banner286
banner282

Adama sormazlar mı, bu kadar parayı ne yaptın Köşker?

Belediye Başkanlarının karnesinde bugün sıra Gebze Belediyesi’nde. Gebze’de de yine bol bol vaat yine bol bol hüsran var..

Adama sormazlar mı, bu kadar parayı ne yaptın Köşker?
14 Ekim 2018 Pazar 10:00

banner274

Gebze Kocaeli’nin en kalabalık ilçesi. Bununla beraber en büyük bütçeye sahip ilçe belediyesi yine Gebze. 2017’de 320 milyon olan bütçesi 2018 yılında ise 390 milyona yükseldi.

Böyle bir bütçeye baktığınıza oldukça fazla eser görmek istiyor insan doğal olarak. Ama maalesef işin rengi hiç öğle değil. 

Pek çok belediyenin yaptığı gibi işin kolayına kaçıyor Adnan Köşker’de. İşleri Büyükşehir Belediyesi’ne havale etmek, başka kuramların ve bakanlıkların projeleri vaat etmek gibi.

Gebze hala çok sorunlu, Gebze hala çok sıkıntılı.

İşte size Adnan Köşker’in vaatleri ve ortay çıkan durum…

D-100 TOPÇULAR KAVŞAĞI: D-100 Karayolu üzerinde yapımı tamamlandı. İhaleyi Gebze Belediyesi yaptı parayı Büyükşehir verdi.
 

ANİBAL KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI: Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı. Yapımı 7 yıl sürdü
 

SABİHA GÖKÇEN-GEBZE METROSU: Ulaştırma Bakanlığı tarafından projesi hazırlanıyor. Adnan Köşker nasıl vaat etti, anlamak güç.
 

İZMİT-GEBZE BANLİYÖ HATTI: Banliyö hattı zaten çalışıyor.  Adnan Köşker’in yine ilgili olamayan bir vaadi.
 

MARMARAY GEBZE: Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapımı devam ediyor. 
 

MARMARAY AKTARMA MERKEZLERİ: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlandı. 
 

HAFİF RAYLI ULAŞIM SİSTEMLERİ: Gebze’de böyle bir proje yok. Olursa bile Büyükşehir yapar.
 

HIZLI TREN GEBZE: Ulaştırma Bakanlığı tarafından istasyon ve hat yapımı tamamlandı. Burada niye bu var diye sormayın, üsttekilerden bir farkı yok.
 

D-100 KAVŞAKLARI VE YAN YOLLAR: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlandı.
 

TEM OTOBANI KAVŞAKLARI VE YAN YOLLAR: Yine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.
 

KATLI OTOPARKLAR: Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan otoparkı geçtiğimiz günlerde ihalesi yapıldı.  Onun dışında tek bir kat bile yok.
 

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ: Gebze Belediyesi tarafından uzun yıllar önce projesi hazırlandı ama hiç bir şey yapılmadı. Projede Şehirlerarası Terminal Otel ve Tır Parkı bulunuyor. 
 

KİRAZPINAR TOPLU KONUTLARI: TOKİ tarafında yapılıyor. Gebze Belediyesi ile hiç bir ilgisi yok
 

BEYLİKDAĞI KÜLTÜR PARKI: Gebze’de böyle bir yer yapılmadı
 

FATİH SULTAN MEHMET OTAĞ TEMA PARKI: Gebze Belediyesi tarafından projesi hazırlandı. Hala proje halinde duruyor
 

ULUSLARARASI KONGRE MERKEZİ: Yine projesi hazırlanan ama bir türlü yapılamayan vaatlerden biri.
 

KÜLTÜR MERKEZLERİ: Gebze Belediyesi tarafından projesi hazırlandı. Proje aşamasında yer alan Ulus Kültür Merkezi’nin Ulus Mahallesi’nde arsa kamulaştırılması devam ediyor. 
 

GENÇLİK VE SPOR MERKEZİ: Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gebze Stadı yanında yapımı tamamlandı. 
 

GENÇLİK KAMPI MERKEZİ: Gebze Belediyesi tarafından Molla Fenari A Tipi Mesire Alanı’nda inşa edilecek. Proje çizimi devam ediyor. 
 

