15 Temmuz işgal girişimi umarım…


Gökhan Karabulut

Gökhan Karabulut

14 Temmuz 2020, 16:41

Milletlerin makûs talihini belirleyen tarihsel dönemeçler vardır. Türk milleti bu tarihsel dönemeç koridorlarından çok geçti, binlerce şehit verdi, vatan dedi, bayrak dedi… Canını, kanını vermekte bir an olsun tereddüt etmedi.

15 Temmuz işgal girişimi de Türk milletinin makûs talihinin belirlendiği en önemli direniş gecelerinden biri oldu. Türk milleti yine her zamanki kadirşinaslığını ortaya koyarak hainlere ‘dur’ dedi.

İşgal girişimi aslında bağıra bağıra geldi, kamu binaları milletin gözü önünde işgal edildi, vatanseverler yine Türk milletinin gözleri önünde kodeslere tıkıldı.

Ama unutulmamalı Fethullahçı çete işgal girişiminden vazgeçmiş değil, hep söylüyorum FETÖ fiziken hücresine çekildi fakat kumpas senaryoları hala yürürlükte.

Örgütün kalıntıları hala temizlenebilmiş değil. Kolay değil, 40 yıldır Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan kıskaca alan çete bir anda Türk topraklarından temizlenmez ve temizlenmesi de beklenmemeli.

FETÖ ile mücadele devlet aklı ve politikası haline gelmeli. Siyasi partilerin ve liderlerinin çaba ve gayretinin yetersiz kalacağı bir gerçek…

Fethullahçı çete bugün Batı’da, Asya ve Afrika’da hala faaliyetlerinin yürütmekte, Türkiye’de ve Türki devletlerinde her ne kadar zayıfladığı gözükse de dışarıda hala gücünü muhafaza ettiği hepimizin malumu.

Ülkemizde zaman zaman farklı çatılar altında hamle yapmaya çalışıyorlar, renklendirme yöntemiyle yine kamu güvenliği bürokrasisini kullanarak yıldırma hamleleri yapıyorlar.

Biz buradayız mesajı vermeye çalışıyorlar!

Devlet aklı PKK, DHKC-P, TİKKO, DEAŞ ve uzantıları ile nasıl kalıcı bir şekilde mücadele yöntemiyle tehdit olarak görülüyorsa FETÖ’de aynı tehdit olarak görülmeli.  

Neden bu endişemi dile getiriyorum?

Türkiye’de sadece örgüte düşman, iktidar partisi, ulusalcılar ve milliyetçi kanatmış gibi bir algı var.

Diğer siyasi parti ve organizasyonlar örgütten rahatsız değilmiş gibi bir düşünce hâkim toplumda.

Bu algının yıkılması gerekiyor.

Ve şu uyarıyı da yapmakta fayda görüyorum;

Amerika Birleşik Devletlerine yakınlaşmanın formülü olarak FETÖ ile zamanında masaya oturanların masadan nasıl hüsran içerisinde kalktığına hepimiz şahidiz.

Ve bu beraberlikten ders çıkartılmasında, milli birlik ve beraberliğin korunmasında en önemli yapı taşımız olduğu unutulmamalıdır.

Türk milleti geçmişinde birçok destana imza atmış vecih bir millettir.

Kosova, Niğbolu, Mohaç, Preveze Deniz Savaşı,  İstanbul’un Fethi, İstiklal Harbi ve 15 Temmuz bunlardan sadece bir kaçıdır.

Türkiye girdiği tüm bu savaşlardan sonra kalkınarak, büyüyerek, iktisadi ve sosyolojik hamleler yaparak yoluna devam etmiştir.

Her destanın ardından Türk milleti tekrar ayağa kalmış ve yapılan her hamle sonrası da kalkınması sancılı olmuştur.

Türkiye sırtındaki irinleri, ayağındaki prangaları bir kenara atmak için her zaman sabırla beklemiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi parti liderleri, sivil toplum kuruluşları, sendikalar ve kamu güvenliği teşkilatı başta olmak üzere Türk milleti, FETÖ, PKK ve uzantılarıyla mücadelesine amansız bir şekilde sürdürmekle mükelleftir.

Tarihimizden ders çıkarmakla görevliyiz, yarın destanlarımıza, savaşlarımıza balık hafızalı olarak bakarsak yanılgıya düşeriz.

Milyonlarca kilometre toprağa sahip olan bu millet bugün Anadolu’ya hapsedilmiştir.  

Yarın, bugünün vatan toprağının metre karesinin arar duruma düşmemeliyiz.

O nedenle;

Umarım 15 Temmuz yıllar, seneler sonra, iki gücün iktidar kavgası olarak görülmez.

Fotoğraf büyük, büyük fotoğrafı görmenin yolu da Türk siyasetine Batı’dan bakmaktır.

Günlük siyaset büyük fotoğrafı gözünüzden kaçırır!

(Not; Vatan toprağı için şehit düşmüş kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize geçmiş olsun dilerim)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Türkiyeli - 3 hafta önce
Olması gerekende budur
Avatar
Ersoy Kandemir - 3 hafta önce
Öncelikle 15 Temmuz’da bu alçaklarla mücadele erken hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum,Milletimizin başı sağolsun.Ancak Kocaeli’nin 15 TEMMUZ 2016’dan beri alnına KARA bir leke çalınmıştır bana göre,bugün fettullahçı Şenol Ergüney gibi biri hala fettullahçı arkadaşlarıyla birlikte i̇l sağlık müdürlüğü ve yardımcılıkları dahil idari makamlarda otururken Devletin hiçbir makamı bırakın ağzını açıp kelam etmeyi,emekli olan görevinden ayrılan utanmadan bunların yanına gidip fotoğraf çektiriyorsa ,bir ilin valisinden yardımcılarına,bakanından müsteşarına yıllardır Ersoy sen ne diyorsun diyemiyorsa,buna soru soracak savcı facebookta arkadaş listesindeyse,istihbaratın başının hedefimin bu adam gibilerin başlarını o makamlardan aldırmak uğruna herşeyi yapabileceğime öngörmesine rağmen Ankara’ya ne oluyor kardeşim bu Ersoy bu kadar uğraşıyor diyemiyorsa,Kocaeli’nin Milletvekilleri,Siyasi İl Parti başkanları teşkilatları,yerel basın mensuplarından on kişi haricindeki mensupları,Tabipler odası dahil Stk’lar da dahil etkili,yetkili ve tüm kesimlerin bilmesini isterimki KOCAELİNİN BÜROKRASİNDEKİ BU FETTULLAHÇI ÇETELERİN HALA İDARİ MAKAMLARDA CİRİT ATMASINA göz yuman herkes(Ankara dahil)15 TEMMUZDA BU KOCAELİNİN hatta TÜRKEYENİN ALNINA kara leke çalmaya devam etmektedir,ben memuriyetten bunlara (fettullahçı şenol ve göz yumduğuna inandığım kim varsa)küfrettiğim için atıldım ama bilinsin ki zerre vicdan azabı çekmiyorum.ALLAH TÜRK MİLLETİNE ZARAR VERENLERE NEFES ALDIRMASIN!