25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

YENİŞEHİR’DE TRAMVAY ÇALIŞMALARI HALKI BEZDİRDİ

Yenişehir’de tramvay çalışmaları halkı bezdirdi

İzmit’te Yahya Kaptan, Yenişehir ve Mehmet Ali Paşa Mahalleri’nde devam eden tramvay çalışmaları nedeniyle esnafı işleri gün geçtikçe daha kötü hale geliyor.

27 Ekim 2016 Perşembe 17:28 Yaşam

İzmit’te Yahya Kaptan, Yenişehir ve Mehmet Ali Paşa Mahalleri’nde devam eden tramvay çalışmaları nedeniyle esnafı işleri gün geçtikçe daha kötü hale geliyor.


İzmit’te bir süredir devam eden tramvay çalışmalarının en sancılı sürecini Yenişehir ve Mehmet Ali Paşa Mahallesi esnafları yaşıyor.  Hergün artan çalışmalar vatandaşları bezdirmiş durumda.Yenişehir Mahallesi ve Mehmet Ali Paşa mahallesi boyunca uzanan Mustafa Kemal Bulvarı’nda hayatın durduğunu bu yüzden iş yapamadıkları için adeta isyan ediyor.  Savaş cephelerini aratmaya çukurlar veçamur yığınları yüzünde vatandaşlar kapı ve pencerelerini bile açamazken mahalle halkıın şu sıralar en büyük temennisi bu kabusun bitmesi.

TEK TEMENNİM
Konu hakkında konuşan Yenişehir Mahalllesi esnafı Ahmet Tunalı,” Aylardır çektiğimiz çile sona ermiyo. İşlerimiz kötü gidiyor. Çünkü insanlar bu caddelere gelmiyor. Her taraf inşaat, çamur bataklık. İnsanlar buralara gelip alışveriş yapmak istemiyor.  Trafik sorunu söylemiyorum bile. Çevre kirliliği almış başını gidiyor. 6 aydır işlerim kötü durumda ger geçen gün daha da kötüye gidiyor. Tek temennim bu sıkıntılardan kurtulmak” dedi.

ESNAF KALMAYACAK
7 yıldır Yenişehir Mahallesi’de bakkal işleten Hakkı Çamlı,” Hergün ses, her gün gürültü var. Ne gürültü bitiyor, ne de ses bitiyor. İnsanlar buradan alışveriş yapmak istemiyor. Burada oturanlar bile yapmak istemiyor dışarıdan kim gelsin ki. Her taraaf savaş alanı gibi. Vatandaşa da hak veriyoruz. Ama biz de müşkül durumdayız.  Tek isteğimiz şu yollar düzelsin. Toz toprak inşaat kalksın. 1 sene sonra buada esnaf kalmayacak böyle giderse” dedi.

İYİ Kİ DE ARABAM YOK 
Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden Alparslan Sağlam ise,” Evime hergün başka bir yoldan gidiyorum.  Bütün yaz boyunca doğru düzgün pencere balkon açamadık.  Kaç defa buradan gitmeyi düşündüm anlatamam. 11 yıldır kaldığım yerden soğudum. Çünkü her yer inşaat, her yer toz ve çamur. İnsan Allah’aarabam yok diye şükreder mi. Vallahi ben şuan iyi ki de otomobilim yok diye şükrediyorum” dedi.

Haber: Mehmet Oğuzhan ALTUN

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hırsız bakın okuldan ne çalmış?

Hırsız bakın okuldan ne çalmış?