OLİMPİK YÜZME HAVUZU: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlandı. Projede olimpik havuz, ısınma havuzu, çocuk havuzu ve tribün bulunuyor. 
 

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ: Gebze Belediyesi tarafından Beylikbağı Bilim ve Sanat Merkezi’nin, İstasyon Bilim ve Sanat Merkezi’nin yapımı tamamlandı. 
 

AİLE SAĞLIK MERKEZİ: Gebze Belediyesi tarafından İstasyon Aile Merkezi’nin, Tatlıkuyu Aile Sağlık Merkezi’nin, Güzeller Aile Sağlık Merkezi’nin, Mevlana Aile Sağlık Merkezi’nin, Hürriyet Aile Sağlık Merkezi’nin, İnönü Aile Sağlık Merkezi’nin, Kirazpınar Geçici Aile Sağlık Merkezi’nin yapımı tamamlandı. Kocaeli Valiliği tarafından da Yavuzselim Aile Sağlık Merkezi yapıldı. 
 

ENGELLİ EĞİTİM MERKEZİ: Yenikent Engelli Eğitim Merkezi’nin, Gebze Belediyesi projesi hazırlandı. Son durumu ile ilgili bilgi yok.
 

YAŞLILAR KONUK EVİ: Gebze Belediyesi tarafından Barış Mahallesi’nde yurt binası dönüşüm inşası devam ediyor. 
 

KAPALI PAZAR YERLERİ: Gebze Belediyesi tarafından Mevlana Kapalı Pazar Yeri’nin yapımı devam ediyor. Ademyavuz Pazar Yeri ve Düğün Salonu’nun da yapımı devam ediyor. Kirazpınar Kapalı Yeri’nin de inşa ihale hazırlığı devam ediyor. Ulus Kapalı Pazar Yeri’nin kavram projesi hazırlandı ve Ulus Mahallesi’nde arsa kamulaştırması devam ediyor. İstasyon Kapalı Pazar Yeri’nin de Kavram projesi hazırlandı ancak parselin plan tadilatı devam ediyor. 
 

OLİMPİK BUZ PİSTİ: Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı devam ediyor.
 

HÜKÜMET MEYDANI VE YERALTI KATLI OTOPARKI: Gebze Belediyesi tarafından projesi hazırlandı, yine ortada bir şey yok:
 

ZİYA FIRAT MEYDANI: Çalışmalar tamamlandı
 

SARI CAMİİ MEYDAN DÜZENLEMESİ: Sarı Camii ve Beylikbağı Semt Meydanı’nın projesi hazırlandı. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılacak.
 

MUALLİMKÖY SAHİL DÜZENLEMESİ: Büyükşehir gerekli düzenleme çalışmalarını yapıyor.
 

MACERA VE AKSİYON PARKI: Gebze Belediyesi tarafından Eskihisar Macera ve Aksiyon Parkı’nın inşası tamamlandı. Projede dağ kızağı, tırmanma dağı, çocuk parkları, restoran ve kafeteryalar bulunuyor.
 

BALLIKAYALAR TABİAT PARKI: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiralandı ancak revize düzenleme yapılacak. 
 

TAŞ OCAKLARI REKRAATİF VE SPORTİF ALANLARI: İsmi çok havalı değil mi? Bu da havada kaldı.
 

MESİRE ALANLARI: Gebze Belediyesi tarafından Molla Fenari A Tipi Mesire Alanı ve Cumaköy Mesire Alanı’nın uygulama projesi çizimi devam ederken, Ovacık Mesire Alanı’nın da inşa ihale hazırlığı sürüyor. Pelitli Mesire Alanı’nın da Orman Genel Müdürlüğü’nden kiralaması tamamlanırken, projesi çizdirildi. 
 

ÇOCUK PARKLARI VE YEŞİL ALANLAR: Gebze Belediyesi’ne bakarsanız 100 adet parkının yapımın tamamlandığı söyleniyor. 
 

TATLIKUYU VADİ DÜZENLEMESİ: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 1’inci etabı tamamlandı. 2’nci etabı da devam ediyor. 
 

