banner383
banner373

KSO Ödülleri sahiplerini buldu

Kocaeli Sanayi Odası tarafından 9’ncusu düzenlenen Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu Ödül Töreni Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

KSO Ödülleri sahiplerini buldu
29 Kasım 2016 Salı 10:22

banner313

Wellborn Luxury Hotel' de düzenlenen ödül törenine; Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Başiskele Kaymakamı Ali Partal, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Halim Mete, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İlçe Belediye Başkanları, Organize Sanayi Bölgesi Başkanları, Düzce, Sakarya, Yalova, Kocaeli Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanları, Sanayi ve Ticaret Odaları İlçe Başkanları, İl Müdürleri, OSB Yönetim Kurulu Başkanları, KSO Yönetim Kurulu Üyeleri, KSO Meclis Üyeleri, kadın girişimciler ve genç girişimciler, ödül alacak firmalar ve çok sayıda sanayici işadamı katıldı.

 

Kocaeli  Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Halim Mete’nin konuşmalarının ardından, Kocaeli  Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul günün anısına Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı  Halim Mete’ye Kocaeli Sanayi Odasına ait Plaket takdim etti.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; “Kocaeli sanayi odamızın 9’ncu Sektörel Performans Ödülleri töreninde sizlerle birlikte olmaktan ve bu ortamı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Türkiye büyük bir ülke, biz geleceğe doğru kutlu yürüyüşümüzde her geçen gün gelişerek, güçlenerek ve şüphesiz bütün bir birikimimiz ile birlikte iddiamızı ifade ederek yürüyoruz. Bizler her zaman ve her dem adaleti ve hakkaniyeti kabul eden ama haksızlığı kabul etmeyen bir tavrın temsilcileriyiz. Şüphesiz ki geleceğe doğru büyük yürüyüşümüz, bütün dostlarımızla işbirliğini, karşılıklı dayanışmayı ve şüphesiz bütünleşmeyi içermektedir. Bilinmelidir ki Türkiye büyük bir millet olarak artık iradesiyle karar veren, çerçeve içinde kalması beklenilen değil, adil ve hak edilen bir kararı ortaklaşa alan ve buna katkı koyan bir devlet ve millettir. Cumhuriyetin kazanımlarının en büyüğü de bu ülkenin bir Cumhuriyet İdaresi olarak milletin egemenliğine dayanan ve milletin egemenliğinden kaynaklanan bir güçle, kararlılıkla yoluna devam etmesidir. Amacımız, heyecanımız Devletimizi payidar, insanımızı bahtiyar eylemektir. O da şüphesiz gelişmiş kalkınmış güçlü bir Türkiye demektir. Türkiye'nin bu kutlu yürüyüşüne Kocaeli olarak bir çok önemli ve anlamlı zenginlik, derinlik ve birikimler katıyoruz. Bugün Kocaeli tek başına Türkiye'nin üretim ve imalat sanayisinin  %20 sini üreten, stratejik bütün sektörlerde başat ve belirleyici bir perspektifte zenginlik katan büyük bir şehirdir. Sadece üretmekte yetmiyor. Bilgi ekonomisinde ve bilişim temelinde üretimi değiştirmeniz ve dönüştürmeniz, katma değeri yüksek ürünler dalına geçmeniz ve bu perspektifte bir vizyonu elinize alarak gayret göstermeniz gerekmektedir. İnsanımızı eğitmemiz lazım, eğitilmiş insan gücüyle geleceğe dönük mesleklerle yenilikçilik temelinde insan üzerinden geleceği tanımlamamız lazım.
Bugün ödül alan firmalarımız öncü kuruluşlar olsa da,  bir büyük başarı, tekil ve kurumsal değil bütünsel olarak gerçekleşmedikçe hedeflerimize erişmemizin çok zor olduğunu biliyoruz. Bu sadece istemekle de olmaz, gayret göstermemiz gerekmektedir. Türk vatandaşı olarak bu ülkenin gücünü temsil eden ve güvenini teyit eden bir buluşma olarak bu buluşmada sizlerle birlikte olmaktan çok büyük keyif aldığımı belirtmek istiyorum. Ödül hak eden ve her perspektifte Ülkemiz adına katkı koyan hepinize çok teşekkür ediyorum bu duygularla sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek ödül alan firmaları tebrik etti.  


Kocaeli  Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul günün anısına Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’na plaket takdim ettiler.

 

Büyük Ödüller;  Büyük Ölçekli Kuruluş kategorisinde; Belgin Madeni Yağlar Ticaret ve Sanayi A.Ş, KOBİ kategorisinde ise; Cryocan Basınçlı Kaplar Endüstriyel Tesisler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verilirken, Sektör ödülleri de: Ağaç ve Ağaç Ürünleri Kobi Sanayi Sektörü; Pehlivan Orman Ürünleri ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Elektrikli Ürünler Sanayi Sektörü Kobi; Sönmez Transformatör Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Elektrikli Ürünler Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Grid Solutions Enerji Endüstrisi Anonim Şirketi, Gıda Sanayi Sektörü Kobi; Göçmen Börek Sanayi ve Ticaret  Anonim Şirketi,  Kimya Sanayi Sektörü Kobi; Green Chemicals Kimyasal Maddeler Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi,  Kimya Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Gülçiçek Kimya ve Uçanyağlar Sanayi ve Ticaret anonim Şirketi,  Makine Sanayi Sektörü Kobi; Çelmak Tarım Makinaları Plastik ve Demir Doğrama Hayvancılık Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi,  Metal Sanayi Sektörü Kobi; Akkar Silah Sanayi Limited Şirketi, Metal Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Petrol ve Petrol Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi (Tüpraş), Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü Kobi; Eko Makine Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Plastik ve Kauçuk Ürünleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Akplas Plastik Kalıp Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi,  Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü Kobi; Üç-el Kauçuk Taşıt Araçları Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Taşıt Araçları ve Yan Sanayi Sektörü Büyük Ölçekli Kuruluş; Ford Otomotiv Sanayi Anonim Şirketi,  Elektronik ve Otomasyon Ürünleri Sektörü Kobi; Ortem Elektronik Anonim Şirketi, Yazılım Ürünleri Sektörü Kobi; Asis Otomasyon ve Akaryakıt Sistemleri Anonim Şirketi,  Yapı Ürünleri Sanayi Sektörü  Büyük Ölçekli Kuruluş; Akg Gazbeton İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve Taşımacılık ve Lojistik Hizmetleri Sanayi Sektörü Büyük Ölçeli Kuruluş; Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri Anonim Şirketleri’ ne ödülleri katılımcılar ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Büyük Ölçekli Kuruluş; Belgin Madeni Yağlar Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Firma Ortağı Hüseyin Ahmet Belgin’e ise ödüllerini Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul tarafından verildi.

 

Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyelerinin ödül alan firmalarla günün anısına toplu fotoğraf çekilmesinin ardından ödül töreni sona erdi.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.