banner230

“Benim kızım bunların define işini bildiğinde öldürüldü”

Kaybolduktan günler sonra cansız bedeni toprağa gömülü halde bulunana Ecem Balcı’nın babası Gökhan Balcı önemli açıklamalarda bulundu.

“Benim kızım bunların define işini bildiğinde öldürüldü”
07 Mart 2018 Çarşamba 23:06

banner232

05 Ocak günü kaybolan ve daha sonrasında Gölcük Ayvazpınar Köyünde cesedi toprağa gömülü olarak bulunan Ecem Balcı’nın babası Gökhan Balcı sürece dair gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. 

RÖPORTAJ: Ahmet YEŞİLMEN

Cumartesi günü bir yürüyüş yapmayı planlıyorsunuz. Bu yürüyüşü yayın yasağına tepki olarak yapacağınızı daha önce açıklamıştınız peki yürüyüşün temel amacı ne olacak?
Arabalarla konvoy yapacağız. Neden susturulmak isteniyor neden yayın yasağı getiriliyor bunun için yapacağız. Denizevler’den başlayıp Gölcük’e kadar konvoy halinde gerçekleştireceğiz. Yayın yasağının da adli tıp raporundan sonra kalkacağı söyleniyor. 
 

Peki sizce kızınız neden öldürüldü?
Bu konuda biz de gerçekten bir şey bilmiyoruz. Bilmediğimiz gibi de yorum da yapamıyoruz. Tek tahminim acaba benim kızım bunların rehine işleriyle ilgili bir şey öğrendi için mi öldürüldü. 

Eski eşinizin intihar sebebi ne olabilir peki kızınızın cinayetiyle bir ilgisi olabilir mi?
Kızımla bir alakası olduğunu sanmıyorum. Çünkü evde bıraktığı intihar notunda Ecem’e de bana da, kardeşine de nefret kusuyor. Daha çok Süleyman Kara ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü polislerin 15 sene ceza alır ifadelerinden sonra intihar ediyor. “Sen bu adamı yaktın ben de seni yakacağım” şeklinde bir not bırakıyor çünkü. 
 

Savcılık size yeterli kadar bilgi verdi mi?
Savcılık şu an dosyada gizlilik olduğu için hiçbir şekilde bize de bilgi vermiyor. Gizlilik kararı kalktıktan sonra bize bilgi vereceklerini söylediler. Tek söylendiği soruşturma devam ediyor. İnsanı bu belirsizlikler insanın canını sıkıyor zaten. Bu tarz olaylar sürekli oluyor Türkiye’de, neden bizim davamızda var bu gizlilik kararı. Benim düşüncem kızımı öldürenlerin cemaatle bir bağlantısı olduğu için gizlilik kararı olduğu. Ben katilin idam edilmesini istiyorum. Benim kızımı toprağa gömüp katlettiler. Sonra da elini kolunu sallaya sallaya gezmeye devam etti ta ki biz yakalayıp polise teslim edene kadar. Hala da içerden yalan yanlış ifadeler veriyor. 
 

ADALETİN TECELLİ ETMESİ İÇİN UĞRAŞIYORUZ
Katilin kardeşleri o kadar rahat ki. Kardeşleri hala bizim abimiz yapmadı diyorlar. Suçu da annesinin üzerine atıyorlar. Annesi Ecem’i dövdü annesi de benim gömmemi istedi şeklinde iddialar da geliyor bize. Tuhaf bir şeyin içindeyiz. Otobüs duraklarına esnafların camına afişler hazırlayıp yapıştırdık adalet tecelli etmesi için. Bugün bana bir telefon geldi, “siz kızınıza yeteri kadar sahip çıktınız mı” şeklinde. Ya bizim zaten üzüntümüz hat safhadayken bu tarz mesajlar daha çok üzüyor bizi. 
 

