22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,962 TL
  • 4,660 TL
  • 163,53 TL
  • 105.748
KOCAELİ 28°

RUMELİ HELVA ŞÖLENİ FİNALİ YİNE ÇOK GÖRKEMLİ OLDU

RUMELİ HELVA ŞÖLENİ FİNALİ YİNE ÇOK GÖRKEMLİ OLDU

17. düzenlenen geleneksel ‘Rumeli Helva Şöleni‘ yine çok görkemli bir final gerçekleştirdi.

10 Temmuz 2017 Pazartesi 21:37 Yaşam
Geçtiğimiz 3 Temmuz Pazartesi günü başlayan Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği geleneksel helva şöleni, bir hafta süren kutlamaların ardından dün şahane bir programla sona erdi.

Makedonya Türklerinden ve Bosna‘dan gelen heyetler ile bir haftadır süren coşkulu kutlamalar dün Doğu Kışla’da helva kazanlarının açılması töreninin ardından Murat Balkan konseriyle bütün Kocaeli’nin misafir edildiği şahane bir şölenle sona erdi.
Dernek eski genel sekreteri ve kadın komisyon başkanı Duygu Mert’in sunuculuğu üstlendiği gecede Akparti Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi‘ni temsilen Sivil Toplum Müdürü Ufuk Atasoy birer konuşma yaptı.     

Aynı zamanda derneğin 25. Kuruluş yıl dönümü olan gecede eski başkanların tümü sahneye davet edilerek plaket takdim edildi. Halen hayatta olmayan kuruculardan Sinan Balkan rahmetle anılarak kızı Kadriye Balkan’a plaketi takdim edildi.

Sırasıyla başkanlık yapmış isimlere : Bekir Kurt, Ramazan Yıldız, Sultan Yıldız, Süleyman Resul Pinga, Selahattin Balkan’a plaketleri verilen gecede adalet yürüyüşü mitingi için İstanbul’da bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay kutlama mesajıyla katıldı. Yeni atanan valinin de yoğun programı sebebiyle katılamadığı gecede gönderdiği kutlama mesajı okundu.

Tek Rumeli Tv’nin çekimlerini yaptığı gecede Bosna Folklor Ekibi ve Makedonya Türkleri Folklor Ekibi meşhur ‘bayrak’gösterisinin de dahil olduğu gösteriler gerçekleştirdiler. Çok renkli gösterilere sahne olan Doğu Kışla Meydanını dolduran yüzlerce Rumelili, Kocaeli ve şehir dışından gelen misafirler dağıtılan helva ikramı ve Murat Balkan konseriyle hoş dakikalar geçirdiler. Ramis Çınar ve Gülcan Erdem kitap standlarıyla şenlikte yer aldılar ve kitaplarını imzaladılar.

Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin final gecesinde dernek yöneticileri Başkan Recep ALTINTİP dahil olmak üzere,Hüseyin Arslanoğlu, Ayşe Alparslan, Yasemin Erim Karaca, İsmail Özkanlı, Murat Sancaktar, Ekrem Kılavuz, Munise Arslanoğlu, Yasin Kolaylı, Güzin Aşkın Alparslan, Abdurrahman Yılmaz, Alptekin Cevherli, Hasan Günay ve Harun Turan‘ın misafirlerle tek tek ilgilendiği gözlendi.
İzmit Belediye Meclis Üyesi Cemil Kanpara, CHP Meclis üyesi Uğur Koştur, MHP İl Başkan Yardımcısı Ertan Yılmaz, Muhtar Mehmet Kanpara protokol tribününde göze çarpan isimlerdi. Adapazarı Rumeli Türkleri Dernek Başkanı Ahmet Bayraktar, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim‘in de katıldığı program dilek ve temenniler, oyunlar, gösteriler ve konserle sona erdi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

On Numara Kocaeli'ye çıktı

On Numara Kocaeli'ye çıktı