banner601
banner559

Başkan adayından annesine kongrede büyük jest

banner418

CHP İl Gençlik Kolları Kongresi gerçekleşiyor. İl Gençlik Kollarına aday olan Zeki Karakadılar konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasının sonunda ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle annesine çiçek takdim etti

banner482
Başkan adayından annesine kongrede büyük jest
08 Mart 2020 Pazar 14:52

banner603
banner535

CHP İl Gençlik Kolları Kongresi Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleşiyor. İl Gençlik Kolları Başkan adayı Zeki Karakadılar konuşmasını yapmak üzere kürsüye geldi. Karakadılar; "Ülkemiz içte ve dışta çok ağır günler yaşıyor. Yarınlarımız, çocuklarımız, halkımız ve Cumhuriyetimiz için hep birlikte kaygılanıyoruz.  Cumhuriyet’e, Atatürk ilke ve devrimlerine düşman tek adam rejiminin, ülkemizi getirdiği nokta ortada. Demokrasimiz nefes alamıyor, Türkiye yönetilemiyor." diyerek sözlerine başladı. 

“AKP İKTİDARI DEMEK…”
Sözlerine devam eden Karakadılar; "AKP iktidarı demek, pahalılık demektir! İşsizlik demektir! AKP iktidarı demek, borç batağına sürüklenen esnaf, emeklilikte yaşa takılmak demektir! Emekçi halkımız için, çaresizlik demektir!
AKP iktidarı demek,  darbeci cemaatler, tecavüzcü tarikatlar, demektir! AKP iktidarı demek, failleri bulunamayan patlamalar, cinayetler ve savaş demektir. AKP iktidarı demek israf demektir; saraylar, saltanatlar demektir. Ama biz biliyoruz ki, gün gelir, Saraylar saltanatlar çöker kan susar bir gün zulüm biter. Menekşeler de açılır üstümüzde, Leylaklar da güler, bugünlerden geriye, bir yarına gidenler kalır, bir de yarınlar için direnenler..."

“CEPLERİ İÇİN ÇALIŞTILAR”
"Sayın Genel Başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi: 17 yıllık  AKP iktidarında ‘Cepleri için çalıştılar, vatandaş için değil! Cepleri için çalıştılar, fakir fukara için değil!
Cepleri için çalıştılar, yakınları için, dünürleri için, oğulları için, torunları için çalıştılar, halkımız için değil! Bizim,  bu ülkenin deresini dağını taşını talan edenlerle, kadınlarımızı yok sayıp, onları evlerine kapatmak isteyen, katleden anlayışla, işçinin, emekçinin kazandığı üç kuruşu çok görüp, kendi tosuncuklarının vergi borcunu silenlerle kavgamız var! Gençlerin  neredeyse yüzde 35’i işsiz. Çalışamayan ve okumayan 6 milyon işsiz genç var. Üniversite mezunu işsizler 15 yılda 10 kat arttı. Her 100 üniversite mezunundan 26’sı işsiz. Müsrif saray rejiminin, başarısız ekonomi politikalarının bir sonucu olarak, çaresiz kalan insanlar intihara sürükleniyor, yuvalar dağılıyor. Biz bu düzeni reddediyoruz. Başka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu, bu halk saray bezirganlarına gösterecektir. Hep birlikte göstereceğiz."

“AKP VE ONUN TEMSİL ETTİKLERİNE  İTİRAZ EDEN MİLYONLAR VAR”
Evet, AKP 17 yıldır iktidarda çok güçlendi, devleti ele geçirdi. Ama çok daha önemli bir gerçek daha var. Hedeflediği toplumu inşa edemedi. Edemeyecek. AKP ve onun temsil ettiklerine  itiraz eden milyonlar var. Biz varız, o duvar, o duvarınız,vız gelir bize vız!.. Bizim kuvvetimizdeki hız, ne bir din adamının  dumanlı vaadinden, ne de bir hülyanın gönlü yakışındandır. O yalnız tarihin o durdurulmaz akışındandır. "

