Edepten susuyorsunuz ama!


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

11 Mayıs 2019, 16:52

Susmayın beyler, açıklayın, yetimin malı kimlere peşkeş çekilmiş, kimler kart basarak belediyelerden maaş almış, beytülmal kimlere hizmetine sunulmuş çıkın açıklayın!

Susmak edeptendir mutlaka fakat tecavüze uğrayan beytülmal ise susamazsınız…!

31 Mart Mahalli Seçimler geride kaldı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinden mide bulandıran dedikodular geliyor.

Göreve yeni seçilen belediye başkanları terbiyelerinden susuyorlar, açıklayamıyorlar, belediyelerin içinin nasıl boşaltıldığını kamuoyu ile paylaşamıyorlar.

Açıklayın beyler, açıklayın ki 5 yıl sonra faturası size kesilmesin.

Susmak çözüm değil, daha önceki belediye başkanları sizin partinizin adamı olabilir lakin gerçeği haykırmak büyüklüktür.

5 yıl göz açıp kapayana kadar geçer, ilçelerinizi siz yöneteceksiniz bu zaman dilimi içerisinde.

Size bırakılan enkazı açıklayın ki 5 yıl sonra size hesap sormayalım ‘siz 5 yıl ne yaptınız?’ diye!

Sayıştay Raporları ortada, geçtiğimiz aylarda belediyelerde ve yan kuruluşlarında ne dolapların döndüğünü Sayıştay raporuna dayandırarak kamuoyu ile bizler paylaşmıştık.

Yapılan usulsüz ihaleler, kiralamalar ve akıllara zarar beytülmal tecavüzleri…

Bakın beyler size bir dip not; Hayatım boyunca birçok iktidar dönemine şahitlik yaptım, tek başına iktidarları da gördüm, koalisyon hükümetlerini de… Ve bu iktidarlar döneminde kalkınan, zenginleşen kentimizde onlarca isim sayabilirim…

Dün siyasetle zengin olanların bugün nerde olduklarını da iyi  bilirim.

O nedenle siyasetle zenginleşenlerin iflah olmadığını hafızanıza kazıyın.  

Görevi başındaki Belediye Başkanlarına tavsiyem kirliliğin üzerini örtmeyin çıkın mertçe bunu Kocaelili seçmenle paylaşın.

Son söz olarak, biliyorum sizde benim gibi Abdülhamit Han’ı seversiniz, sayarsınız ve devlet terbiyesini takdir edersiniz.

Abdülhamit’in Terbiye-i İslamiyye eserini mutlaka okuyun hatta başucunuzdan ayırmayın.

Kitapta 14 ana başlık var, devlet terbiyesi, beytülmal emaneti, siyasi ahlak, sosyal politikalar.

Bu değerler, hususlar size ışık olabilir.

 ‘’Payitaht Abdülhamit’’ filminden çok iyi bilirsiniz;

Abdülhamit fevkalade bir zekâya ve hafızaya sahiptir. Bir kere gördüğü veya sesini işittiği kimseyi asla unutmazdı. İradesi kuvvetli, fikir ve kararlarında istiklal sahibi, tehlike karşısında metanetli bir devlet adamıydı.

VE her şeyden önce sefahatten uzak durur, sade bir hayat yaşardı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.