Siz katili nasıl buldunuz?
Ben önce bunun telefonunu buldum. Sonra da bir arkadaşım aradı bizi okuyup üfler misin diye. Çünkü bu adamın cemaat hoca işleri de vardı. Olur dedi biz de gittik. Kızımı sordum beni görünce de şoka girdi. Kızımı sorunca bilmiyorum dedi. Aldık polise götürdük. Benim kızım erkek arkadaşına sabah bir mesaj atıyor. “Süleyman Amca beni aldı hediye verecek” şeklinde. Sonra belli bir saatten sonra erkek arkadaşının attığı mesaj iletilmemeye başlıyor. Sonra bunlar bize Başbakan danışmanı Fahri Kasırga bizim akrabamız, biz yayın yasağı da koydurturuz her şeyi yaparız dediler. 
 

Size bu aileden bir tehdit geliyor mu?
Tehdit değil sosyal medyadan paylaşımlar yapıyorlardı. Ben de bu paylaşımları alıp savcılığa götürdüm. Bana geçen gün Ergin diye bir arkadaşı denk geldi. Ona söyledim atıp tutuyordun şimdi de yüzüme karşı konuşsana, Ergin de bana abi beni de kandırdılar kusura bakma abi dedi. 
 

Bir itiraf geldi mi Süleyman Kara’dan bilginiz var mı?
Evet var. Ecem’in gömüldüğü yeri gidip gösterdiği şeklinde. Boğarak öldürüldüğünü tahmin ediyorum ben. Çünkü teşhis için gittiğimde boğazın morluklar vardı. Kızım 42 gün toprak altında kalıyor. Başkaları da olabilir diye tahmin ediyoruz. Alıp götürdüğü saati de Cuma ezanı saatine denk getirmiş gömeceği zaman kimse görmesin diye. Olayda 11 kişi alınıyor. Ama ben sayıyorum 6-7 tanesini biliyorum diğer kalan kişileri de tanımıyorum bilmiyorum. Zaten kendilerini bu define işine o kadar çok kaptırmışlar ki her konuşmaları bunun üzerine. Ecem’in annesi kendi annesine anlatıyormuş bu definede 10 hisse olacak birini bana veriyorlar. O da hemen hemen 1 trilyon para yapıyor, diye anlatıyormuş.
 

Ecem’in annesinin bu tarikatlarla bir ilgisi alakası var mıydı?
Daha öncesinde yoktu. Bunlarla tanışmaya başladıktan sonra yavaş yavaş giyim tarzı değişti sonrasında da kapandı zaten.
 

Süreç hakkında bilgi verir misiniz?
Benim kızın kayboluyor. Annesi bana 5 gün sonra haber veriyor. Ben gelen mesajdan sonra karakola gittim. Ben kızım kayıp günlerdir eve gelmiyor ama vekaleti annesinde. Vekaleti annesinde olduğu içinde benim kayıp başvurusunda bulunma hakkım yokmuş benim itirazlarıma rağmen kabul etmediler. Sonra karakola rica minnet Süleyman denen şahısla beraber geldiler. Başvuruyu yaptı. Ben sabaha kadar gezebileceğim yerleri gezdim. Ertesi gün savcılığa gittim. Bir şey olursa biz sana haber veririz dediler. Kendim bir şey yapamıyorum polise gidiyorum onlar da vekalet anne de olduğu için bir şey yapamıyoruz diyorlar. Ben de dilekçe yazıp başsavcıya verdim ama vekaletten ötürü onu da kabul etmediler. Sonra da çıktım kızımın erkek arkadaşımla görüştüm. Sordum bildiğin ne varsa söyle Ecem kayıp. O da bana Ecem’in annesine mesaj attığını benim numaramı istediğini ama annesinin vermediğini söyledi. Ben mesajları okuyunca kanım dondu. Mesajlarda “Süleyman amca defineden taç buldu bana verecek, beni aldı götürüyor” şeklinde ama gerisi yok atılan mesajlar iletilmiyor. 
 