MEZARLIKLAR HİZMET BİNASI VE CAMİ: Gebze Belediyesi tarafından merkez mezarlıkta inşa edilecek. Ne zaman yapılacak kimse bilmiyor.
 

İTFAİYE MERKEZİ KOMPLEKSİ: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Köşklüçeşme ve Sultanorhan mahallelerinde inşa edilecek.  
 

ESKİHİSAR KALE ÇEVRESİ: Gebze Belediyesi tarafından inşa ihale hazırlığı devam ediyor. Projede turizm ve tanıtım ofisi, kafeterya, yürüyüş parkuru ve kale içi gezinti platformu bulunuyor. 
 

OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ: Büyükşehir Belediyesi yıllar önce yaptı. 
 

ANİBAL ANIT MEZARI: Anıt mezar hala aynı vaziyete duruyor. Yapılabilirse turizm açısından çok önemli bir proje olabilir ama yapılabilirse.
 

DİJİTAL KENT KÜTÜPHANESİ: Ne siz sorun ne de biz söyleyelim…
 

TARİHİ SU DOLABI: Gebze Belediyesi tarafından restore edildi. Gebze’deki önemi tarihi yapılardan biri.
 

TARİHİ EVLERİN RESTORASYONU: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildi. Gebze Belediyesi tarafından tefriş edilerek, Dil ve Edebiyat Derneği’ne tahsis edildi. 
 

KURBAN SATIŞ YERİ VE MEZBAHANE: Gebze Belediyesi tarafından Balçık Kurban Satış Yeri’nin uygulama projesi çizimi devam ediyor. 
 

MUTLUKENT ARITMA TESİSİ’NİN KALDIRILMASI: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Mutlukent Bölgesi Atık Suları Dilderesi Kollektör Hattı’na bağlandı. Arıtma tesisi kaldırıldı. 
 

ESKİHİSAR ATIKSU KOLLEKTÖRLERİ: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Atıksu kollektör hatları arıtma tesisine bağlantısı yapıldı.
 

YEŞİL OTOBÜSLER: Bu projenin ne olduğu bilinmiyor. Kastedilen Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleriyse Gebze’de de çalışıyor. 
 

KÖY BAĞLANTI YOLLARI: Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesi tarafından mevcut yolların iyileştirmesi devam ediyor. 
 

ÜST GEÇİTLER: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Barış Parkı Demiryolu Üst Geçidi’nin ve Akşemsettin Parkı D-100 Karayolu üzeri üstgeçidinin yapımı devam ediyor. 
 

DEKORATİF AYDINLATMA: Gebze Belediyesi tarafından Atatürk, Hükümet, Kızılay, Yeni Bağdat, Zübeyde Hanım Caddelerine ve Feribot Yolu’nda yapımı tamamlandı. 

Sizlerde bu projeler, Gebze Belediyesi veya Adnan Köşker ile ilgili tüm görüş ve düşüncelerinizi, tekrar aday olup olması ile ilgili fikirlerinizi yorum kısmına yapabilirsiniz… 

Yarın Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci …
 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ah be Köşker - 6 ay önce
Adnan Köşkerin günü her halde belediyedeki fetöcüleri kollamakla geçiyor. Orhan Sipahioğlu gibiler daha çook var Gebze Belediyesinde. İçişleri Bakanlığı bi dokunsun o zaman göreceğiz halini bu belediyenin
Avatar
Yener - 6 ay önce
Belediye o kadar Fuzuli para harcıyor ki.bu kadar para niye.tasarruglu olsun milletin parasını idareli kullansın.mustafapasa da A101 market 3000 TL çok deyip boşalttığı dükkanı.belefiye 7000 TL verip kadınlara Spor salonu diye kira verip.yetmiyormus gibi her hafta değişik illere geziye götürüyor.bunu parasından belediye karşılıyor.
Avatar
Sıradan bir kul - 6 ay önce
Bunların hepsini Başkan ,ak parti be kurmayları da görüyordur ve Gebzeye Allahtan korkan ve topluma hizmeti gaye edinmiş bir seçilir ve seçildirilir.
Avatar
Isimsiz - 6 ay önce
Adnan köşker tapu sozu verildigi halde tapulari vermedi hurriyet yavuzselime