banner521


Atatürk ve Türk bayrağını istismar etmeyi bırakın


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

19 Nisan 2020, 17:21

Cumhuriyetimizin kazanımları birkaç partinin ukdesinde gibi hareket ediliyor yıllardır.

Birileri topraklarımızın manevi değerlerini istismar ediyor, birileri de Mustafa Kemal Atatürk’ü…

Senelerdir siyasi rant devşiriyorlar değerlerimizin üzerinden. Nefret tarihçiliğinde birbirleriyle yarışıyorlar.

Birileri Osmanlı’ya saldırarak rant sağlıyor, birileri de Atatürk’e!

Sözüm ona Atatürkçü geçinen sözde tarihçiler ve araştırmacılar Osmanlı Devletini itibarsızlaştırmak için kitap yazıyorlar, sözde araştırma yayınlarını gerçek tarihmiş gibi topluma empoze etmeye çalışıyorlar.

Dönün sözüm ona muhafazakâr tarihçilere, araştırmacılara bir bakın!

Cumhuriyetin tüm kazanımlarını itibarsızlaştırmak için ‘’Atatürk dinsizdi, imansızdı, laiklik İslam’a aykırı’’ çürük tezleriyle toplumun bilinçaltına aşılama yapıyorlar.

Sorarsanız bu iki kesimde araştırmacı, gerçek tarihi anlatıyorlar!

Maalesef alıcısı da çok bu iki çürük tezi ortaya koyan sözde Atatürkçü ve muhafazakâr tarihçilerin.

Bakın kentimize!

Milletin başka derdi kalmamış gibi İzmit’te sanal gündem oluşturmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyor siyasetçiler.

Provokatör bir gazeteci ortaya bir el bombası bırakıyor, Cumhuriyet Halk Partiler de o el bombasına sarılıyor.

Konu ne?

Cumhuriyet Halk Partili İzmit Belediyesi 23 Nisan çocuk bayramı münasebetiyle İzmit’in sokaklarına astığı afişler!

İzmit Belediyesi İSU’nun önüne astığı Türk bayrağı ve Atatürk posterlerini Büyükşehir Belediyesi’nin kaldırdığını ileri süren provokatör bir gazeteci önden haber yapıyor.

Haberin içeriğine ve yansıtıldığı şekline bakıldığında, Büyükşehir Belediyesine tepki göstermemek içten bile değil.

Ama dediğim gibi kurgu yapılmış, provokatörün eliyle CHP’lilerin kucağına el bombası bırakılmış.

Haberin söz konusu provokatörün gazetesinde çıkınca tereddütlü yaklaşmıştım lakin soruşturulması gereken önemli bir husustu.

Büyükşehir Belediyesi yetkililerini aradım sordum, siz mi indirdiniz afişleri, Başkan Büyükakın’ın böyle bir talimatı oldu mu gerçekten? diye sordum.

Büyükşehir yetkilileri, kesinlikle afişlerin kaldırılmasıyla ilgili ne Başkan Büyükakın’ın ne de herhangi bir daire başkanının talimatı olmadığını kesin dille ret ettiler.

İzmit Belediyesi’ndeki CHP’li dostlarla da görüştüm, nedir işin ardı astarı diye bilgi aldım.

İSU’nun önüne bayraklar asılırken kraldan çok kralcı geçinen birkaç İSU çalışanı ve bir zabıta Cumhuriyet Halk Partilileri uyarmış, bölgenin Büyükşehir sınırları içerisinde olduğunu ve bayrakların söz konusu yerden indirilmesini istemiş.

CHP’liler de kraldan çok kralcı geçinen İSU çalışanlarının tepkisini, Büyükşehir Belediyesinin kurumsal kimliğine bağlayarak bayrakları astıkları gibi indirmişler.

Bayrağı İSU önüne asan Cumhuriyet Halk Partililerin yerinde olsaydım bayrakları kesinlikle üç beş kişinin uyarmasıyla indirmezdim.

İşte dediğim gibi, ortada kurgu var,  bayraklar asan el tarafından tekrar indiriliyor ve kamera kayıtları da provakatörün eline ulaştırılarak İzmit’te sanal gündem oluşturuluyor.

Bayrakları o bölgeye asan CHP’lilerin kurgudan da haberi olduğunu açıkçası düşünmüyorum.

CHP’nin içerisinde fosilleşmiş üst akılın oyunu gibi duruyor…

Öncelikle siyasetçilere ve özellikle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i uyarmak isterim.

Böyle basit kurgularla, provokatörlerle gündem yapılmaz, bu ülkede Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrağını Büyükşehir Belediyesini bir kenara bırakın, bir Allah’ın kulu yerinden indiremez.

Fakat anlayabiliyorum, 1 yıldır yapılan ve yapılmayanlar ortada.

Kriz siyaseti ile yapılmayan hizmetlerin gölgelemesi yapılıyor sanırım.

Ortada hizmet yok, kriz ise gırla!

Devamlı şikâyet, sürekli serzeniş, AK Partililer de sağ olsun bu değirmene su taşıyor 1 yıldır.

Türkiye de olduğu gibi kentimizin de bugün önceliği kriz yaratmak değil, koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirler ve vatandaşı rahatlatıcı hizmetler olmalı.

İzmitliler olarak artık biz bu tarz kaostan beslenen siyasetçilerin tavrından yorulmaya başladık!!!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İzmitli - 2 ay önce
Gökhan bey bir yazı yazıyorsun yine iki taraf oluşturuyorsun.Bunu yapma bugün ki konu sadece chp lilerin yarattığı iğrenç bir olaydır.Kimsenin Atatürk ve bayrağa saygısızlık yaptığı yok.Ülkenin bu zor döneminde bile çirkin siyaset yapanlara yazıklar olsun.
Avatar
Fatih - 2 ay önce
Yazıklar olsun sana Fatma Hanım. Kendi Belediye’nde çalışan işçilerinden haberin yok. Hiç kim bu toplayanlar demeden ,çalışanların tanınabileceklerini düşünemeden, kimin lafına inandıysan, veya inanmak istediğini bile isteye halka, HALKI KANDIRMA PAHASINA , Büyükşehir Belediyesini şikayet edip SIRF SİYASİ GARABETİNİ belli etmeye bayılıyorsun. Ama BAYDIN ARTIK...
Avatar
gülen yüzler - 2 ay önce
ÇAPULCULAR BELEDİYEDEN UZAKLAŞTIRILMALI..fatmanın ve hakanın etrafında bir takım çapulcu guruplaı kol geziyor bazı işler bu guruplar tarafından yapılıor.işte bu bayrak işleri vesaireleride bu parti parazitleri tarafından yapılıyor.belediyenin içindeki ve belediyenin dışındaki bu chp koronaları derhal uzaklaştırılmalı.kadınlı erkeli koronalar chp ye çok yara açıyorlar.