İNTİHARDAN SON OLAY CİDDİYE BİNDİ
Savcılık sonradan Süleyman’ın evine arama izni çıkartıyor. Evini arıyorlar. Evin içinden bir tarihi eser, 26 tane sarılmış esrar ve 3-4 tane de silah bulunuyor. Sonra oğlu da polise bu uyuşturucular benim ben onları İstanbul’dan aldım demiş. Tarihi eser de müzeden çalınmış galiba. Silahlara ise antika dediler. Ben bu adamı polise teslim ettikten sonra polis bana diyor ki bu adamın 8 senedir aranması varmış tarihi eserlerden. Süreç sonra tarihi eser kaçakçılığına döndü. Ertesi gün mahkemeye çıkıyor tarihi eser kaçakçılığından tutuklanıyor. Tutuklanmanın ardından Ecem’in annesi intihar edince olay ciddiyete bindi. 
 

ECEM’İN SİM KARTINI KENDİ TELEFONUNA TAKTI
Sonrasında biz HTS kayıtlarını bekledik. Kayıtlarda Süleyman’ın Ecem’i aldığı aradığı ortaya çıkıyor. Süleyman Ecem’in sim kartını alıp kendi telefonuna takıyor. Ecem’in ağzında SMS olarak mesaj atıyor annesine. Ben İzmir’e gidiyorum canım istediği zaman dönerim şeklinde. Ben mesajlara baktım kızımın olmadığını anladım çünkü ben kızımla sürekli mesajlaşırdım onun kuracağı mesajlar değil diye. HTS kayıtları çıkınca da görüyorlar, Süleyman’ın kızımın hattını kendi telefonuna taktığı. Süleyman daha sonra annesine, “Benim cinlerim var görüyorum şu an İzmir’de çok zengin bir adamın yanında çok mutlu ama şu an içki içtiği için müdahale edemiyorum” diyor. Annesi de buna inandığı için bize günler sonra haber veriyor. Kızım ilk kaybolduğu zaman teyzesi facebook üzerinden kayıp ilanı yayınlıyor. Bu ilandan sonra annesi teyzesine, “Bu ilanı kaldır kaçıran Ecem’i öldürebilir” şeklinde mesaj atıyor.
 

KIZI YERİNE SÜLEYMAN’I DÜŞÜNÜYORDU
Daha da ilginci anne ile Süleyman mesajlaşıyor bir ara. Annesi sürekli Ecem’i şikayet ediyormuş. Süleyman’da diyor ki, “Senin için ona dokunmuyorum” Esra ise bu akşam sana sarılıp uyumak vardı diyor. Sen kimsin kızıma dokunacaksın demek yerine hala Süleyman ile sarılıp uyumayı düşünüyor. Velayet anne de olmasına rağmen de yıllarca ben de kaldı Ecem. Daha sonra Ecem’i aldı anneannesine götürdü yine kendi bakmıyordu. Kendi ikametini de orası gösterince bir işlem de yapılmıyordu. Hatta bir gün Ecem bana annem Süleyman cemaatinden oldu dedi. 
 

ANNESİ ECEM İLE HASTANEYE GİRMEDİ
Esra önce Vasvi diye biriyle imam nikahı kıyıyor. Vasvi ile ayrılıyor daha sonra Süleyman ile imam nikahı kıyıyor. Nikahlarını da Fahri kıyıyor. Fahri’nin sosyal medya hesaplarına baktığımızda bu cemaatten olduğunu gördük. Ecem bize bunlardan bahsetmiyordu ama tabi o sıralar kanser hastası olduğu için sadece hastalığını düşünüyordu. Kocaeli Üniversitesi’nde tetkikleri vardı annesi girmedi Ecem ile birlikte. Benim şu an ki eşim girdi Ecem ile birlikte. 

ECEM İLE SEVGİLİSİNİN KONUŞMALARI 

TEYZE İLE ANNENİN KONUŞMALARI

SÜLEYMAN KARA'NIN ECEM'İN AĞZINDAN ATTIĞI MESAJLAR


 

banner31

İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslan Devletçi - 11 ay önce
Bu işin üstündeki sis perdesi kalktığında niye sansür konduğunu herkes görür!