21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

OKUR YAZAR OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR

OKUR YAZAR OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORLAR

İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığındaki İZMEK tarafından düzenlenen okuma yazma kursunu bitiren bayanlar, okur yazar olmanın mutluluğunu yaşadı.

23 Eylül 2017 Cumartesi 17:07 Yaşam
İzmit’e yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Gökçeören Köyü’nde açılan okuma yazma kursuna yaşları 55’in üzerinde 9 bayan katıldı. Kursun 1. ve 2. kademelerini başarıyla tamamlan bayanlara düzenlenen yemek etkinliğinde belgeleri verildi. Belge dağıtım etkinliğine Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, İzmit Belediyesi yetkilileri, Gökçeören muhtarı Mehmet Ali Kaya, okuma yazma kursu öğretmeni Esra Taşdemir ile kursiyer bayanlar katıldı.

TALEP KÖYLÜLERDEN

Muhtar Kaya “ köyümüzde okuma – yazma bilmeyen kalmasın diye kurs başvurusunda bulunduk. İsteğimizi büyük bir memnuniyetle karşılayan İZMEK tarafından Gökçeören Mahalle konağımızda açılan kursa 9 bayan katıldı. Köyümüzde artık okuma yazma bilmeyen kalmadı sayılır. Başta İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

MUTLULUĞUN TARİFİ YOK

Kursu bitirerek okur yazar belgesi almaya hak kazanan 68 yaşındaki Şaziye Kaya da “öğrenmenin yaşı yoktur diyerek bu kursa başladım. Okuma yazma bilmiyor olmamın günlük hayatımı ne kadar güçleştirdiğini bugün okuma yazmayı öğrendiğimde daha çok fark ettim ve hayat benim için şimdi başladı. Doktora gittiğimde ismimi okuyabiliyor olmanın verdiği mutluluğun tarifi yok. Öğretmenimize, bize imkan sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bulut açıkladı “Oda seçimleri ertelendi”

Bulut açıkladı “Oda seçimleri ertelendi”