18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EMEKLİLERE UCUZ TATİL İMKANI GELİYOR AMA...

Emeklilere ucuz tatil imkanı geliyor ama...

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz yıl Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emeklilerin de tatil yapması için düğmeye basmıştı.

04 Eylül 2017 Pazartesi 11:48 Yaşam
Hem terör olaylarından dolayı darbe yiyen turizmi canlandırmak hem de Türkiye’den emekli olanların da beş yıldızlı otellerde tatil yapmasını amaçlayan projede sona gelindiği açıklandı. Türkiye Emekliler Derneği’nin de destek verdiği çalışmayla geçim zorluğu çeken emeklilerin Ege ve Akdeniz’de beş yıldızlı otellerde 4 gece 5 gün 650 TL’ye tatil yapma imkanı geliyor. Ayrıca THY’nin de proje kapsamında emeklilere ucuz bilet satması gündemde. 

ÖLÜ SEZONDA TATİL
Taksitle aylık 130 T’ye tatil yapma imkanı belki de senelerdir tatil yapmayan emeklilerin yüzünü güldürse de tatil için emeklilere ayrılan aylar hayal kırıklığı yarattı. Bakanlığın çalışmasının turizmcilerin “ölü sezon” olarak adlandırdığı Ekim-Mart aylarını kapsaması emeklileri memnun etmedi. Havaların ve denizin soğuk olacağını, sağlık açısından güneşe ihtiyaçları olduğu halde güneş göremeyeceklerini ifade eden emekliler, hükümetin projesinin lütuf gibi sunulmasına de tepki gösterdi. Emekliler, yabancı ülkelerden gelen emekliler gibi turizm sezonunda tatil yapma haklarının olduğunu ve bakanlığın ancak böyle bir çalışmayla kendilerini mutlu edeceğini ifade etmeye başladı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bayram tatilinin son gününde yoğunluk devam ediyor

Bayram tatilinin son gününde yoğunluk devam ediyor