18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

EMEK DAYANIŞMASI ORTAOKULU’NDAN NEŞET ERTAŞ ANMASI

Emek Dayanışması Ortaokulu’ndan Neşet Ertaş anması

Emek Dayanışması Ortaokulu “Bozkır’ın Tezenesi” olarak anılan, türküleriyle kalplerde taht kuran Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirdiği bir sanat gecesi düzenledi.

14 Nisan 2017 Cuma 12:27 Yaşam

Emek Dayanışması Ortaokulu “Bozkır’ın Tezenesi” olarak anılan, türküleriyle kalplerde taht kuran Neşet Ertaş’ın eserlerini seslendirdiği bir sanat gecesi düzenledi. Gece, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geceye Emek Dayanışması Ortaokulu’nun öğretmenleri, öğrencileri ve velilerin yanı sıra Kırşehirliler Derneği’nden üyeler de katıldı. Geceye ayrıca emekli öğretmenler ve diğer okulların müdürleri de katılım gösterdi. Neşet Ertaş türküleriyle bir kez daha anıldı. Emek Dayanışması Ortaokulu yaptığı düzenlediği bu geceyle tam not aldı.


ERTAŞ’IN HAYATINI ANLATILDI
Neşet Ertaş türküleriyle başlayan gecede ayrıca Ertaş’ın hayatı da anlatıldı. Emek Dayanışması Ortaokulu müzik öğretmeni Leyla İnce “Köprüden Geçti Gelin”,     “Dane Dane Benleri Var”, isimli eserleri seslendirdi. Ardından Zeynep İrem Kıroğlu, “Niye Çattın Kaşlarını”  adlı türküyü söyledi. Ertaş’ın türkülerini seslendiren Leyla İnce ve Zeynep İrem Kıroğlu büyük alkış aldı.


“BABAMLA AYNI RUHUN İNSANLARIYIZ”
Neşet Ertaş’ın yanı sıra babası Muharrem Ertaş ta gecede unutulmadı. Neşet Ertaş’ın babası için söylediği “Babamla ben aynı ruhun insanlarıyız” sözü vurgulandı. Gecede Eda Gümüş tarafından “Zor İmiş Meğer” adlı eser, matematik öğretmeni İlhan Erdoğan ve öğrenci Sena Öztürk tarafından “Neredesin Sen” adlı eselerler de seslendirildi. Öte yandan gecede Ertaş’ın en çok sevilen eserlerden biri olan “Zülüf Dökülmüş Yüze” adlı parça Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni Erdal Karademir tarafından söylendi.


KORO SAHNE ALDI
Ertaş’ı anma gecesine öğrencilerden oluşturulan koro damgasını vurdu. Öğrencilerin oluşturduğu koro sahnede “Bahçe Duvarından Aştım” isimli eseri söyleyerek geceyi hareketlendirdi. Gecenin son konuşmasını ise Emek Dayanışması Ortaokulu müdürü İsmail Ünlü gerçekleştirdi. Gecede sahne alan orkestraya, öğretmenlere, katılımcılara ve koroya tek tek teşekkür eden Ünlü, Ertaş’ın türkülerinin unutulamayacağını söyledi. Katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

“AKP, seçim kurulu kararını çiğnedi!”

“AKP, seçim kurulu kararını çiğnedi!”