banner478
banner421

Abdullah Karacan hayatını kaybetti

banner418

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan silahlı saldırıya uğradı. Karacan hayatını kaybetti...

Abdullah Karacan hayatını kaybetti
13 Kasım 2018 Salı 12:23

banner477
banner460

Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan Sakarya’da silahlı saldırıya uğradı. Başında vurulan Karacan, sağlık ekiplerince olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hızla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Karacan burada yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.
Olayda Karacan’ın yanında bulunan Lastik İş Sendikası Goodyear Fabrikası işyeri temsilcisi Osman Bayraktar ve Lastik İş Sendikası Şube Başkanı Mustafa Sipahi’nin de ayağından vuruldu. Yaralılar da Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Silahlı saldırının Adapazarı Goodyear çalışanı Sedat Uzunlar tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. İddialara göre, saldırganın Abdullah Karacan’ın silahını alarak kurşun yağdırdığı iddia edildi. Saldırgan Uzunlar’ın Goodyear Fabrikasınsa pres pişirme bölümünde çalıştığı ve yer değişikliği ile ilgili tartışmanın yaşanması üzerine saldırganın Karacan’ın ruhsatlı tabancasını alarak Karacan’ı vurduğu öğrenildi.  

Olayın ardından saldırgan Sedat Uzunlar ise bindiği taksi ile kaçmak isterken, polis ekipleri tarafından yolu kesilip aracın durdurulması sonucu yakalandı. Gözaltına alınan Sedat Uzunlar emniyete götürüldü.

Öte yandan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya da olay yerine gelerek inceleme yaptı. Polis ekiplerinin, fabrikadaki incelemesi sürüyor.

Olayın ardından sendika yöneticiler, temsilcileri ve çok sayıda işçi hastaneye akın etti. Karacan’ın hayatını kaybettiği haberini alan bazı işçilerin sinir krizi geçirdiği öğrenildi.
 

Olayda yaralanan Mustafa Sipahi...

banner31

İlgili Galeriler