banner270
banner230


Ceyhan, Ankara ile bu maddeyi görüşmeli


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

21 Şubat 2018, 14:45

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, "Hem büyükşehir belediye başkanımızla hem de milletvekillerimizle konuyu müzakere edip Ankara'da il başkanları toplantısına gittiğimizde orada başbakanımıza ve cumhurbaşkanımıza konunun anlatılmasında aracılık edeceğimizi ifade ettik. Arkadaşlar da anlayışla karşıladılar. Küçük bir yanlış anlaşılma var. Şu anda kaç işçi var sayıyı tam bilmiyorum. Fakat bu arkadaşlarımızın hiçbirinin yarın işiyle alakalı bir sıkıntısı yok. Yani biz kadroya giremedik, işsiz mi kaldık, evimize ekmek götüremeyeceğiz gibi kardeşlerimizin bir sıkıntısı olmasın. Burada temel sıkıntımız belediyenin kadrosuna geçmemekle alakalı" dedi.

Konu yerel bir konu değil, son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnameyle taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili dün ilimizde isimler askıya çıktı. Onlarca taşeron işçisinin kadroya geçiş başvurusu ret edildi.

Kadroya geçemeyen işçiler soluğu AK Parti il binası önünde aldı.

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, parti binası önünde toplanan kalabalığı makamında kabul etti. Açıklamalarda bulundu, çalışanlara iş garantisi sözü verdi, sorunun nereden kaynaklandığını bulmak için Ankara’da gerekli temasları yapacaklarını belirtti.  

Ceyhan’ın işçileri makamında kabul etmesi, sorunlarıyla dertlenmesi oldukça önemli.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’a, son yayınlanan Kanun Hükmünde Kararnamede ki 127. Maddeyi görüşmeli.

Bu maddeyle 1 yılı üzerinde hapis cezasına çarptırılan işçilerin iş akitlerinin fesh edilmesi söz konusu

Ne diyor 127.madde;

‘Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler dışında, ağır hapis ve 6 aydan fazla hapis veyahut aa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarda, zimmet, ihtilas, irtikab, rüşvet, hırsızlık,, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma  gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimali ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale alım ve sayımlarında fesat karıştırma devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak’ şartı getirildi.

İlimizde belediyeler ve kamu kurumlarında binlerce insan bu yasayla mağdur olacak.

Yıllar önce yaptıkları suçun cezasını çeken taşeron işçileri mağdur edilmemeli. Devlete karşı ve terör suçunu işleyen kişiler dışında, diğer işçilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalı.

CUMHUR İTTİFAKI

Bu dönem Kocaeli’den 13 vekil çıkacak.

‘Cumhur ittifakıyla’ AK Parti’nin 7 olan vekil sayısı, 8 hatta 9 olur mu bilmiyorum, lakin İyi Parti’de aradığını bulamayan MHP kökenlilerin sandıkta oy vereceği tek parti MHP gözüküyor.

MHP’den kopan ülkücü taban, Meral Akşener’in kurduğu İyi Parti’de umutlarını tüketti.

MHP seçmeni önümüzdeki seçimlerde AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu ‘Cumhur ittifakı’nın’ yanında durabilmesi için MHP ve AK Parti’nin yerel yöneticilerine de büyük görev düşüyor.

AK Parti ve MHP’nin ilimizdeki yerel yönetimleri İyi Parti’de aradığı umutlarını, ‘Cumhur ittifakına’ çevirecek siyasi yol izlemeli.

Bunun yolu da seçmene ‘Cumhur ittifakını’ iyi anlatmakla olur. Neden Cumhur ittifakı kuruldu, niçin MHP ve AK Parti uzun süredir birlikte hareket ediyor?

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında neden saf durduğu topluma pek iyi anlatılamadı.

Bu birlikteliği ‘Devlet Bahçeli’nin koltuğu korumak için yaptığı’ görüşü toplumun geniş bir kesimi tarafından kabul gören bir tez.

Bu tezi çökertecek ve yeni kurulan ‘Cumhur ittifakını’ topluma iyi anlatacak isimlerde,  AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü.

Ceyha n ve Ünlü kurulan bu ittifakı yeterince anlatamamaları durumunda ‘Cumhur ittifakından’ beklenen sonuç gelmez.

Referandumda olduğu gibi!

Benden söylemesi…

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nil Frrda - 13 ay önce
Bulabildikleri en iyi baskanlardan biri.Cozumcu mu hic zannetmiyorum.Bu kuzudan cok post cikmaz sayin yazar
Avatar
Ali Alp - 13 ay önce
Gökhan Mhpnin kocaelideki yöneticilerin öyle bir derdi yok.Kapasitesi olmyanlar il başkanı dahil partide görev yapıyorlar.Gideni veya gitmeyi düşüneni kucaklayacak hiç çalışmaları yok.Akp referandumda gördü Mhpden fazla oy gelmedi.Parti genel merkezi Ankaradaki tabanın sevmediği başkanlık divanı ve Myk yı değiştirip Ülkücü vitrin ve vekil adayları ile çıkarsa merai hanım barajı geçemez.