banner422
banner421

Saç ekimi Istanbul ve fiyatları

banner418

Saç ekimi Istanbul ve fiyatları
06 Haziran 2018 Çarşamba 16:05

banner32

Saç ekimi ya da diğer adıyla saç nakli, genetik faktörler, travmatik yaralanmalar bağlı kazalar, hastalıklar ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak saç kaybı yaşayan kişilere yönelik olarak gerçekleştirelen ve saçların yeniden doğal ve sağlıklı bir biçimde çıkmasını hedefleyen kozmetik cerrahi veya estetik operasyonları kapsayan geniş bir terimdir. Saç ekimi uygulamasının tarihi ondokuzuncu yüzyıla kadar dayanmaktadır ve yirminci yüzyılın sonlarına doğru ise uygulamanın yaygınlaşması, teknolojinin gelişmesi ve yeni tekniklerin gelişmesiyle birlikte daha popüler bir hale gelmiştir. Günümüzde ise birçok kişi saç ektirme uygulaması yaptırmakta ve uygulamadan oldukça olumlu sonuçlar almaktadırlar. 
 

Saç Ekimi İstanbul
Saç ekimi ameliyatı için saç ekimi istanbul olarak bir çok sonuç bulabileceğiniz gibi Eurozen Saç Ekim Merkezi gibi alanında uzman merkezleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Saç nakli ameliyatı ise diğer birçok estetik operasyona oranla hasta için daha az yıpratıcı, daha basit, daha konforlu ve iyileşme süreci daha rahat geçen bir uygulamadır. İstanbul saç ekimi konusunda rekabetin de katkısıyla gerek uygun fiyat gerekse hizmet kalitesi bakımından global düzeyde gelişmiş ve kendini kanıtlamıştır. Ülkemize her yıl binlerce turist saç ekimi için gelmektedir.
 

FUT Saç Ekimi Yöntemi
Saç ekimi uygulamalarında kullanılan en popüler yöntemlerden biri olan FUT saç ekimş yöntemi ile enseden bant şeklinde bir saç şeridi çıkarılmaktadır. Bu yöntem için çıkarılan saç şeridinde ki köklere ayrıştırılan saçlar, uygulama yapılacak olan alana nakil yapılır. FUT saç ekimi yönteminde saç alınan bölgede geçici bir uyuşukluk ile his kaybı oluşabileceği gibi yara izi de kalabilir. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak çıkan yeni yöntemler sayesinde FUT saç ekimi yöntemi, artık uzmanlardan tarafından pek önerilmeyen ve dolayısıyla da pek fazla tercih edilmeyen bir yöntem haline gelmiştir.
 

FUE Saç Ekimi Yöntemi
Günümüzde saç ektirme yöntemleri arasında en efektif yöntem olarak bilinen ve en sık tercih edilen yöntem olan FUE saç ektirme yöntemi, FUT saç ekimi yönteminin aksine donör bölgede bulunan kıl kökleri blok olarak değil de tek tek alınarak, saç ekimi uygulaması yapılacak olan bölgeye yine tek tek nakli gerçekleştirilir. Bu işlemler ise milimetrik aletler yardımıyla gerçekleştirilmektedir.
 

FUE Saç Ekimi Yöntemi Kullanılarak Yapılan Saç Ekimi Uygulamasının Aşamaları
İlk olarak, uygulama alanına nakli yapılacak olan köklerin bulunduğu alan, saçlar çok kısa kalacak şekilde traş edilerek işlem başlar. Daha sonra saç kümecikleri yani greftler,verici bölgeden mikromotor veya manuel punch adıyla bilinen milimetrik cerrahi cihazlar ile alınır ve alınan bu greftler, korunabilmeleri amacıyla içersinde besleyici sıvı bulunan bir kaba yerleştirilirler. Greftlerin ekim uygulaması esnasında isabet ve kolaylık sağlaması amacıyla ikili, tekli veya birkaç kök içeren gruplara ayrılması gereklidir. Köklerin gruplara ayrılmasını takiben saç ekiminin uygulanacağı alana köklerin ekileceği kanallar açılır ve verici alanda açılacak olan kanal sayısı ile ekilecek olan greftlerin sayısı eşit olmalıdır. Saçların doğal görünebilmesi için açılacak olan kanalların açısının doğru belirlenmesi büyük önem taşımaktadır ve kanal açma işlemi sırasında doğal bir saç çizgisi meydana getirebilmekte oldukça önemlidir. Bir sonraki aşama ise hazırlanan greftlerin ekilmesi işlemidir. Saç ekiminin yapılacağı bölgeye tam olarak hangi noktalara ve kaçlı greftlerin ekileceğini bilmek de önemlidir. FUE saç ekimi yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimi uygulamasının seansı ortalama olarak beş ile dokuz saat arası sürebilmektedir. Bahsi geçen bu seans süresi aralığında ise ekimi yapılacak olan greft miktarı üçbin ile beşbin arasında değişebilir. Saç ekimi uygulaması yaptıran kişin ihtiyacına göre bir seans yeterli olabileceği gibi iki ya da üç seansa da çıkabilir uygulama sayısı. 
 

