banner383

TEKZİP

banner301

TEKZİP
21 Aralık 2017 Perşembe 14:55

banner32
banner313

“ABDULLAH KAYA’NIN ARACI KURŞUNLANDI” başlıklı haber yayınlanmıştır. Haberde Kocaeli İlme Hizmet Vakfı Başkan Yardımcısı ve Selam TV Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Kaya’nın aracının kurşunlanması konu edilmiştir. Ayrıca Abdullah Kaya’nın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalara yer verilmiştir.  

Yazı içeriğinde asılsız olmakla, yazılan yazı ile müvekkilimin kişilik haklarına saldırılmış olup yazının hukuka aykırılık unsuru bu yönüyle gerçekleşmiştir. 

Yazı içeriğinde; Abdullah kaya tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklama içeriğine yer verilmekle iş bu açıklama içeriğinde Abdullah Kaya aracının camlarının kırılması olayı ile müvekkilimi ilişkilendirmiş ve mütevelli heyeti başkan yardımcısı olarak görev yaptığı Kocaeli İlme Hizmet Vakfı ile ilgili olarak çeşitli asılsız açıklamalarda bulunulmuştur. Abdullah Kaya açıklamasında linç girişimleri, saldırılar, silahlı ve araçla saldırı, kumpas davalar ard arda geldi dedikten sonra saldırganların tamamının Şevki Yılmaz ve İbrahim Karaosmanoğlu ile iltisaklı kişiler olduğunu söylemiştir. Bu durum açıkça iftira niteliğindedir. Yine Paşa Cami yıllardır yönetimimizin Fetö’nün kireç elini öpmemenin ishalli kilodunu yüzüne sürmemenin bedelini ödüyor ve Tüm süreç Fetö talimatı ile yürütülüyor şeklindeki beyanlar ile müvekkilimi; paralel yapıyla bağdaştırmak, milletin bölünmez bütünlüğünü yıkmaya çalışan kanlı terör örgütüne destek veren biri olarak göstermek suretiyle terör örgütünün amacına adeta hizmet edilmekte, müvekkilime iftira atılmaktadır. Tüm bu açıklamalar asılsız olmakla kabul edilmesi mümkün değildir.  

İleri sürülen mesnetsiz iddiaların aksine; Müvekkilim, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak halen üstün başarıyla görevini sürdüren halkın oylarıyla 3. Defa Belediye Başkanı seçilmiş, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı olması sıfatıyla uluslararası alanda da tanınan, Türkiye’de ve ilimizde saygı gören bir şahıs olup halkımızı temsil etmektedir. Açıklamanın içeriği müvekkilimi hedef alır nitelikte olup kişilik haklarını ihlal eder nitelikte aşağılayıcı, küçük düşürücü, incitici nitelikte unsurlar taşımakta ve müvekkilin itibarını zedelemeye yönelik olup açıkça hukuka aykırıdır. Müvekkilin haber içeriğinde belirtildiği üzere vakfın mülkiyetini ele geçirmeye çalışması gibi bir durum söz konusu değildir. 

04.11.2017 tarihinde, Kocaeli Koz Gazetesinin http://www.kocaelikoz.com/asayis/abdullah-kayanin-araci-kursunlandi-h16699.html internet sayfasında “ABDULLAH KAYA’NIN ARACI KURŞUNLANDI” başlıklı haberde yer verilen Abdullah Kaya’ya ait açıklamalar tamamen asılsız ve mesnetsizdir.  
Değinilen haberin ve haber ekinde verilen açıklamaların okuyucuda tahrik edici, okuyucular üzerinde husumet ve kuşku yaratıcı özelliği olduğu, kamuoyu bakımından tahrik ve tepkiye sebebiyet verecek nitelikte olduğu ve kişilik haklarını ihlal eder unsurlar taşıdığı BU HALİYLE hukuka aykırı olduğu açıktır.  


 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.