banner383

Özel Adım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yeni Bölümleriyle Yüzde 97 Başarı

banner301

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında, Endüstri Psikoloğu Asiye SAĞLAM tarafından hizmete açılan okulumuz, ilçenin hızla gelişen ve en çok tercih edilen okulu haline gelmiştir.

Özel Adım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yeni Bölümleriyle Yüzde 97 Başarı
23 Aralık 2016 Cuma 17:46

banner32
banner313

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında, Endüstri Psikoloğu Asiye SAĞLAM tarafından hizmete açılan okulumuz, ilçenin hızla gelişen ve en çok tercih edilen okulu haline gelmiştir. Acil Tıp Teknisyenliği, Anestezi ve Hemşirelik bölümleriyle birlikte, 2014 - 2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarında sağlık personeli yetiştirmeye başlamıştır. Okulumuz, ilk mezunlarını 2016 yılında yüzde 97 başarıyla vermiştir. 


SON TEKNOLOJİYLE DONATILDI
Okulumuzdaki tüm birimler, okulda bulunması gereken özelliklere uygun olarak son teknolojiyle donatılmış ve düzenlenmiştir. Okulumuzda pozitif enerji veren, huzurlu bir eğitim sunulmaktadır. Okul ortamının, fiziki şartlardan sosyal şartlarına kadar öğrencinin kendisini huzur içinde hissettiği bir kurum olması için tüm tedbirler okul idaresince alınmakta olup, bu konuda öğrencilerimizin ve velilerin memnuniyeti temel gösterge olarak kabul edilmektedir.

 


AMACIMIZ İNSANI DEĞERLER
Bilim ve teknoloji ışığında mesleki bilgiye ve iletişim becerisine sahip, gelişim ve değişime açık, sorumluluklarının farkında, inisiyatif alabilecek, ahlaklı, disiplinli, çalışkan, empati kurabilecek, hasta haklarına saygılı, din, dil, ırk ayrımı yapmadan hizmet verebilecek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, kişilik ve karakter gelişimi en üst seviyede, toplum kurallarına ve insan haklarına saygılı, sağlığın ve bilginin önemini kavramış, çağın gerektirdiği yeniliklere ayak uyduran, öğrenmeye açık, sağlık sektörünün gelişimine katkıda bulunacak, milli ve mesleki disiplinin gerektirdiği her türlü olgunluğu davranış haline getirmiş, etik değerlerlere önem veren, ahlak kurallarına saygılı, bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

 


ZENGİN ETKİNLİK VE KÜLTÜREL ÇALIŞMALAR
Akademik olarak öğrencilere uygun ders programları oluşturup, etkinliklerle de bu programları zenginleştirerek uygulamalar yapmaktayız. Sosyal, kültürel ve sportif olarak her öğrenciye istediği alanda gelişmesi için imkân sunuyoruz. Okulumuz sosyal faaliyetler açısından oldukça aktiftir. Üniversite tanıtım, kültür, müze, şehirlerarası gibi çok amaçlı geziler, belirli gün ve haftalarda yaptığımız tören ve etkinlikler, tiyatro sinema etkinlikleri vb…

 


SINAVSIZ GEÇİŞ HAKKI
Okulumuzda uygulanan “ETKİN ADIM” projesiyle her öğrencinin sosyal etkinliklere katılması için takip sistemi oluşturulmuştur. ‘Koç Öğretmenlik Sistemi’ ile öğrenciler akademik ve sosyal yönden desteklenmektedir. Ayrıca hafta sonu düzenlediğimiz etütlerimiz ve ücretsiz YGS kurslarımız öğrenciler tarafından oldukça talep görmektedir. Mezunlarımız 2 ya da 4 yıllık bir yükseköğretim kurumuna YGS sınavına girerek devam edebilecekleri gibi,  üniversitelerin, meslekleriyle ilgili 2 yıllık bölümlerine de  sınavsız geçiş hakkına da sahiptirler. 

 HER ÖĞRENCİMİZ DEĞERLİDİR
Eğitim kadromuzun oluşturulmasına özel bir önem verilmektedir Meslek ve kültür dersi öğretmenlerimiz, idarecilerimiz,  alanlarında kendilerini kabul ettirmiş, güler yüzlü, enerjisi yüksek ve deneyimli kişilerdir. Okulumuz geniş bir aileden oluşmakta ve her sene ailemize yeni öğretmenler katılmaktadır. 


Eğitim yaklaşımımız; sağlık mesleğinin temel kavram, kural, ilkelerini en detay noktalarına kadar öğretmeye, teorik bilgileri uygulama alanına taşıyıp beceri haline getirmelerini sağlamaya, araştırma yapmaya ve sorumluluk bilinci vermeye yöneliktir. Öğrenciler okul yönetimi ve sınıf öğretmenleri tarafından yakından takip edilmekte ve öğrencinin ailesi ile iletişim sağlanarak birlikte değerlendirme yapılmakta, gerekli eğitimsel önlemler alınmaktadır. “Her öğrenci bizim için çok önemli ve değerli olup mesleki alanlarında insan sağlığı için yeterli bilgi ve beceri eğitimi almış olarak mezun edilmelidir.” Bu bizim eğitim yaklaşımımızın özetidir.

 


OKUL-VELİ-ÖĞRENCİ EL ELE
Öğrencilerimizin ders başarısı, aile, arkadaş ve öğretmenleriyle olan sosyal ilişkileri ve kişisel problemleriyle ilgili bireysel görüşmeler yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizi daha iyi tanımak amacıyla çeşitli test ve envanterler uygulanır. Verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısıyla başa çıkma, zamanı iyi kullanmayla ilgili çalışmalar yapılır. Bununla birlikte gelişim dönemleriyle ilgili bilgilendirme ve doğru davranış modellerini kazandırmaya yönelik çalışmalar, eğitsel rehberlik faaliyetleri içerisinde yer almaktadır.

 


Mesleki rehberlik çalışmaları içerisinde; mesleğini sevme, başarılı odaklı faaliyetleri yer almaktadır.
Öğrencinin ders durumu, ebeveyn çocuk ilişkisi hakkında görüşme, toplantı ve velilerin çocuklarını daha iyi tanımalarını sağlama amaçlı veli eğitim seminerleri verilmektedir. 

 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.