banner286
banner282

Gürpınar’dan açıklama!

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız, Kocaeli’d su üretim yapan firmlar ile ilgili habere Gürpınar Su’dan cevap geldi. İşte o açıklama…

Gürpınar’dan açıklama!
08 Mart 2018 Perşembe 13:20

banner274

“Müvekkil şirket Asaş Kaynak Suları San. ve Tic. A.Ş., Yuvacık Kaynak Suyu Üretim Tesisleri Yakacık Mah. Taksim Cad. No:32 Başiskele/KOCAELİ adresinde faaliyet göstermekte olup Damacana, su pompası, su dispanseri, su, soda, aromalı içecek vb. ürünlerin satışını yapmaktadır. Müvekkil şirket faaliyet alanında kalan iş ve işlemleri ile ilgili olarak daimi bir şekilde insani kullanım amaçlı olarak üretilen suyun kalite kontrol işlemlerini yapmakta ve bu kapsamda sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil edecek bir durumun önüne geçmek için önlemler almaktadır.
Siz Sayın Muhatap Gazetenin 06.03.2018 tarihinde yayınladığı ve halen yayımına devam edilen haber ile KARALAMA ve OLUMSUZ ALGI OLUŞTURMAYA, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine, tüketiciler nezdinde müvekkil firma tarafından üretilen tüketim amaçlı su ürünlerinin yeterince sağlıklı olmadığı mesajı verilerek, tüketicilerin sağlıkları ile ilgili endişe duymalarına, ambalajlı sular hakkında müvekkil şirket tüketicileri nezdinde olumsuz kanaatler oluşmasına yol açacak şekilde; "Başiskele'de üretilen "Gürpınar Su" ise yine en kalitesiz suların içinde yer aldı.” Şeklinde asılsız iddialar ile müvekkil şirketi ilişkilendiren gerçek dışı, suçlayıcı ve zan altında bırakmaya yönelik, müvekkil şirketin kişilik haklarına saldırı mahiyetinde yayınlar yapılmakta ve kamuoyuna işbu yayınlarla eksik ve yanlış bilgilendirmelerde bulunulmaktadır.
Siz Sayın Muhatap basın yayın organının 06.03.2018 tarihinde internet sitesi üzerinden yayınlanan "Gürpınar Su Alırken Bir Kez Daha Düşünün" başlığı ile ilgili haber içeriğinde medyaya servis edilen "Gıda Hareketi Ambalajlı Su Raporu Tablosu (No: 24.01.2018/14)” ile ilgili olarak belirtilmelidir ki; T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada; söz konusu raporun verilerin kaynağı, analiz metodu, analiz yapanların yetkinliği, laboratuvar koşulları vb. değerlendirildiğinde raporun bilimsel bir dayanaktan yoksun olduğu bildirilmiş, bilimselliği tartışmalı bir rapora dayandırılarak haksız yere kamuoyunda infial uyandırmaya çalışmanın etik bir davranış olmadığı, raporda iddia edildiği gibi "30 çeşit kirleticiye
rastlanan bir suya sağlıklıdır raporu verildiğini" beyan etmenin akıl dışı olduğu açıklanmıştır.
Kaldı ki T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda söz konusu rapordaki verilerin gerçeği yansıtmadığı ve bilimsel olmadığı defalarca açıklamalara konu edilmiştir. Haliyle, senelerdir süre gelen şekilde T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile gerçek olmadığı sübut bulmuş, kim ve hangi kuruluş tarafından, ne çeşit yöntemlerle tespit edildiği belirsiz; toplumda infial uyandırma amaçlı, tüketiciler nezdinde sağlık endişesi yaratan söz konusu tablonun halen medyaya servis edilmesi alenen kötü niyetin tezahürüdür.
Önemle belirtilmelidir ki; müvekkil şirketin üretmiş olduğu insani tüketim amaçlı su kategorisindeki Gürpınar markalı ürünlerin takibini düzenleyen mevzuat, Avrupa Birliği standartlarında usul ve esaslar içermekte olup yine Avrupa Birliği Mevzuatı ile birebir uyumludur. Dolayısıyla müvekkil şirketin Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı bütün ambalajlı su ürünleri içeriğinde bulunan bütün mineraller ve diğer çözünür maddelerin bulunabilirlik alt ve üst limit değerleri AB ve ülkemiz yasal mevzuatlarında bulunan değerler aralığındadır.
Sonuç itibarı ile; müvekkilimiz şirket hakkında yapılan asılsız haberlerin sona erme sebepleri yukarıda izah edilen şekilde T.C Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamalar ile müvekkil şirket bünyesinde üretilen insani tüketim amaçlı su ürünlerinin AB ile yerel mevzuata uygunluğunun tasdikli olması olup, işbu açıklamalara da tarafınızca da itibar edilerek toplumda infial oluşturma potansiyeli yüksek olan, gerçekliği araştırılmamış tabloların medyaya servis edilmemesi, gerçek olmadığı her anlamda sübut bulmuş olan tablolar esas alınarak müvekkilimiz hakkındaki karalayıcı haberlere tarafınızca da son verilmesi gerekmektedir.
Açıklanan nedenlerle soyut mülahazaları içeren, herhangi bir somut delile yaslanmayan, hangi kuruluşlar tarafından ne çeşit yöntemlerle tespit edildiği belirsiz, karalama ve olumsuz algı oluşturma, müvekkil şirketi itibarsızlaştırma, kamuoyunda infial yaratma ve aynı zamanda tüketicileri yanlış bilgilendirme ve haksız rekabete yol açma, kamuoyu nezdinde yanlış algı yaratma amaçlı karalayıcı haberlere derhal son verilmesi yolunda işbu husus saygıyla vekaleten kamuoyuna duyurulur.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.