Saç Ekimi Fiyatları
Dünya üzerinde ki her insan sağlıklı ve sık saçlara sahip olmak istesede maalesef her insanın saço istediği kadar gür olamayabiliyor ve hatta bazı kişilerde aşırı saç kaybına bağlı olarak kellik de oluşmaktadır. Eğer saç kaybı yaşayan ve kellik yaşayan talihsiz kişilerden biriyseniz, bu sorunun çözümü için en etkili yöntem ise saç ekimidir. Modern çağda önemli ölçüde gelişmeler gösteren tıbbi tedaviler sayesinde saç ekimi ve saç aşılama protez dünyasında devrim yapmış başarılara örnektir. Saç ekimi veya diğer bir deyişle saç nakli, kelliğe meyilli olmayan göğüs, kol, bacak ve genital gibi bölgelerden ve özellikle enseye yakın olan başın arka kısmından alınan saç köklerinin, uygulama alanına naklinin yapılmasıdır. Saç ekiminde kullanılan ekim yapılan kıllar normallerinden ayırt edilememekte ve saç ekimi uygulamasının en önemli özelliğinden biri de saç ekimi yapılan bölgede tekrardan saç kaybı görülmemesidir. Ancak saç ekimi yaptırmadan önce saç ekimi fiyatları için yapacağınız araştırmada uzman plastik cerrahlar ile hastane ortamında yapılan operasyonları tercih ermeniz olası olumsuz komplikasyonları önlemek adına önemlidir. Bu anlamda da Eurozen Saç Ekim Merkezi gibi merkezleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
 

Saç Ekiminin Avantajları
Saç ekimi uygulamasının konforlu ve diğer estetik uygulamalara oranla daha kolay olması ile azalan risk faktörleri sayesinde hasta herhangi bir sorun yaşamadan saçının keyfini sürebilmekte ve günümüzde saç ekimi fiyatları pahalı bir ameliyat olmaktan çıkmış durumdadır. Saç ekimi uygulamasının en önemli avantajı, eski fotoğraflarınızda ki görünümünüze deneyimli ve alanında uzman doktorlar sayesinde en doğal haliyle kavuşmanız ile yenileceyeceğiniz özgüveninizdir. Saç ekimi uygulamasının bir diğer avantajı ise yalnızca seyrelme sorununu iyileştirmekle kalmadığı gibi dilediğiniz saç modelini seçmeniz için imkan tanımasıdır. Saç ekimi sayesinde saç stilinizi ve saç uzunluğunu seçme şansınız olduğu gibi dilediğiniz zamanda stilinizi değiştirmeniz mümkündür. Bir diğer avantajı ise saç ekimi uygulaması içim herhangi bir donöre ihtiyacınızın olmamasıdır. Saç ekimi uygulaması için ihtiyaç duyulan saç kökleri, vücudunuzun kıl içeren bölgelerinden temin edildiği için ve dışarıdan herhangi bir destek almanıza gerek kalmadığı için ameliyat fiyatlarında yani saç ekimi fiyatları büyük ölçüde azalmış olmaktadır. Saç ekimi uygulaması kısmi saç dökülmesi görülen kişilerde de aynı cerrahi yöntem uygulanmaktadır ve saç ekimi uygulaması yalnızca başa değil göğüs, kaş, bıyık, sakal ve kirpik gibi bölgelerede uygulanabilmektedir. Eğer saçınızda seyrelme hissediyorsanız konunun uzmanı olan bir doktora danışmaktan çekinmemelisiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.