banner153
banner125


28 Şubat ve pedofili


Gökhan Onater

Gökhan Onater

27 Şubat 2018, 20:35

Usta yazar Rıza Zelyut, devletin yapması gerekeni yapmış.  Çocuklara karşı tecavüz vakalarıyla ilgili onlarca haberi sıralamış. Kalemine sağlık… Cesaret işi aynı zamanda… Hani siz şimdi şaşırıyorsunuz ya “bu kadar sapık nereden çıktı?” diye… O yazıyı okuduğunuzda sapığın profilini net olarak görebiliyorsunuz: Sapık, mutlaka dini ve dinsel sembolleri kullanıyor. Cinsiyeti erkek. Ne kadar dindar görünürse ahlaksızlığını o kadar gizleyeceğini biliyor. O nedenle İslam coğrafyasındaki gibi giyinmeye çalışıyor. Bilmiyor ki aynı dönemde müşrikler de aynı kıyafetleri giyiyordu…
İşte bu sapıkların ortaya çıkmasını engellemek için devlet, 28 Şubat 1997’de doğru kararlar aldı. 28 Şubat Kararları, yobazlığa ve sapıkların çocuklarımıza musallat olmasına karşı panzehirdi… O kararlar uygulansaydı, Ergenekon - Balyoz kumpas davaları da olmazdı, 15 Temmuz Amerikancı darbe girişimi de olmazdı, bugün din adına saçma sapan fetvalar veren beyni sulanmışlar da ortaya çıkmazdı… 
28 Şubat kararlarının hangi maddesi yanlıştır? Atatürk devrimine yakışır bir iradedir 28 Şubat kararları… Darbe falan da değildir… Düşmana askerlik eden, Ordu ve Atatürk düşmanlarının goygoylarına bakarak 28 Şubat kararlarını değerlendiremezsiniz.  28 Şubat kararlarına karşı çıkmanın sübyancı sapıklara hizmet etmek demek olduğunu artık anlamak gerekir.
 Demirel, Erbakan, Çiller ve Akşener’in de altında imzalarının olduğu 28 Şubat kararlarını unutmayalım: 
1. Lâiklik ilkesi büyük bir titizlikle korunmalı, mevcut yasalar uygulamada yetersiz görülüyorsa yeni düzenlemeler   yapılmalıdır. 
2. Tarikatlarla bağlantılı özel yurt, vakıf ve okullar devletin yetkili organlarınca denetim altına alınarak Milli Eğitim Bakanlığına devri sağlanmalıdır.
3. Genç nesillerin dimağlarının öncelikle Cumhuriyet, Atatürk, Vatan ve Millet sevgisi, Türk Milletini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarma ülkü ve amacı doğrultusunda bilinçlendirilmesi ve çeşitli mihrakların etkisinden korunması bakımından:
(a)  8 yıllık kesintisiz eğitim, tüm yurtta uygulamaya konulmalı,
(b) Temel eğitimi almış çocukların, ailelerinin isteğine bağlı olarak, devam edebileceği Kuran kurslarının Milli Eğitim Bakanlığı sorumluluğu ve denetiminde faaliyet göstermeleri için gerekli idari ve yasal düzenlemeler yapılmalıdır.
4. Cumhuriyet rejimine ve Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık aydın din adamları yetiştirmekle yükümlü. Milli Eğitim kuruluşlarımız, Tevhidi Tedrisat   Kanunu’nun   özüne   uygun  ihtiyaç düzeyinde  tutulmalıdır.
5. Yurdun çeşitli yerlerinde yapılan dini tesisler belli çevrelere mesaj vermek amacıyla gündemde tutularak siyasi istismar konusu yapılmamalı.
6. Yasa ile yasaklanmış tarikatların ve bu kanunda belirtilen tüm unsurların faaliyetlerine son verilmeli.
7. İrticai faaliyetleri nedeniyle TSK’dan ilişkileri kesilen personel konusu istismar edilerek TSK’ni dine karşıymış gibi göstermeye çalışan bazı medya gruplarının silahlı kuvvetler ve mensupları aleyhindeki yayınları denetim altına alınmalıdır.
8. TSK’nden ilişkileri kesilen personelin öbür kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı ile teşvik unsuruna olanak verilmemelidir.
9. Türk Silahlı Kuvvetlerine aşırı dinci kesimden sızmaları önlemek için alınan tedbirler; diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da uygulanmalıdır.
10. İran İslâm Cumhuriyeti‘nin ülkemizdeki rejim aleyhtarı faaliyet tutum ve davranışlarına mani olunmalı, tedbirler paketi yürürlüğe konulmalıdır.
11. Mezhep ayrılıklarını körükleyip milletimizin düşmanca kamplara ayrılmasına yol açacak  faaliyetler yasal ve idari yollarla mutlaka önlenmelidir.
12. Anayasa ve yasalara aykırı olarak sergilenen olaylar önlenmeli.
13. Kıyafetle ilgili kanuna aykırı olarak ortaya çıkan ve Türkiye’yi çağdışı bir görünüme yöneltecek uygulamalara engel olunmalı, kamuda titizlikle uygulanmalıdır.
14. Silah ruhsat işlemleri yeniden düzenlenmeli, kısıtlamalar gidilmeli, pompalı tüfeklere olan   talep dikkatle değerlendirilmelidir.
15.  Rejim aleyhtarı, örgüt ve kuruluşların deri toplanması engellenmeli, kanunla verilmiş yetki dışında kurban derisi toplattırılmamalıdır.
16. Yasa ile öngörülmemiş bütün özel üniformalı korumalar  kaldırılmalıdır.
17. Ülke sorunlarının çözümünü “Millet” kavramı yerine “Ümmet Kavramı”yla sonuçlandırma girişimleri önlenmelidir.
18. Büyük Kurtarıcı Atatürk‘e karşı yapılan saygısızlıklar ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanunun istismar edilmesine fırsat verilmemelidir.

18 maddeden oluşan bu kararlar uygulanmadığı için 1 milyon çocuğumuz tarikatların kontrolünde.  Bu kararlar uygulanmadığı için akla ve bilime önem verilmiyor. Akla ve bilime önem verilmediği için geleceğimiz olan çocuklarımızın çoğunluğu, sorgulamaktan aciz, neyi nasıl yapacağını bilemeyen, efendisine biat eden (boyun eğen) yoksul bir geleceğe doğru ilerliyor… 

21 yıl önce devletin aldığı kararlar doğruydu fakat uygulanamadı. Sorunları çözmek için işler daha da zorlaştı. Bütün bunlara rağmen yine de en büyük şansımız Atatürk’tür. “Zor durumda kaldığınız zaman Atatürk gibi düşünün” diyen İsveç atasözü bize çıkış yolunu göstermektedir. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nazmi Damarlı - 5 ay önce
Şahane bir yazı olmuş .. Başarılar dilerim Gökhan...
Avatar
Ali Tanrıkulu - 5 ay önce
Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları çalışıyor organize oluyor kaleleri bir bir yıkıyorken bizlerin mücadelesi organizé olmadığımızdan yeterli gelmiyor.