banner61
banner40

Kılıçdaroğlu: Hani kışlaya siyaset girmeyecekti

banner29

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir partisinin referandum programları kapsamında ilimizde bir dizi etkinliğe katıldı.

banner57
Kılıçdaroğlu: Hani kışlaya siyaset girmeyecekti
10 Nisan 2017 Pazartesi 11:20

banner65
banner15

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin referandum programı kapsamında ilimizde bir dizi programa katıldı. Saat 11.30’da Tanyıldız Düğün Salonu’nda ilimizde ki muhtarlar ve azaları ile bir araya gelen CHP lideri ardından saat 14:30’da sendika temsilcileri ile bir araya geldi.  CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, Eski Milletvekilleri Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen, Eski İl ve İlçe Başkanları Belediye Meclis üyeleri, İl Başkanı Cengiz Sarıbay CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kocaeli’de görev yapan 130 muhtar ve azanın yanı sıra partililer katıldı. Programda konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu,” Topu topu 18 madde. Niçin anlatmıyorsunuz Millette. Yaptıkları mitinglere bakıyorum. Sürekli Kılıçdaroğlu. Ya arkadaş ben size ne yaptım. Devletin otobüsünü, valisini, uçaklarını, kaymakamını kullanıyorsunuz. Yer gök yazılmış evet evet evet. Kardeşim neye evet. Bizde milletimize ve Allah’ımıza güveniyoruz. Doğruları söylemiyor diyorlar. Çağrı yapıyorum kendilerine buyurun beyler diyorum. Sayın CB gelsin. Başbakanı da gelsin. Devlet Bahçeli de gelsin. Ben doğruları söyleyeceğim desinler ki Ey Kılıçdaroğlu şu cümleyi yanlış söyledin. Geliyorlar mı? Hayır” dedi.

 


MİLLETİN POLİSİ OLUN
CHP Lideri Tanyıldız Düğün Salonu’na girdiği sırada partilileri yoğun alkışı ile karşılaştı. Kürsüye gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu,” Önce şunu ifade edeyim bugün polis haftasının birinci günü. Polis arkadaşlarımın nasıl bir özveriyle çalıştığını hepimiz biliyoruz. Biz rahat uyuyalım diye biz evimizde huzur içinde uyuyalım diye onlar sabaha kadar beklerler. Polise sıkılan her kurşun millete sıkılmıştır. Polis arkadaşlara ise her gittiğim yerde şunu dedim. Milletin polisi olun halkın polisi olun” dedi.


İŞİN ÖZÜ
Kılıçdaroğlu,” Anayasanın özelliği şudur. Anayasa bir ülkede yaşayan bütün vatandaşların haklarını güvence altına alır. Nerede yaşarsa yaşasın. TC kimliğini taşıyan herkesin can ve mal güvenliğini taşıyan kanuna anayasa diyoruz. İşin özü budur. Anayasa hukukun üstünlüğünü savunur. Üstünlerin hukukunu değil. Vatandaşın hakkını anayasa koruyacak. Anayasanın önemli bir özelliği de budur. Anayasa demokrasiyi benimsemiş bütün ülkülerde vardır. Yazılı anayasası olmayan tek ülke İngiltere’dir. İngiltere aynı zamanda demokrasinin beşiği olarak adlandırılır” dedi.


CB’NİN TARAFSIZ OLMASI LAZIMDIR
Kılıçdaroğlu,” Anayasa sadece güvence vermez aynı zamanda devletin çatısını anlatır. Nedir devletin çatısı en başta cumhurbaşkanı, sonra bakanlar, sonra milletvekilleri. Bizim anayasalarımız 1921 ile başlar 1924 ile devam eder 1982 ve sonrası… 1921 anayasa şöyle der. Hâkimiyet milletindir. 1921 anayassında hakimiyet sarayın değil milletindir demiştir. Bugün ki anayasamızda da aynı ifade vardır. Bugün ki anayasamızda da aynı ifade vardır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir denmiştir. Mademki millet var. Milletin iradesi var. O zaman demokrasi içerisinde millet kendi kararını beyan etmelidir. Milletin seçtiği hükümete kimse itiraz edemez. Bu yapı içerisinde en tepe de ki kişi cumhurbaşkanıdır. CB’nin tarafsız olması lazımdır. Yeni yapılacak olan düzenlemede CB aynı zamanda bir partinin de genel başkanı olacak. Yani tarafsız olmayacak. Tarafsızlığın önemi nedir diye sorabilirsiniz. CB’nin tarafsızlığının önemi şudur. CB aynı zamanda Cumhurun yani 80 milyonun başkanıdır” dedi.

