19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

SANAT SOKAĞI’NDA MAKEDON DAVULLARI ÇALDI

Sanat Sokağı’nda Makedon davulları çaldı

Bu hafta sonu 17.si gerçekleştirilecek geleneksel Helva Şöleni ile ilgili davetiyelerini sunmak üzere Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticileri gazetemizi geleneksel Makedonya Davullarıyla ziyaret ettiler.

04 Temmuz 2017 Salı 17:51 Yaşam
Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip, başkan yardımcısı Hüseyin Arslanoğlu, başkan yardımcısı İsmail Özkanlı ve Rumeli kadın kollarından oluşan bir heyet ile gazetemizin bulunduğu Sanat Sokağı'na gelen Rumelililer sokak esnafı ve İzmitlileri oldukça şaşırttılar. Gazetemiz ekibinin aşağıya inerek karşıladığı heyet, genel müdürümüz ve eski İzmit Rumeli Türkleri Dernek Genel Sekreteri Duygu Mert'e temsili yerel kıyafet giydirilmiş  'kızçe' Büşra Özkanlı eliyle, cuma günü başlayacak ve üç gün üç gece sürecek şölenin davetiyesini sundular.                        
Makedon davullarının ritimleriyle Koz Gazetesi kurucularından Yeliz Koray ve gazete çalışanları da halay çekerek misafirperverlik gösterdiler. Koz ailesi olarak kendilerine çok teşekkür ediyoruz.  Cuma günü başlayacak Helva Şöleninin finali olan pazar akşamı, Doğu Kışla 'da gerçekleştirilecek 17. Helva Şöleni 'ne tüm Kocaeli halkı davetli.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kartepe Belediyesi ile Belediye İş anlaştı

Kartepe Belediyesi ile Belediye İş anlaştı