banner368
banner373

Kocaeli’nin en gelişmiş eğitim kampüsü açılıyor!

İlimizde eğitimde başarılarıyla adından sık sık söz ettiren MY OKULLARI, şehrimizin en gelişmiş eğitim kampüslerinden birini hizmete sokuyor. Kocaeli’nin eğitimde yıldız ilçesi Başiskele’nin Yeniköy bölgesinde hizmete girecek olan MY OKULLARI inşaatı tamamlanmak üzere. 

Kocaeli’nin en gelişmiş eğitim kampüsü açılıyor!
07 Haziran 2018 Perşembe 14:06

banner32
banner313

51 derslikli, 1224 öğrenci kontenjanlı MY KOLEJ, 10bin metrekareye yakın kapalı alanında, yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonu, halı saha, 400 kişilik konferans salonu, lüks yemekhane, her katta masa tenisi istasyonları, her katta kat kütüphaneleri, bilişim teknoloji yazılım derslikleri, kodlama robot atölyeleri, profesyonel görsel sanatlar ve müzik atölye istasyonları, Fizik, Kimya, Biyoloji labaratuvarlarını barındırıyor.

Yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlayacak Kocaeli MY KOLEJ bünyesinde 70 öğretmenin görev yapması bekleniyor. Kurum bünyesinde her 5 öğrenciye 1 çalışan ile hizmet vermeyi planlayan MY OKULLARI Kocaeli şubesi şimdiden kontenjanının yarısını doldurmuş durumda.

Kocaeli MY KOLEJ’de Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi bölümleri ile hizmet verecek.

1992 yılında Çorum’da ilk adımı atılan MY OKULLARI, bugün 26.yılında 39 şubesi ile göz dolduruyor. Sadece Çorum’da mezun ettiği öğrencilerden 20bin üniversiteye yerleşen öğrencisi bulunan MY OKULLARI, her yıl eğitimde, sporda, sanatta başarısını tazeliyor.


MY KOLEJ eğitim öğretim modeli konusunda şu bilgileri vermekte:

KOCAELİ  MY OKULLARI’nda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri, branş öğretmenleri eşliğinde İngilizce, müzik, resim, beden eğitimi, halk oyunları, drama dersleri; yaş gruplarına uygun atölye çalışmaları ve gelişim özelliklerine uygun eğitim ve öğretim etkinlikleriyle okul yaşamına başlangıç yapar ve bunu devam ettirirler.

Öğrencilerimizin, oyunlarla eğlenerek okul hayatına adım atmalarını, hoşgörünün filizlendiği bir ortamda eğitim hayatına merhaba demelerini hedefliyoruz. Minik yavrularımızın, eğitim hayatlarında mutlu olmaları için sevgi, bilgi ve hoşgörümüzle yanlarında olmaktayız.

Anaokul ve İlkokulumuz,

* Sevgi, saygı, paylaşma, merhamet ve adaleti temel alan,

* İş bölümü, sorumluluk ve ahlaki değer yargılarını önceleyen,

* Başarı, disiplin ve özgüveni aşılayan,

* Ayrıca, sosyal çevre oluşturma açısından çocuğu geleceğe hazırlayan ‘’en güvenli’’ ortamdır.

okul öncesi yıllar, çocuğun soyut düşünme yetisinin henüz tam şekillenmediği ve bu nedenle yapılan tüm etkinliklerin somut bir şekilde, çocuğun yaparak ve deneyerek öğrenmeyi gerçekleştirdiği yıllardır. Anaokullarımızda, çocuğun arkadaşları ve öğretmenleri ile birebir olarak kurduğu iletişim, konuşma ve dinleme etkinlikleri ile el becerilerinin ön plana çıkarılması sağlanmaktadır.

NEDEN MY OKULLARI ANAOKULU, İLKOKULU?
Anaokulu ve İlkokulumuzda; Üst düzey ve kamuoyunca çok iyi bilinen, tecrübeli, fedakar öğretmenler görev yapmaktadır. Öğretmenlerimiz, ailesi ve çevresel tüm faktörlere karşı sevgi ve saygıyla yaklaşan öğrenciler yetiştirmek için rol model olur.

· Hedef oluşturabilen ve bu hedef doğrultusunda başarıyla ilerleyebilen öğrenciler olmaları için motivasyon sağlanır.

· Öğrencilerin bireysel farklılıkları gözetilerek akademik, sosyal ve kültürel destek sağlanır.

· Öğrencilerin akademik eksiklikleri, bireysel olarak çözümlenerek eğitim kazanımları arttırılır.

· Okul-aile işbirliği üst düzeyde ele alınarak, öğrencilere doğru rehberlik edilir.

Hedefimiz; akademik olarak donanımlı, İngilizceyi etkin kullanabilen, öğrenmenin hayat boyu süreceğini özümsemiş, çevresine karşı duyarlı, tüm ahlaki değerlerle bütünleşmiş, düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir.

