banner113

Çılgın Türkler geliyor...!


Gökhan Onater

Gökhan Onater

23 Ocak 2018, 14:05

Son günlerde evinizde hamam böceklerinin ortaya çıktığını, bunun nedenini araştırdığınızda komşunuzun evini böceklerin sardığını görüyorsunuz. Kendi evinizi ilaçlamak böceklerin kökünü kurutamayacağı için yapmanız gereken şey, komşunuzla birlik olarak binayı ilaçlamaktır. 
Bugün Türk Ordusu’nun Afrin’e yaptığı harekât, işte bu ABD destekli terörist böceklerin yok edilmesi harekâtıdır. Bu durumda hükümetin derhal yapması gereken şey, Suriye ile bir an önce iyi ilişkiler kurarak, ABD’nin biyolojik silah olarak kullandığı teröristleri bölgeden tamamen temizlemek ve 4 milyon civarındaki Suriye vatandaşını geri göndermektir.
Türk Ordusu’nun Afrin’e müdahale etmesine karşı çıkanlar, ABD terör örgütlerine 4900 tır dolusu silah gönderdiğinde seslerini çıkartmayanlardır. “Savaşa Hayır” diyerek soyut bir savaş karşıtlığı yapanlar; ya haklı savaş-haksız savaş ayrımını bilmeyerek emperyalizme hizmet eden demokrasi budalalarıdır ya da emperyalizmin emrindeki kara propaganda görevlileridir.
Demokratik merkeziyetçiliğe göre, bir eylem kararı alınacağı zaman konu her yönüyle tartışılır. Karar alındıktan sonra tartışma biter. Karşı olanlar da o kararı itiraz etmeden uygular. Hiç kimse “ben karara karşı çıkmıştım, uymuyorum” diyemez. Türk Ordusu bu konuda da örnektir. Başarısının kaynağı, bizim solun beceremediği bu tavrı benimsemiş olmasındandır. 
Türk Ordusu düşmana karşı harekete geçtikten sonra yapılacak tek şey, ona destek olmaktır.
Müslüman geçinen bazı gruplar da Türkiye’nin güvenliği için yapılan harekatı etkisiz hale getirmek, için ayetleri ortaya koyarak “Savaşa Hayır” diyorlar. Hümanist görüntü altında emperyalizmin talebi olan “operasyonu bitirin” korosuna katılıyorlar. Onlara da en güzel cevabı bütün ömrünü haksız savaşa karşı haklı savaş veren Hazreti Muhammet’in hayatı veriyor. Hazreti Muhammet bu grupçuklar gibi düşünseydi müşriklere teslim olurdu. O gerçek bir devrimci olduğu için teslim olmadı. Direndi ve kazandı. Müslümanlara örnektir…
Saldırıya uğrayan biri “Savaşa hayır” diyerek tecavüzcüsüne teslim mi olmalıdır yoksa kendini mi savunmalıdır? Elbette kendini savunmalıdır. O tecavüzcü mikropsa, ona karşı ilaç alır; böcekse, ilaçlama yapar; insan kılıklıysa, kendini korumak için onu etkisiz hale getirir; terör örgütüyse, ortadan kaldırmak için ordusuyla “Zeytin Dalı Harekatı” yapar.
Doğru tutum, “her türlü savaşa hayır” değil, “haksız savaşa hayır” demektir. Kaldı ki, ortada savaş falan da yoktur. Terörle mücadele vardır. 
Örneğin Türkiye’nin Kurtuluş Şavaşı haklı bir savaştır. Bu Lenin için de böyledir, Mao için de böyledir, Castro için de böyledir. Anladınız mı PKK yardakçısı vatansızlar. İstediğiniz kadar kendinizi solcu-devrimci-sosyalist veya komünist diye tanımlayın, vatansever olmayanın hiçbir şey olamayacağını büyük devrimciler fiilen göstermişler. Demişler ki, Enternasyonal dayanışma emperyalizme karşı karşı olur… 
Dünyada sivil halka karşı özenli davranan 1 numaralı ordu, Türk Ordusu’dur. Bunun bilincinde olarak nokta atışlarıyla hedeflerini vurmaktadır. Biz vurdukça feryatlar ABD ve Fransa’dan gelmektedir. Rusya Dışişleri Bakanı yaptığı açıklamada, “ABD’nin tek taraflı faaliyetleri Türkleri çıldırttı” diyor…
ABD Savunma Bakanı Carter’ın 2016 yılında Senatoda soruları yanıtlarken, terör örgütü PKK ile örgütün Suriye'deki uzantısı olan YPG ve PYD’nin aslında aynı olduğunu itiraf ettiği videosu bugün sosyal medyada dolaşmaktadır. ABD’nin “kara gücümüz” dediği o teröristler ise şimdi kaçacak delik aramaktadırlar. 
Unutmayalım, Zeytin Dalı Harekâtı dağı taşı bombalamak için değil, okula giden çocuklarımızın, işine giden çalışanların, pazara giden dar gelirlinin, toplu taşıma araçlarındaki yurttaşlarımızın can güvenliği ve gelecekte huzurlu yaşamaları için yapılmaktadır. Kalbimiz Mehmetçikle birlikte atıyor. Kahramanlarımızı sevgi, saygı ve bağlılıkla selamlıyoruz… 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
A. Fahrettin Uzuner - 4 ay önce
Kalemine sağlık Gökhan kardeşim, olayı çok güzel örneklemişsin. Sokaktaki insanın anlayacağı ve sıkılmadan rokuyacağı bir yazı olmuş.
Tebrikler
Avatar
Bedel UĞURLU - 4 ay önce
Tebrik ediyorum arkadaşım
Avatar
mustafa cerit - 4 ay önce
Kutlarım Gökhan yoldaş. Çok güzel bir yazı olmuş.
Avatar
Vedat Olguntürk - 4 ay önce
Orada savaşan arslanların hepsi bizim çocuklarımız. Yüreğimiz onlarla beraber atıyor.
Avatar
Nazmi Damarlı - 4 ay önce
Zeytin Dalı Harekatını çok net ve olumlu bir şekilde sergilemişsin... Tebrikler.... Kalemine sağlık...
Avatar
Ali Tanrıkulu - 4 ay önce
Helal olsun sana be kardeşim,çok güzel ifade etmişsin.
Avatar
Asiye ünlü - 4 ay önce
Çok güzel ifade etmişsiniz
Mehmetçikle beraberiz
Teşekürler
Avatar
ismet Hotalak - 4 ay önce
Kutlarım, kalemine yüreğine sağlık. Bir konuyu açalım, ABD' den istihbarat alıp bombalama yaparsan dağı taşı bombalarsın. Kendi istihbaratını sağlar, davul zurna çalarak geliyorum ha..! diye ilan etmeden harekete geçersen hem düşmanı yok edersin, hem de en az kayıpla operasyonu gerçekleştirmiş olursun. Tekrar tebrikler.