banner230

banner234

Ebu Leheb şeytanı Fransa'dan sarktı


Kenan SEYREK

Kenan SEYREK

13 Mayıs 2018, 19:37

Kabil’in içine şeytanın zehrinin kaçması ile başlayan Habil ile Kabil’in kavgası o günden bugüne hak ile batıl mücadelesi olarak tarihte hep sahne almış ve alacaktır.

Bazen şeytana bile şeytanlık yapacak, nefsini ruhunun üstüne put olarak oturtan, doğduğu an zamanın bile ağladığı iblisler dünyaya zift gibi akmıştır. Bunlardan bazıları şereflilerin en şereflisi olan Peygamberimiz ile kan bağı ile bağlı olmasına rağmen Kur’an dili ile Allah’ın lanetine uğramıştır. Bunlara şüphesiz korkunç azap vardır.

Bizler, Allah’a ve onun iman edin dediklerine iman edenler olarak dünya da var oluşumuzun anahtarını dünyada taht kurmak değil kulluk ile imtihan olmak olarak bilir ve inanırız.

Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberin ve yakın arkadaşları olan 4 halifenin ve ashabının, rahmete siyah çalmak isteyen karanlık düşüncelerin söze dönüştüğü dillere karşı nasıl amansız ve hakkı savunmak adına celalli olduklarını da biliriz.

Yine biliriz ki Kur’an kıyamete kadar Allah’ın vaadi ile korunmuş ve korunacaktır. Şüphesiz Yüce Allah aciz değildir ve hiçbir kulununda bu vaadi için yardımına muhtaç değildir, kulun namazına muhtaç olmadığı gibi. Muhtaçlık kuldadır, kulluğunu ispattadır.

Bildiğiniz gibi şeytana bile üstatlık yapacak, şeytanı bile cürette aşacak aşağılık fikirlerini yanardağın patlaması gibi beyinlerinden patlatıp, sapkınlıklarını kızgın lavlar gibi Müslümanların kutsallarına akıtan Ebu Leheb’in fikri torunları olan sarkık Sarkozi ve aşağılık karanlık adamları dünyanın böğrüne saplanan anırmalarını duyurdular...

Yahudilerin ziftleşen ruhlarını dünyaya duyuran ve onlara karşı Müslümanları uyaran ayetlerin Kur’an’dan çıkarılması için teklif sundular…

Netice; birkaç kınama, cılız öfke, üzerine dökülmüş sos gibi duran birkaç buruk yüreğin hüznünden yansıyan gözyaşı…

İşte İslam ümmeti ve işte dünyadaki hali, Allah’ın değer verdiklerine ümmetin verdiği değer ortada.

Allah’ın yardım edin diye buyurduğu ayetleri kendince yorumlayan dili islam ümmetin duaları ‘’Allah’ım yardım et’’..

Ve Müslümanların şimdiki duası’’ Allah’ım sen bu Fransız alçakları kahreyle’’ ve duanın ardından Fransız arabası, Fransız gömleği ve Fransız kaldığı ümmet bilinci ile dünyaya meyil ve akan zehir…

Ebu Leheb Şeytanı Fransa’dan tüm İslam coğrafyasına akar iken bu akıntı önünde yok olan Kuran ve ayetleri değil onu anlamaktan aciz kalan ümmettir. Kişi sevdiği ile beraberdir sözünü dilinden kalbine indiremeyen ümmetin hali ortadadır. Müslümanların birbirine ve

devletlerine tahammülünün olmadığı ortamda bebek katili İsrail’in şefaatin sığınan dilde Müslümanların kalpleri İslam’a en büyük zulümdür. Bunun böyle olduğu bir dönemde Ebu Leheb’in hortlamasına şaşanların hala horluyor olmasına ben şaşırıyorum.

Müslümanlar mış’lardan uzaklaşmadıkça Sarkoziler Müslümanların arasından cımbızla çeker gibi daha çok şeyleri çekmeye ve el sürmeden birbirine çektirmeye devam edecekler. Çözüm o sapkınları katletmekte değil çözüm Müslümanların dillerinden kalplerine inen yolu bulmakta geçmektedir. İslami değerleri fırsata çeviren makam sevdalılarının yerine Kur’an sevdalıları almadığı sürece sarkmış fikir sahipleri daha çok zehirlerini akıtacak bizde fransız kalmış bedbahtlar olarak ah ve vah dan öteye adım atamayan İslam’ın ucubeleri olarak ellerimizi açarak ama Allah’ın vaadi vara sığınan sığıntılar olacağız.

Tarih günümüz Müslümanlarını petrolde bolluğu bulan değil İslam ruhunu boğanlar olarak yazacaktır. İslam’ı, Kur ’anın iki kapağı arasından çıkarıp sosyal hayatımıza sokamadığımız sürece Lehebin fikri piçi Sarkozi ve şeytanlarının ne soktuğunun önemi yoktur.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.