banner613


Giderken sevilmek…


Kenan SEYREK

Kenan SEYREK

20 Temmuz 2020, 14:34

Bir insanın gerçekten sevildiğini nasıl anlarsınız. Hazır kıta makam sevicilerin dünyasında aradan kalbini uzatıp amasız uzananları görmek zordur… Makam da kaldığın sürece makamcıları üstat senin hatırına diyerek makama havale edersin…
 

Ne zaman ki yataktan daha kalkmadan üzerine giydirilen makamın senden alınır ya da sen ayrılırsın. Bu hazır kıtacılar yeni sevgililerine doğru ilk yağ pistinden kalkış yaparlar…
 

O an sanki biri seni dünyanın en yüksek tepesinden atıyormuş gibi hissedersin. Düşersin de düşersin. Sen büyüksün diyenlerin küçüldüğünü ve sözlerinin de mikroskopta bile görmeye değer olmadığını gördükçe düşersin. Düştükçe kendi içinde küçülüverirsin. Kalbinin üstüne çöreklenmiş olan o saltanatın yerle yeksan olur…  Ta ki benlik denizinde değil hakikat denizinde var edenle var olduğunu bilerek ,makam ile tutuşan değil onunla halka ve hakka hizmet eden isen…. Gelen de hoş,giden de hoş dersin. Bu hoşluk içinde gönülleri de hoş tutarsın… Sensin diyenleri değil biz deryasına davet edenleri bilir ve ona göre davranırsın...
 

Makamın çevresine hendek kazıp içine de ulaşılmazları katanlardan değilseniz. Makama göre değil adama göre sese dil verenlerdenseniz. Çevrenizde aynı dili konuşanlar oluşur ve onlar size yakınlaşır.
 

Bir insanın başarısı yaptıkları ve geride bıraktıklarıdır. Bu yaptıklarını icra ederken takındığı tavır ve kullandığı lisan ise halkın nazarını belli der. Eğer makam gittikten sonra da kent sizi dilinde ve gönlünde pers etmiş ise o zaman yaptıklarınız daha anlamlı olur. İşte o zaman insanın, makama sıçramayan sevgisi, salih sevgidir.
 

Bu çizdiğimiz çerçevenin içine dahil olacak birçok insan tanırsınız ve tanırız. Fakat ben birinden, kentinde yakinen tanıdığı birinden bahsetmek istiyorum. Kocaeli Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü görevinden Adana İline atanan Muzaffer Çintimar Bey  bu yazdıklarımızı gönlünde toplamış ve kentinde gönlünde şahsı ile yer etmiş biridir. Kendisi ile uzun yıllardır tanışırım. On yıldır görevli olmak kentte hem sizi hem de sizin ile muhatap olanları yorar, mental yorgunluk üzerinize çöker.
 

Bu uzun zaman zarfında kırmadan, dökmeden ama yapması gerekenleri de ortaya koyarak kentin tüm renkleri ile kucaklaşıp adamcılıktan uzak hakkaniyet terazisini gönlünden bir an ayırmadan görevini yapıyor olmak ve aynı zamanda gün be gün sevgi çemberini güçlü kılmak, kentin sevgilisi olmak her baba yiğidin harcı değildir. 
 

Bunu yapmak için mayanızın sağlam olması lazım gelir. Bunu yapmak için kalbinde makamın değil hakkın filizleniyor olması gerekir. İşte Muzaffer Müdürümüz böyle bir adamdı. Makamdan ayrılır iken kent insanının gönlünden ayrılmadan aynı sıcaklığı ile kentin sokaklarında, spor kamuoyunda yaşayan ve sohbetlerde yaşatılan bir isim olarak anılacaktır. Gitmesine üzülmek ile birlikte onu tanıyor olmak bile kendi adıma bahtiyarlıktır. Adana spor camiası değil sadece tüm kent çok şanslı diye düşünüyorum. İnşallah Adana halkı da bu gönül dostu insanı hakkıyla karşılar. Makam değil irfan bakışlı bu değer ile daha da değer bulacaklarına inancım tamdır. Muzaffer Müdürümüze müdür olarak değil can dostu olarak bu kent bağrına bastı ve her daim sarılacaktır. 
 

Her daim yolumuz, işi yolunda değil ,işi yoluna sokanlarla kesişsin…Muzaffer Müdürler çoğalır ise yol bize yoldaş olur vesselam..

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.