21 Ekim 2017 Cumartesi

  • 3,670 TL
  • 4,327 TL
  • 151,76 TL
  • 108.489
KOCAELİ 28°

DOĞAN’DAN TRAVNİK’TE TARİH TURU

DOĞAN’DAN TRAVNİK’TE TARİH TURU

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi tarafından yapılan parkın açılışını gerçekleştirmek üzere gittiği Travnik’te tarihi yerleri ziyaret etti.

07 Ağustos 2017 Pazartesi 12:18 Yaşam
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, park açılışı için gittiği Travnik de şehri gezerek tarihi tekrar yaşadı. 15 Temmuz Özgürlük ve Bağımsızlık Parkı’nın açılışı için Bosna’nın Travnik şehrine giden Başkan Doğan beraberindeki heyetle birlikte şehrin tarihi yerlerini gezdi.
 
BU TOPRAKLAR BİZİM İÇİN DEĞERLİ
 
Osmanlı’ya 19 vezir yetiştirmiş bu topraklara vefa göstermenin huzuru var içinde olduklarını belirten Başkan Doğan “ Travnik sokakları bizleri tarihimize geri götürdü. Bizler burada misafir değil kendi evimizde gibiyiz.  Burada yapılan yenilikler yaşanan gelişmeler bize büyük mutluluk yaşatıyor. Kendi ülkemizde şehrimizde yaşanan gelişmeler için ne kadar seviniyorsak buradakiler de de aynı sevinci yaşıyoruz. Bu topraklar ve topraklarda yaşayan kardeşlerimiz bizim için önemli ve değerli. Özellikle Travnik tarih boyunca, Osmanlı İmparatorluğu’nda da ön plana çıkmış bir şehir. Travnik önemli bir tarihi geçmişe sahip bir şehir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Bu proje Kocaeli’de bir ilk: Komşunu al gel

Bu proje Kocaeli’de bir ilk: Komşunu al gel