banner478
banner421

İşte Abdullah Karacan'ın katili! 

banner418

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ı öldüren katil zanlısı Sedat Uzunlar, gözaltına alınarak Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İşte Abdullah Karacan'ın katili! 
13 Kasım 2018 Salı 15:21

banner477
banner460

DİSK'e bağlı Lastik-İş Sendikası'nın Genel Başkanı Abdullah Karacan, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki bir lastik fabrikasında işçilerle görüşürken, tartıştığı Sedat Uzunlar tarafından kendi tabancasıyla vuruldu. Ağır yaralanan Abdullah Karacan hastanede yaşamını yitirirken, yaralanan 2 sendikacı ise hastanede tedaviye alındı. Saldırının ardından kaçmaya çalışan işçi ise yakalanarak gözaltına alındı.

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, fabrikanın bahçesindeki sendika temsilciliğine geldi. Abdullah Karacan burada fabrikada çalışan işçilerin sorunlarını dinlemeye başladı. Bu sırada işçilerden Sedat Uzunlar (33), görüşmeye çağırıldı. İddiaya göre, fabrikadaki çalıştığı kısımdaki yeri değiştirilmek istenen Uzunlar ile Abdullah Karacan tartışmaya başladı. Sedat Uzunlar, Karacan'ın belinde bulunan tabancayı çekip aldıktan sonra art arda ateşledi. 

Saldırgan Sedat Uzunlar ise bindiği taksi ile kaçmak isterken, polis ekipleri tarafından yolu kesilip aracın durdurulması sonucu yakalandı. Sedat U. gözaltına alınırken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 


İlgili Galeriler