banner383
banner373

Vali Güzeloğlu 24. kez esnaflar ile bir araya geldi

banner301

Vali Hasan Basri Güzeloğlu İzmit Esnaflar ile 24’ncü kez bir araya geldi.

Vali Güzeloğlu 24. kez esnaflar ile bir araya geldi
01 Aralık 2016 Perşembe 10:52

banner32
banner313

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu esnaflar ile gerçekleştirdiği toplantıya bir yenisini daha ekledi. Ensafın sorunlarını dinlemek ve uygulanan projeleri takip etmek amacı ile valilikte bulunan Akçakoca Toplantı Salonu’nda 24. Toplantıyı gerçekleştirdi. Toplantıya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Esnaf sanatkarlar odası başkanı Kadir Durmuş, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Şoförler ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, Kasaplar Odası Başkanı Rasim Özkul, Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Ahmet Pekin, Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, Servis araçları Odası Başkanı Ahmet Taşçı, Madeni işler sanatkarlar odası Başkanı Temel Yılmaz, Mobilyacılar ve Marangozular Odası Başkanı Sami Şehrin, esnaf ve sanatkarlar kredi kefalet kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve davetliler katılım gösterdi.


İSTİKRAR SAYESİNDE 
Programın açılış konuşmasını yapan Ticaret İl Müdürü Veysi Uzukaya,” Bugün Valimizin önderliğinde 24’ncüsünü yaptığım esnaflarla toplantıdan ötürü son derece gururlu ve mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Valimizin 2 yıl içerisinde en çok ziyaret edip, dertlerini dinlediği meslek grubu esnaflardır. Bundan ötürü çok mutluyuz. Ahilik geleneği esnafımızın için çok önemli. Bu toplantıların sonucunda gururla söylemek istiyorum ki valimizin ilçelerde yaptığı ziyaretlerden sonra sorunu olan ilçe esnafları ile koordinasyona geçilip, hiçbir bürokrasiye takılmadan çok büyük bir çoğunluğu çözüldü. Esnaf kardeşlerimiz adına kendisine çok teşekkür ederim. Valimiz soğuk demeden, kar demeden, kış demeden esnaf kardeşlerimizi ziyaret etti. Dünya’da çok büyük bir sıkıntı var. Çok şükür ki ülkemiz sağlanan ekonomik istikrar sayesinde ileriye yürümeye devam edecektir. Kemal Kaya,” Çalıştığım bu kadara valinin içinde böyle esnaf dostu olan bir esnaf görmedim. Yapılacak toplantının bütün esnaf kardeşlerimize Kocaelimize faydalar getireceğini ümit ediyorum.


EN SON İŞLERDEN BİRİ SİYASET DİĞERİ TİCARİ 
Uzunkaya’dan sonra kürsüye gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise,” Bizler İzmit Belediyesi olarak esnaf dostu bir belediyeyiz. Bir yandan şehrin tertip düzenini ve halkın alışveriş güvenliğini düşünürken esnaf kardeşlerimiz. Bu şehirde kapalı Pazar olgusunu yerleştiren ilk ilçe biziz. Pazarlarımız ile ilgili ilk uygulamaları yapan belediyelerden biriyiz. Dünya’da yapılacak en zor işlerden biri siyaset diğeri ticarettir. Kolay bir iş değil. Allah yardımcınız olsun. İstediği kadar market olsun. Ben mahalle bakkalı olmadan bir mahalleyi düşünemiyorum. Bu hassasiyet ile baktığımızda esnafımızın bütün sorunlarının çözülmesi büyük önem arz ediyor” dedi.