Akademik yaklaşımımız; eğitimimizi kuşatan bilimsel metod ile beraber;  yenilikçi ve donanımlı öğretmenler eşliğinde öğrencilere olumlu birer rol model yaklaşımı sergileyebilmektir.

Eğitim sistemimiz; bilgiye ulaşabilen, yorumlayan, üretebilen ve katılımcı olma konusunda motivasyonu yüksek öğrenciler yetiştirmeyi hedefler.
 

* Tüm dünyada gıpta ile bakılan Fin Eğitimini, MYFINem projemizle anaokulumuzda uygulayacağız.

* Çocuklarda zeka gelişiminin %70’ inin 0-6 yaş döneminde tamamlanıp, öğrenme becerilerinin anaokulu ve ilkokul çağında kazandırılacağı için,

* Çocuğun grup içine katılması, sağlıklı ilişkiler kurması, kültürel değerlerine sahip çıkması ve sosyalleşme gibi olgularının bu yaş aralığında güçleneceği için,

* Bu dönemdeki sapma ve olumsuzlukların, çocuğun bütün yaşamını olumsuz yönde etkileyebileceği için,

* Dilini ve güzel konuşma özelliğini doğru ve yanlışsız bu yaşta öğrenip, toplumu, çevreyi, evreni ve insan davranışlarını tanımaya başlayacağı için

* Aile içi desteğin tek başına yetmediği, çocukların kendi yaşıtlarıyla birlikte olabilecekleri, bedensel ve zihinsel gelişmelerini sağlıklı biçimde sürdürebilecekleri bir ortama ihtiyaç duydukları için, MY OKULLARI Anaokulu ve ilkokulu…

Her çocuğun ayrı bir birey olduğunu ve farklı kişilik özelliklerini barındıran üstün yetenekler olduğunu biliyor ve çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlıyoruz.

ORTAOKUL - LİSE EĞİTİM MODELİ

Klasik eğitim anlayışının her zaman ötesine geçen MY OKULLARI, geleceğimizin teminatı gençlerimizin hayal dünyalarını, ümitlerini ve keşfetme duygularını geliştiren, yaşantıyı ve öğrenmeyi keyifli hale getiren, çağdaş eğitim mekanları ile ülkemize yakışır bir eğitim hizmeti sunmaktadır.

Okulumuz, öğrencilerimize üst düzey yabancı dil eğitimi vermektedir.

5,6,7,8.Sınıflarda öğrencilerimiz Liseye giriş sınavlarına hazırlanırken; Üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla planlanan ekstra dersler ve 9. 10. 11. 12. sınıflarımıza verdiğimiz eğitim sayesinde öğrencilerimiz, etüt merkezlerine yada kurslara ihtiyaç duymadan sınavlara daha iyi ve güven içinde hazırlanmaktadır.

Hafta sonu dersleri ve hafta içi dersleri ile okulumuzda profesyonel bir üniversiteye ve Liselere hazırlık programı uygulanmaktadır.

Kadromuz alanında uzman, deneyimli, sınavlara hazırlık konusunda donanımlı öğretmenlerden oluşmaktadır.

    MY OKULLARI’nda, Lise ve Ortaokul öğrencilerimizin ahlaklı, milli-manevi değerlerini bilen ve koruyan, üst düzey düşünme becerilerine sahip, öğrenme sürecine etkin olarak katılan, eleştirel düşünen, problem çözen, bilgiye ulaşma yollarını bilen, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amaçlanır.

     Okulumuz,  öğrencilerini bilgi ve iletişim çağına her yönüyle donanımlı biçimde yetiştiren bir kurumdur. Alanında uzman öğretmen kadrosu ve tecrübeli idari yapısıyla Program Geliştirme, Ölçme –Değerlendirme, Bilgi-İşlem, Rehberlik Servisi gibi modern yaklaşımların belirlediği sistemi uygulayarak başarılı bir şekilde eğitim – öğretim işlerini yürütür.

İNGİLİZCE EĞİTİMİ: Globalleşen modern dünyamızda İngilizce artık bir gereklilik haline geldi. İngilizce öğretiminin gerekliliğine inanan MY OKULLARI, çağın sunduğu bütün imkanları öğrencilerin bilgi dünyasını zenginleştirmek amacıyla kullanıyor.

     Okulumuzda, Avrupa Ortak Dil Kriterlerine uygun olarak, güncel eğitim metotlarıyla öğrencilere dili aktif kullanabilecekleri ortam sağlanmakta ve Proje Temelli Eğitim ile dili yaşayarak öğrenmeleri hedeflenmektedir.

