banner270
banner230

1993 EMPERYALİZMİN TETİKÇİLERİ

24 Ocak 1993 yılında Gazeteci Uğur Mumcu suikastıyla başlayan, devamında Eşref BİTLİS suikastı, Bingöl’de 33 erin kurşuna dizilmesi, 2 Temmuz’da Sivas Madımak otelinin yakılması sonucu 33 aydınımızın katledilmesi, ardından Erzincan Başbağlar köyünde 33 kişinin kurşuna dizilerek öldürülmeleri, Adnan KAHVECİ, Turgut ÖZAL, Tuğgeneral Bahtiyar AYDIN gibi askeri ve siyasi kimliklerin şüpheli ölümleri ülkemiz üzerinde oynanan oyunun çok açık ve acı göstergeleridir.

1993 EMPERYALİZMİN TETİKÇİLERİ
01 Temmuz 2017 Cumartesi 16:26

1993 Yılında yaşanan tüm bu kirli, kanlı ve karanlık eylemlerin ana hedefi şüphesiz ki; TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve DEVLETİDİR. Bir merkezden düğmeye basılmış gibi birbirini takip eden saldırıları, katliamları, suikastları ve ihanetleri sadece gerici, dinci, yobaz ve faşistlerin işbirliğine bağlamak Emperyalizmi görmemek demektir.
Oysa biz biliyoruz ki, Emperyalizm, tüm bu gerici ve faşist yuvaları, her türlü terör örgütlerini besleyen, eğiten ve yönlendiren ana kumanda merkezidir. 2 Temmuz 1993 te ki SİVAS katliamında,  yaşanan vahşetinde baş sorumlusu EMPERYALİZM dir. Provası yıllar önce 3-4 Eylül 1978’te aynı kentte, aynı güçler tarafından yapılmıştır.
 2 Temmuz 1993 teki Sivas katliamı aslında Cumhuriyete, laikliğe ve demokrasiye yönelik bir kalkışma hareketedir. Bu tespit Yargıtay 9. Ceza Dairesinin resmi kararında da belirtilmiştir.
Orada yakılan yalnızca masum insanlar değildi. Orada katledilmek istenen adaletti,  çağdaşlıktı, bağımsızlıktı ve özgürlüktü. Orada katledilmek istenen insanlıktı. Aradan geçen 24 yılda katliamın üzerindeki sis perdesi tam olarak kaldırılmamıştır. Bazı demokratik kitle örgütlerinin "insanlık suçunda zaman aşımı olmaz" talebiyle açtığı davada, “zamanaşımı kararı” verilmesini dönemin Başbakanı Erdoğan, “Milletimiz için, ülkemiz için hayırlı olsun” şeklinde değerlendirmiş ve açıkça taraf olmuştur. Bütün bunlar yetmezmiş gibi geçtiğimiz günlerde, zaman aşımı nedeniyle Anayasa Mahkemesi’ne taşınan Sivas Katliamı davasına bakacak AYM üyesinin sanıkların avukatı olduğu ortaya çıkmıştır.
Ellerini kollarını sallaya sallaya gezen katiller, AKP’nin güdümündeki devlet eliyle ödüllendirilmiş, Sivas davasında katliamcıları savunanlar milletvekili, bakan olmuşlardır. Unutulmamalıdır ki, insanlığa karşı işlenmiş suçlarda zamanaşımı olmaz. Adalet herkese lazım.
Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana açık veya gizli her fırsatta Emperyalizmin tetikçiliğine soyunanlar, Ülkemizi kan gölüne çevirmek isteyenler, Üniter yapımızı bozmaya çalışanlar dinci, yobaz ve faşist örgütlenmelerin yanı sıra, etnik bölücü örgütlenmelerde aynı amaca hizmet etmektedirler. Aydınlarımızı yakanların ağzından “Cumhuriyet Sivas'ta kuruldu, Sivas'ta Yıkacağız” sloganının çıkması bir tesadüf değildi. İşte bu nedenle Atatürk’e ve Cumhuriyet Devrimlerine saldıranlara inat, Atatürk’e ve Cumhuriyet Devrimlerine sahip çıkmanın inancı ve azmiyle, bu acı günü “Cumhuriyeti Sivas'ta Kurduk, Sonsuza Kadar Yaşatacağız” sloganıyla anıyoruz.
Sivas katliamında yaşamını yitiren aydınlarımızı, sanatçılarımızı unutmadık, unutturmayacağız.


İlgili Galeriler
banner29
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.