DOĞAN YİNE TRAMVAYI VURGULADI
Doğan,” Nevzat Doğan ise Tramvay çalışması esnasında esnafımızı 2 kere ziyaret ettim. 3. kez ziyaret etmeye çekindim açıkçası. Ne diyeceğim dedim. Çalışmalar hala devam ediyor, alanlar kazılmış her tarafta. Ama Büyükşehrimizde bu çalışmayı kentimiz için yapıyor. Bunu canlı birine yapılan bir ameliyat gibi düşünelim. Bittiği zaman şehrimize çok büyük faydalar sağlayacak. Son olarak esnafımıza bir şey söylemek istiyorum. Biz desteğe hazırız. Sizde rekabet gücünü arttırın. İstanbul’dan gelip Fethiye Caddesi’ne dükkân açıyorlar diye söylüyorlar. Açtıracak ekonomik cesareti vermeyin. Biz niye açamıyoruz. İzmit Belediyesi Esnaf dostu bir belediyedir” diyerek sözlerini sonlandırdı.


GÜZELOĞLU: ESNAFIMIZ HİZMET ÜRETEN BİR KESİMDİR
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu,” İnsanımıza hizmet eden tüm esnaf kardeşlerimi saygıyla selamlıyorum. Esnaf demek hayatın gerçeği, milletin ta kendisi demektir. Hizmet sunan, temel ihtiyaçları karşılayan, bir kesimdir esnaflar. Bu toprakları yurt yaptığımızdan bu yana bir ahlakla yoğrulmuş yüksek bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bunlara sahip çıktığımızda yolumuz aydınlıktır. Bu büyük medeniyetin zenginliğini oluşturan en önemli unsur insana yönelik inşa unsurudur. O yüzden atalarımız insanı yaşat ki devlet yaşasın demiştir” dedi.

 

İSTİŞARE SÜNNETTİR
Esnaf geleneğinin felsefesini Ahi Evran anlayışı oluşturur diyen Ahlakı en yüksek değer olarak alan ve bir sorumlulukla buluşturan anlayıştır. Bu açıdan baktığımızda bugünün esnafı aynı değerlerinin temsilciliğini yapmaktadır. Esnafımızı yönetim anlayışımızın merkezinde görüyoruz. Aldığımız ve alacağımız tüm kararlarda, onların beklentisi doğrultusunda kararlaştırmak istiyoruz. Beldelerimize dahi ulaşıp meseleleri konuşmak istiyoruz. Şüphesiz her ilçe modellemesinde ilçeler düzeyinde de bir beklentimiz bulunuyor. Bugünün dünyasında sadece kararı almak değil, kararı alanla karara konu alan arasında sıkı bir ilişki olmalıdır. Bütün paydaşlarla mesele paylaşılmalıdır. Bu ideal bir yönetimin olmazsa olmazıdır. İstişare sünnettir” ifadelerini kullandı.

 

ESNAF EN ÖNEMLİ PAYDAŞLARIMIZDANDIR
Esnaflara seslenen Vali Güzeloğlu esnafların en önemli paydaşlarından olduğunu vurgulayarak,” İnsanımıza hizmeti ibadet eden bir anlayışın yönetim boyutundaki temsilcileriyiz. Geleceğe doğru kararlı adımlarla giden bu büyük milletin herkesin katacağı değerler vardır. Türkiye bölgesinde ve küresel ölçekte barışı ve huzuru temin eden, belirleyici bir ülkedir. Türkiye artık belirleyen ülkedir. Mağdurun ve muhtacın en fazla yardımına koşan ülkeyiz. Bütün dünyada sosyal yardımlar açısında baktığınızda en fazla maddi kaynak ayıran ülkeyiz. Bu biraz önce söylediğim değerlerin ve inancın bir yansımasıdır. Sizler insanımıza hizmet eden ve birliğimize katkı sunan en önemli paydaşlarımızsınız. Kocaelimizde her noktada devletine sahip çıkan yürekten meseleye katkı koyan bir esnaf anlayışı gördük. 15 Temmuz’un ardından demokrasiye sahip çıkan vatandaşa elindeki malzemeyi ücretsiz dağıttığını gördük. Bu heyecan bu milleti 15 Temmuz’u daha güçlü kılmıştır. Türkiye bugün o günden çok daha güçlü bir şekilde 2023 ve 2071 hedeflerine doğru yürümektedir” değerlendirmesinde bulundu. 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.