banner113

AKP’nin bu aceleciliği başına çok büyük dert olacak!


Hüseyin DAVUTOĞLU

Hüseyin DAVUTOĞLU

08 Şubat 2018, 17:15

AKP’de bazı konulardaki bu aceleci tavır hem kentlerini hem de ülkeyi çok zor durumda bırakıyor ama bunu maalesef görmüyorlar.
Aynı şey 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında oldu. Darbeci hainlerle, FETÖ’cü ahlaksızlarla çok sert bir mücadele varken tuttular askeri okulları yeniden dizayn etmeye kalktılar. Neymiş efendim buradan yetişiyorlarmış. İyi de oralara bunları kim soktu, askeri okullarda büyümelerine kim göz yumdu, soruları kim çaldırdı? 
Bu sorular bir kenarda dururken önce askeri liseler kaldırıldı, sonra Milli Savunma Üniversitesi kurularak askeri eğitim çok ciddi bir darbe indirildi.
Yetmedi, askeri harakatın en önemli unsurlarından biri olan askeri hekimlikte büyük darbe aldı. GATA gibi dünyanın sayılı kurumalarından biri perişan hale getirildi. Askeri hekimlik başlı başına bir uzmanlık isteyen bir iş. Her sivil doktorun yapabileceği bir iş değil. Siz hiç devlet hastanesinde çalışan bir doktoru paraşütle cepheye indirebilir misiniz. Yada deniz altı için aylarca yolculuk ettirebilir misiniz? 
Harp koşullarında çalışabilecek nitelikteki bu doktorlarımıza yönelik ihtiyaç, Fırat Kalkanı Harekatı’nın başlamasıyla yeniden günyüzüne çıktı. Fırat Kalkanı’nda kurulan sahra hastanelerinde nöbetleşe görev yapan askeri hekimler, şimdi de Afrin Harekatı nedeniyle cephe hattına gönderildi. Savaş koşullarında askeri yaralanmalar konusunda uzmanlaşmış olan doktorlarımıza yönelik ihtiyacın ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. İşte GATA bunun için vardı ama artık yok. GATA’nın yeniden acilen açılması elzemdir.
Aynı acelecilik bu kez eğitimde karşımıza çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gece ansızın “TEOG kaldırılmalı” dedi ve hemen kaldırıldı. Ne bir hazırlık, ne bir alt yapı ne de başka hiçbir şey yok. “Kaldırın dedi” kaldırıldı. Peki sonuç, aradan aylar geçti ortada hala liseye öğrencilerin nasıl başlayacağı bilinmiyor. Koca bir muğlak durum binlerce öğrenciyi ve ailesini karar kara düşündürüyor.
Ve yine yanı şey ve yine alelacele alınan ama önü ardı düşünülmeyen bir tutum. 
Türk Tabiler Birliği içine yuvalanmış bir grubun saçma sapan bildirisi, koskoca bir kurum için ancak utanç vesikası olabilir. Bu utancı, bu çok önemli kurum elbette affetmeyecek. Kendi dinamikleri içinde bu yapıyı temizleyecektir. Bundan hiç kuşkumuz yok ama AKP’nin bu kurumun ismini değiştirtmek gibi bir tavır ise kabul edilebilir bir şey değildir.
Bu örgütler, Bakanlar Kurulu tarafından kamu yararına kurulmuşlardır. Kuruluşların başına Ali, Fatma geldi diye değişmez. Bunlar önemli meslek kuruluşlarıdır. TTB’nin şu andaki yöneticileri maalesef vatan savunmasında değil. Onlarda kafa başka yerde ama Türkiye Baralar Birliği (TBB) için söylenen sözler ise kökten yanlış. TBB, Sayın Prof. Metin Feyzioğlu’nun başkanlığında bu vatan savunmasında tutarlı, kararlı mevzilerde mücadele ediyor. Kocaeli Barosu gibi pek çok baroda aynen öyle. 
TTB’nin başına hastalıklı düşünceye sahip bir grup geldi. HDP, PKK yakını bir grup. Onların bu yanlışı Tabip Odaları ve Türkiye Barolar Birliği’nin cezalandırılmasına neden olamaz.
Meslek odalarını kamu kuruluşu olmaktan çıkartmak veya onların unvanlarındaki Türk kelimesini kaldırmak vahim bir yanlış. Özellikle bu meslek mensuplarını. Nasıl Türk Milleti’nin başından Türk adını alınmazsa meslek odalarının başından da bu unvanları alınamaz. Bu kurumlar ise kendi içlerinde mücadeleyi hızla başlatmalı, bu asalak grubu derhal tasfiye etmelidir. AKP’de bu kararını bir kez daha düşünmeli.


 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Aslan Devletçi - 4 ay önce
Halen fettullahçı bir tane bakana milletvekiline hesap soramayanların ağzını açamayanların,doğruya doğru,yanlışa yanlışa diyemeyenlerin,düne kadar fettullahçı olanların bilindiği bugün döndüklerini söyleyen belediyelere sağlık müdürlüğü idari kadrolarında otururken valinin bakanın sürekli yüzlerinin tebessüm ettiği Kocaeliyi izleyen ANKARA sen necisin naparsın hukuksuzlara ve hukuksuzluklarına !!!!!!!!!