21 Kasım 2017 Salı

  • 3,925 TL
  • 4,611 TL
  • 162,19 TL
  • 103.912
KOCAELİ 28°

“KOCAELİ’NİN TARİHİ DEĞERLERİNİ DAHA İYİ ANLATMAMIZ LAZIM”

“Kocaeli’nin tarihi değerlerini daha iyi anlatmamız lazım”

İzmit Belediye tarafından bir dizi düzenleme çalışmasının yapıldığı Akçakoca Meydanı ve Tarih Koridorunun Tanıtım Toplantısına katılan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kocaeli’nin tarihi ve turistik değerlerini daha iyi anlatmamız lazım” dedi.

04 Ekim 2017 Çarşamba 12:52 Yaşam
İzmit Belediyesi tarafından, kentin zengin tarihini ortaya çıkarmak amacıyla düzenleme çalışmalarının gerçekleştirildiği Akçakoca Meydanı ve Tarih Koridorunun Tanıtım Toplantısı yapıldı. Tarihi Süleyman Paşa Hamamı Nev-i Sanat Cafede düzenlenen toplantıya; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Vali Yardımcısı Osman Ekşi,  İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu,  İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, Türsab Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ve turizm şirket yetkilileri ve otel yöneticileri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Aksoy, Kocaeli’de turizm sektörünü daha iyi bir noktaya taşıyabilmek adına bu toplantıyı  çok önemsediğini ifade etti. Kocaeli sanayi şehri olarak bilinen ancak turizm potansiyeli de oldukça fazla olan bir kent olduğunun altını çizen Vali Aksoy; “Kocaeli; tarihi ve kültürel zenginlikleri oldukça fazla olan bir kent. Bunları daha iyi anlatmak ve daha fazla turist gelmesi için gayret göstermemiz gerekiyor. Kocaeli; 4 mavi bayrak almış bir kenttir. Deniz turizmi bakımından da belirli potansiyelleri olan bir şehirdir. Kocaeli’de doğal turizm anlamında yürüyüş parkurlarımız çok fazla. İstanbul artık çıkış noktası arıyor ve oradan atık günü birlik Kocaeli turları düzenleniyor. Birçok turizm çeşitliliği yaratmak mümkün. Burada olta avcılığı yapılarak, turlar düzenlenebilir. Kültürel değerlerimiz oldukça fazla ve bunların korunarak, turizme kazandırılması anlamında önemli çalışmalarımız mevcut. Buraları daha çok anlatmamız gerekiyor. Kocaeli’nin birde havalimanı var. Seferlerin daha da artırılması amacıyla çalışmalarımız devam ediyor.  Turizm; ülkemizin gelişmesine katkı sağladığı gibi, sosyal barışın ortaya çıkmasında çok önemlidir. Kocaeli’de turizm potansiyeli bilinenin çok ötesinde ve çok fazla olan bir kent ve bu bilinmeyeni de sizlerin aracılığıyla paylaşmak ve buralara farklı turizm aktiviteleri yaratmak adına gayret içerisinde olacağız. Başta Valiliğimiz olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz ve odalarımızla birlikte turizm sektörünün gelişmesinde her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Sizlerden gelecek önerileri ciddiyetle değerlendireceğimizi ifade etmek isterim dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar düzenleme çalışmalarının tamamlandığı Akçakoca Meydanı, Sırrıpaşa Konağı ve Kapanca Sokağı gezerek, incelemelerde bulundu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

“2019’da Gölcük’ü alacağız”

“2019’da Gölcük’ü alacağız”