     Öğrencilerimiz, dil öğrenimlerini mükemmele taşımak amacıyla onlar için hazırlanan müfredata uygun ve hatta müfredatı da aşan, proje ve temel beceriler bazlı ‘’OUR LLEARNİNG JOURNEY, QUİZ SHOWS, ENGLİSH BAZAAR, LANGUAGE NİGHT SHOW ‘’ gibi dilin yanı sıra karakter gelişimi ve sosyal sorumluluğu da kapsayan aktivitelere büyük bir hevesle dahil olurlar.

     Öğrenmeye ilişkin materyallerimiz; öğrencilerin bireysel - toplu ihtiyaçları ve öğrenme farklılıkları da göz önüne alınarak büyük bir titizlikle seçiliyor.

MY OKULLARI, Kocaeli şubesi yönetimi okul hakkında şu bilgileri veriyor:

MY Okullarının kurucusu, ortaya çıkışı, tarihi ve misyonu;

Kurucumuz Murat Yıldırım, 22, 23 ve 24. dönemlerde Çorum'dan Milletvekili seçildi. Milli Eğitim Komisyonu, İnsan Hakları Komisyonu, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) Türk grubu üyeliklerinde bulundu. Filistin Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. Halen de AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

1990 yılından beri faaliyet gösteren  Çorum Çözüm Pınar Temel Liseleri ve Çorum Pınar Kolejleri’ninyanı sıra Ankara-Yenimahalle, Ankara-Keçiören, Ankara-Etimesgut, Aydın, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Merzifon, Manisa ve Yalova MY Okulları'nın kurucusudur. En büyük özelliğimiz kurucumuzun bir öğretmen olmasıdır. Eğitim öğretimin tüm aşamalarında bizlere rehberlik edecek birikime sahip kurucumuz değim yerindeyse “tebeşir tozu yutmuş” bir öğretmendir. İş adamı ve siyasi geçmişi yanında en temel yanı bir öğretmen olmasıdır.

MY KOLEJİ DİĞER OKULLARDAN AYIRDIĞINA İNANDIĞINIZ ÖZELLİKLER NELERDİR?

MY Okulları, önce ahlak ve maneviyat sloganı ile yola çıkmış, topluma değer katacak nesilleri yetiştirmeyi hedeflemiştir. Bununla birlikte akademik anlamda Kocaeli’nin en iyi eğitim kadrosu ile hizmet vermektedir. Bütün öğretmenleri tecrübeli ve alanında isim yapmış kişilerdir. Bunda, öğretmen alımlarında komisyon kararı, çeşitli mülakat tekniklerinin etkisi büyüktür. Zaten minimum 4-5 yıl tecrübesi olmayan ve bu tecrübeyi önemli kurumlarda yapmayan öğretmenlerle kurumumuz temel ilke olarak görüşme yapmamaktadır. Kocaeli’de isim yapmış çok önemli öğretmenleri de kadromuza katarak daha da güçlendiğimizi söyleyebilirim. Şuanda öğretmenlerimizin ortalama tecrübesi 10 yıla çıkmıştır. Düzenli zümre çalışmaları ile öğretmenlerimiz sürekli güncel ve gelişime açıktır. Kodlama Robotik dersleri, Kuranı Kerim dersleri, Akıl Zeka oyunları eğitimlerimiz, çeşitli ve çok sayıda atölyelerimiz ile MY Kolej zengin bir sistem kurmuştur. Ayrıca okullarımızda etkin yabancı dil öğretimi yapılmaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduklarında İngilizce konuşabilir anlaşabilir düzeye gelmektedir.

KOCAELİ MY KOLEJ OLARAK BAŞARILARINIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

Eğitim öğretim anlamında geçen yıllarda Türkiye 1.si çıkardık. Bu yıl da önceki yıllara göre başarı artışında  %77 ile kırılması zor bir rekora imza attık. Bireysel başarı ile birlikte kitlesel başarıda da önemli bir noktadayız. Örneğin eski sınav sistemi TEOG net ortalamamız 108’dir. Bu ortalama ile bölgemizde zirvede olan üç dört okuldan biriyiz. Spor alanında tartışmasız Kocaeli’nin en büyük madalyalarının sahibi okulumuzdur. Yerel medyada sık sık haberlerine rastlanan Boks, Judo, Motosiklet, Masa Tenisi alanlarında Türkiye, Avrupa, Balkan şampiyonlukları ile şehrimizin gururu olduk. Yine takım sporlarında da şampiyonluklarımız var. Okulumuz bireysel ve takım sporları desteklemesi, sporun ve sporcunun destekçisi olması yönüyle Kocaeli’de büyük takdir görmektedir.  Bu anlamda ismimizin kabul görmesi bizi çok mutlu etmektedir.

Kocaeli MY OKULLARI, Başiskele Yeniköy Kolej Caddesi üzerinde
0542 690 41 69 – 0542 692 41 69

 


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.