“CUMHURİYET HALK PARTİLİLER EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI İSTİYOR”
"Partimize, kentimize ve geleceğimize sahip çıkmak için, yapılacak seçimlerde, genelde ve yerelde iktidarımızı sağlamak iddiamıza katkıda bulunmak üzere aday oldum.
Nazım’ın dediği gibi;
“Kellemi orta yere koyarak,
yüreğimi yumruklarımın içine alıp,
yürekten gülerek giriyorum bu mücadeleye.
Tek talebim, dost omuzlarınızı yanımda hissetmek.
Artık, örgütümüzün beklentilerinin karşılanması zamanıdır. Örgütümüz ne istiyor? Tüm yerel yönetimlerde liyakat istiyor, hak istiyor, adalet istiyor. Cumhuriyet Halk Partililer emeklerinin karşılığını istiyor. Bizim için emek en yüce değerdir. Liyakat, Partimizin namusudur. Partimize yeni bir nefes ve yeni ufuklar açmanın çabası içinde olacağız.Bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, bizim sorunumuz yol yürüdüklerimizle değil, yolunu kaybedenlerle. Bu güzelim ülkeyi dünyaya rezil edenlerle. Bizler adil bir yaşam hakkı için buradayız! Bizim derdimiz, özgürce, kardeşçe yaşadığımız, zenginleşen, zenginliklerini hakça paylaşan, eşit, demokratik, laik, tam bağımsız Türkiye’yi yeniden inşa etmek için buradayız!"

“BİZ BUGÜNÜN KAHRAMANI, YARININ KURUCUSUYUZ”
"Bizler, Bu toprakların mücadele tarihine, devrimci mirasına sonuna kadar sahip çıkanlarız. Bizler Darağacına giderken “Tam Bağımsız demokratik Türkiye” diye haykıran Denizleriz,
1 Mayıs 1977’de Taksim’de öldürülen devrimcileriz! Bizler, Madımak’ta, Çorum’da, Maraş’ta yakılan canlarız, Bizler, 12 Eylül faşizminin 17 yaşında idam ettiği Erdal Erenleriz, Biz gezi eylemlerinde meydanları dolduran, ardından can verenleriz! Ali İsmail Korkmaz’ız, Berkin Elvan’ız! 10 Ekim’de katledilen barış güvercinleriyiz! Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde, Hak-Hukuk-Adalet sloganıyla yollara dökülen Adalet Yürüyüşçüleriyiz, “Savaşa Hayır” diyerek 1 Mart teskeresini reddeden Deniz Baykal’ız! Biz, “Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen” diyen Bülent Ecevit’iz! Biz, “Namuslular da, en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır” diyen İsmet İnönü’yüz! Ve Bizler, “Ya İstiklal, ya ölüm” diyerek bu vatana bir ömür veren Mustafa Kemal’leriz! Bizler bu ülkenin vicdanı, onurlu insanlarız. Biz bugünün kahramanı, yarının kurucusuyuz. Bu durmadan akan, yıkıp yapan akışın çizgilenmiş sesiyiz. Biz, adımlarını tarihin akışına uyduran, temelleri çöken emperyalizme vuran, yarını kuranlarız
Bu duygu ve düşüncelerle Gençlik Örgütleri İl Kongremizi selamlıyor, yine birlikte yürümek, Cumhuriyet Halk Partimizi iktidar yapma amacıyla birlikte çalışmak için desteklerinizi bekliyorum.
 Yaşasın onurlu mücadelemiz!  Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasının ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle İl Gençlik Kolları Başkan adayı Zafer Karakadılar annesini sahneye davet ederek çiçek takdim etti.

İşte Zeki Karakadılar'ın listesi;

ZEKİ KARAKADILAR LİSTESİ 
YÖNETİM KURULU: 

Zeki Karakadılar (Başkan), Ezgi Akaç, Burak Akbulut, Taner Aslan, Seda Bektaş, Nejdet Genç, Emre Gümüş, Ali Cem güney, Özgür İncehasan, Serhat İçer, Taha Karavar, Gökhan Keser, Kerem Özmen, Şüheda Polat, Umut Sevencan, Şirin Ayşegül Göroğlu, Berk Temirkıran, Baştürk Hakan Temizel, Semih Ulusman, Gökhan Ulugöl, Özelm Ünal, Derviş Yıldırım ve Anıl Yüksel. 
KURULTAY DELEGELERİ
Fatih Altıparmak, Caner Arduç, Mete Aydın, Cengiz Can, Ali Demir, Hüseyin Erdoğan, Emre Gümüş, Çerkez Hüyüklü, Yağmur Irmak, Ümit Kızılbuğa, Baran Orhan, Levent Soycan ve Ferman Torun. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İZMİT Lİ - 7 ay önce
ABLA SANA BİŞEY DİYEYİMMİ BU ZİHNİYET VARYA BİZ ÖRTÜNENLERİ ZAMANINDA MECLİSTEN KOVDULAR