19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÇOCUK OYUNCULAR SAHNESİZ OYUNLAR BULUŞMASI BAŞLIYOR

ÇOCUK OYUNCULAR SAHNESİZ OYUNLAR BULUŞMASI BAŞLIYOR

Kocaeli yeni yılda yeni bir tiyatro festivaliyle daha buluşuyor. 07 Ocak 2017 Cumartesi günü başlayacak olan festival 15 Ocak 2017'de sona erecek

04 Ocak 2017 Çarşamba 13:21 Yaşam

“Cadde Sokak, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro” sloganı ile Kocaeli' ye yeni bir renk katan festivale 11 grup katılıyor.  07 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 14.00' de grup “Abaküs” ün oynayacağı “İmece” adlı oyunla başlayacak olan festival, grup “Söylev” in “ Sistematik” oyunuyla sona erecek. “ 7. Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri” kapsamında 11 oyun seyirci ile buluşacak. 

 

TEK AMAÇ KENDİNİ İFADE ETME BECERİSİ
Buluşma günleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “Çocuklar ve gençler için tiyatro sanatı estetik bir haz duygusundan öte, bir eğitim aracı olarak daha önemlidir. Tiyatro Sanatı seyirciye oyun gösterme işidir. Ancak oyunu gösteren oyuncuların davranışlarını ve yaşam biçimlerini de değiştirir. Norm dışı kurallar koyar kendine. İşte bu noktada, tiyatro eğitimi, provalar, dramatik durum, oyun metni, rol oynama, mesaj iletme gibi birçok öğe kursiyerlerin eğitimi için kullanılır. Tek bir amaç vardır kendini iyi ifade etme becerisi. Bu festivalde görev alan çocukların ve gençlerin, kişisel gelişiminde beceri olarak kazanımları, ses konuşma, beden dili, sözsüz ifade biçimleri üzerinde beklentilerimiz vardır. Çocuklarımızın sanat eğitimlerinden yararlanabilmeleri için daha özgür alanlara, uzmanlara ihtiyaç vardır” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Hürriyet, o afiş için harekete geçti

Hürriyet, o afiş için harekete geçti