banner108
banner125
banner61

AGD, 'Gençliğin ve Geleceğin Teminatıyız, Biz ümmetin kalbiyiz..'

banner65

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Ekim ayı değerlendirme divan toplantısı Kocaeli Fuarı’nda bulunan Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

banner57
AGD, 'Gençliğin ve Geleceğin Teminatıyız, Biz ümmetin kalbiyiz..'
30 Ekim 2017 Pazartesi 17:14

banner15
Milli Görüş Hareketi’nin gençlik yapılanması olan ve yaklaşık 45 yıllık tarihi ile dünyanın en büyük gençlik hareketi olan Anadolu Gençlik Derneği’nin Kocaeli Şubesi Ekim ayı divan toplantısını büyük bir coşku ile gerçekleştirdi. Kocaeli Fuar içi Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen divan toplantısına Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, Teşkilat Başkanı Ersan Bilgin, Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Önal, Kocaeli Şube başkanı Kemal Halıcı, şube yönetim kurulu üyeleri,hanım kolları başkanı ve komisyonları, ilçe şube başkanları, yönetimleri, lise, ortaokul ve üniversite komisyonlarının yanı sıra çok sayıda genç katıldı.

"VATANINA SEVDALI GENÇLER"

Divanda konuşma yapan AGD Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, 29 Mayıs 1975’ te Prof.Dr. Necmettin Erbakan tarafından Milli Gençlik Vakfı’nın kurulmasından bu güne kadar İyinin, Doğrunun, Faydalının ve Hakkın hakim olması için gayret ettiklerini belirterek: ‘’Biz burada inanmış ve ideali olan gençler olarak bir araya geldik. Cenab-ı Hakk’ın Divanı’na çıkmadan önce kendi divanımızı kurduk ve kendimizi hesaba çekiyoruz. Bizim derdimiz, gayemiz, inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapabilen, ‘’Kim var?’’ diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan ‘’Ben varım!’’ diyebilen, anne-babasına saygılı, vatanına milletine sevdalı gençler yetiştirmektir.’’ Şeklinde konuştu.

"GELECEĞİN TEMİNATIYIZ"

Kocaeli’ndeki bütün gençleri Anadolu Gençlik Teşkilatlarında göreve davet eden HALICI, anne babaların çocuklarının idealleri olmasını istiyorlarsa güvenle kendilerine teslim edebileceklerini ifade ederek: ‘’ Biz Milli Görüş Gençliği olarak gençliğin ve geleceğin teminatıyız. Yaptığımız organizasyonlarla gençlerin karakterli, dürüst ve güvenilir insanlar olarak yetişmeleri için çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde, Siyer-i Nebi yarışmaları, kitap okuma gurupları, okul sohbetleri, sabah namazı bulıuşmaları ve spor aktiviteleri gibi bir çok programımız var. Bu programlardan bütün gençlerimizin faydalanmasını istiyoruz.’’ Dedi.

Devamında konuşmalarını gerçekleştiren gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Genel Başkan Salih TURHAN, ‘’ABD, Avrupa Birliği, İngiltere ve İsrail, bu çağın Roma’sıdır.’’ dedi ve devam etti“İslam medeniyeti yeryüzünde imar ve ıslah gayetindedir. Yunan, Grek, Roma Uygarlıkları ise talan ve ifsat büyütmüştür."

"İSLAM BARIŞ DİNİDİR"

İslam barış dini olduğuna dikkat çeken Turhan, ‘’Cihadın gayesi yeryüzünde barışı tesis etmektir, cihadın gayesi insanı yaşatmaktır. İslam düzeni, barış düzenidir. Müslümanlık bir şehrin, bir ırkın tekelinde değildir. Müslüman olsun ya da olmasın herkes insandır. Herkesin can, din, mal, akıl ve nesil hürriyeti vardır. Roma barışı’da ise Roma’nın dünyaya hakimiyeti kastedilir. Roma’da sitenin bir nevi sistemin dışındakiler barbarlar, köleler, ikinci sınıf insanlardır. Romalılar efendilerdir, bütün insanlık onların kölesidir. Zincirle kamçıyla hakimiyet sağlanır. Sitenin temeli güçtür, kuvvettir. ABD, Avrupa Birliği, İngiltere ve İsrail, bu çağın Roması’dır.

