banner478
banner421


Ellibeş neden suskun kalıyor?


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

04 Ağustos 2019, 17:02

Tarihler 3 Kasım 2002 tarihini gösteriyordu. Muhafazakârlar 28 Şubat’ın rövanşını almak için yeni kurulan AK Parti’yi tek başına iktidara taşıdı.

Muhafazakâr kitle 28 Şubat post modern darbe dönemlerinde dışlandı, eğitim hakları elinden alındı, irtica geliyor safsatası adı altında baskıya uğradı.

Milletin değerlerine ait olmayan Genel Kurmay Başkanlığı altında Batı Çalışma Grubu gibi ipe sapa gelmez bir oluşum kuruldu.

O dönemler Üniversitelerde eğitim hakkı elinden alınan türbanlı öğrencilerin hakkını savunurken birkaç kez gözaltına alınmışlığım da vardır.

Sonra ne oldu?

AK Parti Milli Görüş gömleğini çıkarttı, devlet kadrolarını ABD uşağı Fethullahçı militanlara teslim etti. O dönem kadrosu olmayan denizden çıkmış balık misali olan siyasi iktidar örgütle iş pişirdi.

ABD’nin 28 Şubat yönlendirmesiyle muhafazakârlar ABD’nin göz bebeği oldu. Muhafazakârların yanına da ABD, CIA menşeli Fethullahçı Terör Örgütünü yardımcı unsur olarak yerleştirildi.

Devletin kadroları, Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet dönemi de dâhil, hiçbir örgüt kadrolarımız bu denli işgal ettiği görülmemişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Yargı, Emniyet ve kamu kurumları hiçbir dönem bu derece yasadışı bir örgüte peşkeş çekilmemişti.

Sonuç malum, 15 Temmuz işgal girişimi…

Muhafazakârlar eğer Milli Görüşçüler, Ulusalcılar, Atatürkçüler ve Milliyetçilerle yol yürüyebilseydi devlet kadrolarımız bu kadar işgale uğramazdı.

Devleti sözde tarikatlara, cemaat yapılanmalarına teslim edilmesinin faturasını çok ağır ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz.

Bugün Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım kalkmış,’’ MHP iktidar ortağı değil, Cumhur İttifakının destekçisi. İktidar biziz arkadaşlar. Davulu biz çalarız, hep beraber oynarız’’ diyebiliyor.

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,’’ MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Ülkücülerin istihdam edileceği açıklamalarında bulunuyor. Gebze Belediyesi'nde teknik açıdan istihdam mümkün değil. MHP İl Başkanı'nın istihdam talebine olumlu yanıt vermem mümkün değil’’ açıklamasını yapabiliyor…

Bakın size küçük ve çok önemli bir dipnot paylaşayım, Yıldırım ve Büyükgöz’ün açıklamalarını fotoğrafı büyüterek bakalım;

Bugün, Türk Silahlı Kuvvetlerinden FETÖ ile mücadele eden Atatürkçü subaylar bir bir tasfiye ediliyor.

Son askeri Şûra’da alınan kararlar ve emekliye sevk edilen subayların özgeçmişlerine bir bakın…

15 Temmuz gecesi ortaya koydukları kahramanlıkları ve akabinde yaptıkları başarılı çalışmalar…

Afrin’e Türk bayrağını diken Mustafa Barut komutanın emekliye sevk edilmesi!!!

AK Partinin milli değerlere bağlı Milli Görüşçüler, Milliyetçiler, Ulusalcılar ve Atatürkçülerle yol yürümekten başka şansı yok.

Yıldırım ve Büyükgöz’de böyle bakmalı!

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün açıklamaları talihsiz, bilinçsiz ve şuursuz bir açıklamadır.

Yok, eğer şuurlu, bilinçli açıklamalar ise, o zaman başka söz söylemek icap eder…

Devlet kadrolarında yeniden kadrolaşma masadaysa, masada yeniden tarikatlar ve cemaatler var ise bunu da bilip söz söyleyelim…

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in suskunluğunun arkasında bu gizli gerçek var ise de bilelim!

DEMOKRATİK BİLEŞENLER

Temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp yine önümüze getirmeye çalışıyorlar.

AK Parti iktidarı bu hatayı yaptı ve bu hatasının karşılığında da yüzlerce şehit verdik.

Neden bahsediyorum? CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ‘açılım’ saçmalığından.

Referans neresi?

İstanbul seçimleri… Farklı siyasi görüşlere sahip kesimler Ekrem İmamoğlu’na oy vermiş…

Kaftancıoğlu hanım efendi de bunun adını ‘’Demokratik Bileşenler’’ koymuş!!!

Muhafazakârlardan sonra şimdi de sözde Atatürkçüler soyundu açılım saçmalığına.

Meclise gelmeliymiş, HDP’nin talepleri haklıymış…

Bölgesel yönetimler, ayrı bayrak, ayrı toprak zırvalığı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan çıt yok…

Bu muhafazakârların, sözde Atatürkçülerin Kandil, İmralı, HDP sevgisini oldum olası anlayamadım.

Oy uğruna aldıkları kararlar, attıkları adımlar Milli Devlet mantığıyla hiç uyuşmuyor.

Türkiye bir dönümün eşiğinde, bir yanda Suriye’de yaşananlar ve bir yanda ise Akdeniz sularında ki gelişmeler.

Türkiye’nin saçma sapan tartışmalarla kaybedecek zamanı yok…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ersoy Kandemir - 7 ay önce
Ziyapaşa çetesini ve eski bakanı unutmayalım ,Sakarya Bursada da var aynı çeteden ,Adil Öksüzün uçağı jeti varmıydı,istihbarat temizlendimi fettullahçılardan.Beni tanıyorsunuz düşün ki koca koca adamlar konuşmamam için nasıl bastırıyorlar, ne haksızlıklar yapıyorlar,bunlarla mı bu Cumhuriyet ayakta kalacak!Gazeteciyi tehdit,doktoru tehdit,yetkilileri tehdit ayan beyan her pisliği yapabileceklerini zannettiler ama halkımız her defasında ağızlarının paylarını veriyor yeterki haberleri olsun!
Avatar
Hasan Ağır - 7 ay önce
Şimdi bu açıklamaları yapan Mhp sayesinde koltuklarda oturan çok bilmişler Mhpde olsaydılar kapıya konmuşlardı.Ama ticari islamcılar ne Atatürkçüleri nede Ülkücüleri severler.Çoğu Türk olmaktan bile utanç duyarlar.
Avatar
Yılmaz - 7 ay önce
Al birini vur ötekine. MHP'li Başkan işe adam alınacaksa niçin herkese açık sınav yapılmıyor? MHP'li başkan bunu niçin istemiyor? Bence beraber yürümeden önce adil olunmalı. Köşe yazarımız bunları dile getirmeli.