banner341

Nevzat Doğan: Şirintepe'de kahvede değiliz! Lütfen susun…

İzmit Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında CHP’liler ve AK Partililer arasında gerginlik çıktı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP’li meclis üyesi Uğur Koştur’a, “Şirintepe'de kahvede değiliz..! Lütfen susun…” dedi.

Nevzat Doğan: Şirintepe'de kahvede değiliz! Lütfen susun…
06 Eylül 2017 Çarşamba 16:38

banner313

İzmit Belediyesi'nin Eylül ayı meclis toplantısı Belsa Plaza 9. katta bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan'ın geç kaldığı meclis toplantısına AKP'li Meclis Üyesi İbrahim Elgin başkanlık ederken, Elgin Arakan'da Müslümanlara yapılan zulümün bir an önce son bulması gerektiğini ve BM'nin bu konuda daha duyarlı davranması gerektiğini dile getirdi. Doğan’ın toplantıya daha sonra dahil oldu. Toplantıda Doğan’la CHP’li üyeler arasında gerginlik çıktı.

GÖZYAŞI VE KAN
11 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısı açılış ve yoklama ile başladı. Ardından kısa bir konuşma yapan Meclis Üyesi Elgin yaptığı değerlendirmede, Arakan'da yaşananları gündemine alarak, "BM ve dünya ülkelerinin daha çok gayret göstermesini umuyorum. Türkiye olarak gerekeni yaptığımıza inanıyoruz ama malesef dünya ülkeleri arasında böyle bir soykırıma hala göz yumuluyor. Gözyaşı ve kan devam ediyor. Bundan sonraki süreçte dünya ve müslümanların çok daha güzel günler yaşamasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

O PROJE TARTIŞMA YARTTI
Meclisin 7. gündem maddesi olan ve Kocaeli Üniversitesi ile İzmit Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan gençlere yönelik mesleki kurs, barınma, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin ortak hizmet projesi olarak yapılmasını içeren maddeye CHP tarafından muhalefet şerhi konuldu. İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Birol Sağlam, "Söz konusu yetkinin verilmesini uygun görmüyoruz. Ortak hizmet projeleri yapılacaksa bunun amaç ve sınırlarının belirlenmesi gerekir. Net ve kesinleşmiş bir protokol söz konusu değildir" açıklamasında bulundu.

SİZİ SAPANLA KOVALADILAR
AKP'li Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ise Sağlam'a verdiği cevapta, "Sağlam Özellikle protokol yapılmadığını ifade etti. Biz en az 5 toplantı yaptık ve bu konuları görüştük" açıklamasında bulundu. İzmit Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Veli Beyaztaş'ta konuya karşı çıktıklarını ifade etti. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise mecliste muhalefete yaptığı açıklamada, "Belediye ne yapabilir aklınıza gelebilecek en kötü şeyi söyleyin onun engelleneceğine dair bir madde ekleyelim hakikaten tasvip etmeyeceğiniz ne olabilir? Gençlere bu pazarı açmayalım mı bu fırsatı sunmayalım mı ? Buna hayır diyorsunuz. sizi gençliğe şikayet edeceğim. Sapanla sizi kovaladılar Bisiklet projesinde çocuklara şikayet ettim sizi sapanla kovaladılar." açıklamasında bulundu.

BU OLAY ÇOK UZADI
Kürsüye gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, "Bu olay çok uzadığı için kürsüye geldim. CHP'nin bu haline çok şaşırmamak lazım. 21 Kasım 2008'de AYM'ye başvurdu CHP ve AYM Türkiye'de belediyelerin öğrencilere verdiği bursları yasakladı. KBB olarak 4,5- 5 yıl sürede 50 bin öğrencimize burs verdik. Devam ediyor olsaydık 90 bin öğrencimize daha burs verecektik. Bunu engelleyen sizlersiniz. Öğrencinin aldığı 3 kuruş siyasi rant diye hesaplandı ve engellendi. Ne AKP'nin oyu düştü ne CHP'nin oyu yükseldi. Kaybeden çocuklarımız oldu. Kamunun malını başka bir kamu idaresine sevk etmekle ilgili bir protokolden bahsediyoruz. Üniversiteli pazarı ile ilgili bir rapordan bahsediliyor. Gençlerimizin faydasına olabilecek projelerin sahiplenilmesi gerekiyor." dedi.

KOŞTUR TEPKİ GÖSTERDİ
Ardından kürsüye gelen Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut'ıun ardından ise gerginlik tırmandı. CHP'lilerin bu kafa ile birşey yapamayacağını ve 1 ayda görüşülen maddeyi anlayamadıklarını belirten Bulut, "Bir muhalefet dilekçesi bu kadar kötü yazılabilir. Sınırı belli değil diyorsunuz madem muhalefet şerhi yazacaksınız, kuralına uygun yazın." dedi. CHP'li Meclis Üyesi İbrahim Güçlü duruma tepki göstererek, "Siz çok akıllsınız biz aptal mıyız? Ne demek anlayamıyorsunuz?" dedi. Uğur Koştur'un da duruma tepki göstermesi üzerine konuya Nevzat Doğan el attı.

KAHVEDE DEĞİLİZ
Doğan CHP'lilere tepki gösterdiği konuşmasında, "Şirintepede kahvede değiliz. Lütfen susun… karşılıklı masalar arası atışmalar yapamayız. Meclis üyesi ağırlığımızla koltuklarımızla oturalım. Yanlış söylenen birşey varsa meclis başkanı olarak ben uyarırım. Meclis kahvehane değildir." Doğan Koştur'a ise "Tutumunda yanlışlık var. Sizin gurubunuzun başkanı vardır bunu bilmiyorsan öğren bilmediğin çok şey olduğu belli. Orada oturan her kişi oturduğu yerden şöyle yapın böyle yapın diyemez" şeklinde konuştu.İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.