22 Kasım 2017 Çarşamba

  • 3,963 TL
  • 4,651 TL
  • 162,81 TL
  • 105.268
KOCAELİ 28°

KOCAELİ ANNELERİ START VERİYOR

Kocaeli Anneleri start veriyor

Yaklaşık 2 ay önce kurulan ve başkanlığını Hande Kaya’nın yaptığı Kocaeli Anneleri Derneği, tanıtım toplantısını 22 Kasım Çarşamba günü Ramada Plaza’da saat 13:00’de gerçekleştirecek.

10 Kasım 2017 Cuma 19:52 Yaşam
Tanıtım kokteyli öncesi gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürümüz Yeliz Koray’a dernekleri hakkında bilgi veren Kocaeli Anneleri, gönüllü çalışmak isteyen herkesi derneğe davet etti. Üç yıl önce Kocaeli Anneleri ismiyle sosyal medya hesabı açtığını ve zamanla 20 bin kişilik kocaman bir aile olduklarını söyleyen başkan Kaya, dernek çatısı altında daha başarılı çalışmalar yapacakları için tüzel kişilik kazandıklarını söyledi. 

Dernek üyesi 50 kadınla beraber kadınların istihdamı, bilgilendirilmesi, çocuk gelişimi ve eğitimi gibi projelerin yanında yardıma ihtiyacı olan anne ve çocuklara da destek olduklarını söyleyen Kaya, “Şu anda zaten 23 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Kadınların altın gününü burs gününe çevirdik. Küçülen ama temiz ve kullanışlı kıyafetleri toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bundan sonra daha başarılı çalışmalar yapacağız” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İyi Parti oy oranını açıkladı

İyi Parti oy oranını açıkladı