 "AMACIMIZ ELEŞTİRMEK DEĞİL ÇÖZÜM BULMAKTIR"

Ülkemizde eğitim sisteminin ve adalet mekanizmasının işleyişinde yaşanılan sıkıntılar devam ettiğini belirten Turhan, ‘’TEOG kaldırılıyor, Milli Eğitim Bakanlığı TEOG yerine yeni bir sınav sistemi öneriyor. YGS, LYS kaldırılıyor, yerine YKS geliyor. Artık bunu herkes kabul ediyor ki Milli Eğitim Bakanlarımızın görevi her 2-3 yılda bir sınav sistemini değiştirerek iş yapıyor gibi görünmektir. Kentsel dönüşümünün, göçün, büyük sermayenin nüfuzunun, AVM’lerin çığ gibi büyüyüşünün mahallenin dokusundan aile yapısına kadar olumsuz etkileri her geçen gün daha da hissediliyor. Bankacılık ve kredi sisteminin kötülükleri neredeyse bütün sofralara sirayet etmiş. Uyuşturucu ile tanışma yaşı 10’na düşmüş. Cezaevleri tıka basa dolu. Adalet sarayları pazaryeri kalabalığını aratmıyor. Boşanma oranları hızla artıyor, tek ebeveynli aileler hızla artıyor. Genç işsizlik oranları son yılların en yüksek seviyelerinde seyrediyor. İntiharlar devam ediyor. Türkiye’nin onda biri kadar yüzölçümüne sahip olan Sırbistan’dan güvenirliği, helalliği tartışmalı et alıyoruz. Türkiye’nin sekizde biri kadar yüzölçümüne sahip Bulgaristan’dan saman ithal ediyoruz. Almanya ve Avusturya havalimanlarında X-ray cihazlarından geçen vatandaşlarımızı küçük düşürmek için köpeklere koklatıyor. Biz de misilleme olsun diye aynısını yapıyoruz. Keşke bunun misillemesi onlardan daha iyi otomobil üretmek, onlardan daha iyi teknoloji üretmek, oradaki vatandaşlarımıza kendi ülkemizde daha iyi imkânlar sunmak olsaydı.’’ şeklinde ifade etti.

"BU ÜMMETİN KALBİYİZ"

Her türlü engellemelere ve yok saymalara rağmen özgül bir teşkilat olduklarını dile getiren Turhan, ‘’Biz ‘Yeni Bir Dünya’ için gayret eden organize bir teşkilatız. Son nefesimize kadar çalışmakla mükellefiz. Azıcık dinlenelim deme hakkımız yoktur. Biz durduğumuzda bütün ümmet yerle yeksan olur. Maddi-manevi tüm gücümüzle, ağırlarımızla ve hafiflerimizle mücahedeye devam edeceğiz. Çünkü biz bu ümmetin kalbiyiz. Fas’tan Endonezya’ya, Sudan’dan Bosna’ya tüm İslam coğrafyasında Müslümanların teşkilatlanmasına öncü olmuş bir kuruluşun, Milli Görüş’ün mensuplarıyız. Kanada’dan Avustralya’ya organize bir yapılanmayız. Her bir gence ulaşmanın, her bir gence dokunmanın, her okulda var olmanın, her sınıfta kendimizi göstermenin gayretinde olacağız.’’ dedi.

Kocaeli’nin 12 ilçesinde, mahallelerde, liselerde, ortaokullarda ve üniversitede kız-erkek bütün gençlere iyiliği, hayrı, güzeli anlatmak için var bütün güçleri ile çalışacaklarını söyleyen Kemal HALICI Genel Başkan Salih TURAN ile birlikte komisyonlarda yapılan çalışmalar hakkında komisyon başkanlarından rapor aldı.
banner29

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.