 


 
 
HANİ KIŞLAYA SİYASET GİRMEYECEKTİ
Kılıçdaroğlu,” makamı bizim ortak paydamızdır. Her partilinin her inanç ve siyasi görüşü temsil  eder. Eğer CB makamı bir partinin makamına dönüşürse ortak payda olmaktan çıkar. O zaman Cumhurun başkanı olmaz. Oy kullanırken evet veya hayır oyu kullanırken bunu düşünmek zorundasınız. Bunun partililer ile kişiler ile alakası yok. Bunu bir devlet yönetmek ile alakası var. Partinin genel başkanı olursa CB hakim tayin edecek. Bir partinin genel başkanı bir mahkemeye hakim tayin ederse onun tarafsız olabileceğine inanabiliyor musunuz? Onun için diyoruz tarafsız olması lazım. Partinin genel başkanı aynı zamanda komutan olacak. CB makamı aynı zamanda başkomutanlık makamıdır. Şimdi ülkenin başkomutanı bir siyasi parti başkanı mı olacak. E Hani kışlaya siyaset girmeyecekti” dedi.


MİLLETE ANLATAMIYORLAR
Kılıçdaroğlu,” Bütün inançların temelinde adalet, hak ve hukuk vardır. Siz adalet hak ve hukuk bir siyasi partinin genel başkanına bırakırsanız bu ülkeyi karanlığa gömersiniz. Biz Abdullah Gül’ün seçilmesine karşı çıkmıştı. Ama seçildi ve başkan oldu. Abdullah Gül ile hala görüşürüz. Saygımızı kaybetmedik. Çünkü Cumhuru temsil etti. Kanunlar yetki alanlarını belirlemek için çıkartılır. Bir kişi kimin müftü olacağına da karar veriyor. Kimin Genel Kurmayı Başkanı olacağına karar veriyor. Kimin müsteşar olacağına karar veriyor. Millete anlatamıyorlar. Ben anlattığım zamanda Kılıçdaroğlu doğrularını söylemiyor diyorlar” dedi.


BİZ DE MİLLETİMİZE VE ALLAHIMIZA GÜVENİYORUZ
Topu topu 18 madde. Niçin anlatmıyorsunuz Millette. Yaptıkları mitinglere bakıyorum. Sürekli Kılıçdaroğlu. Ya arkadaş ben size ne yaptım. Devletin otobüsünü, valisini, uçaklarını, kaymakamını kullanıyorsunuz. Yer gök yazılmış evet evet evet. Kardeşim neye evet. Bizde milletimize ve Allahımıza güveniyoruz. Doğruları söylemiyor diyorlar. Çağrı yapıyorum kendilerine buyrun beyler diyorum. Sayın CB gelsin. Başbakanı da gelsin. Devlet Bahçeli de gelsin. Ben doğruları söyleyeceğim desinler ki Ey Kılıçdaroğlu şu cümleyi yanlış söyledin. Geliyorlar mı? Hayır. Bu anayasa milletin hangi derdini çözecek? İşsizlik mi? Tek kelime yok? Terör mü tek kelime yok? Ya arkadaş seni terörü bitirmek istedin de sana biri mi engel oldu. Daha bu milletten ne istiyorsun. Her istediğin verildi” dedi.


FRENİ OLMAYAN BİR OTOBÜSE ÇOCUKLARIMIZI BİNDİRİYORUZ
Kılıçdaroğlu,” Freni olmayan bir otobüse çocuklarımızı bindiriyoruz. Yazık günah değil mi. Denetimi yok bu işin. Al 80 milyonu tepe tepe kullan. Dünya’da hangi yönetime bu yetki verilmiş. Başkan ABD’de büyükelçi bile tayin edemez. Bir kişiyi kandırırsanız 24 saatte en geç Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni teslim alırsınız. Tarihimizde örneği var mı? Tarihten örnek veriyorlar. Çanakkale’yi bilirsiniz. 13-14 yaşında ki çocuklarımızın Çanakkale’de nasıl şehit olduklarını hepimiz biliyoruz. Çanakkale geçilmez destanını birlikte yazdık. Sonra ne oldu bir kişi gitti bir anlaşmanın altına imza attı. Sonra 1 kurşun atmadan Osmanlı işgale uğradı. Bunun bir parti ile ilgisi yok. Parti ile ilgisi olsa her tarafa kendi bayraklarımızı asardık. Bu tamaman bir memleket meselesi. Bir kişiye öyle yetkiler veriyoruz ki bir sanayicinin malvarlığına istediği gibi el koyabilir” dedi.

 

banner32

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.