22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

TARİHİ MAHALLEDE ORGANİK PAZAR!

Tarihi mahallede organik pazar!

Kocaeli’n tarihi mahallelerinde biri olan Gölcül Saraylı Mahallesi’nde organik pazar kuruluyor

08 Kasım 2017 Çarşamba 09:28 Yaşam
Kocaeli’de adı ülke genelende bilinen tarihi bir mahalle var, Saraylı Mahallesi. Şimdi Saraylı Mahallesi başka bir proje ile adını yeniden duyurmaya başladı.

Üreticinin kendi ürünlerini doğrudan kendilerinin pazarladığı organik pazar, Gölcük’ün tarihi mahallesi Saraylı’da açıldı. Gölcük’te yaşayan üretici köylüler, ilçenin tarihi mahallesi olan Saraylı’da köy meydanında tezgahlarını açıyorlar. 

Bölgede yetişen sebze-meyve, geleneksel ev yemekleri,  geleneksel reçeller ve farklı yiyeceklerin satışının yanında, bölge kadınlarının el işi eserleri de stantlarda sergileniyor ve alıcılarını bekliyor. 

Pazar günleri gezecek yer arayan aileler için güzel bir alternatif olurken, sağlıklı, doğal ve organik besinlere de bu pazardan ulaşabilirsiniz. Pazar’da stant açan köylüler, tüm Gölcüklüleri köylü pazarına beklediklerini dile getirdiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

V. K.

08 Kasım 2017 Çarşamba 16:37

Pazardır doğru. İçeriği köylü pazarıdır. Gerçi pardon mahalle paZarı köy statüleri değişti mahalle oldu buralar hep. Organik kelimesi önemlidir. Tohumdan üretime satışa kadar sertifikalı olmalı kanunun nizamı var bilginize.

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Okumakta işsizliğe çare değil!

Okumakta işsizliğe çare değil!