17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,877 TL
  • 4,574 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

17. ŞEFİK BURSALI RESİM YARIŞMASI’NIN BAŞVURULARI 3 NİSAN’DA BAŞLIYOR

17. Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın başvuruları 3 nisan’da başlıyor

17. Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın başvuruları 3 nisan’da başlıyor

28 Mart 2017 Salı 10:24 Yaşam

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemizin usta ressamlarından merhum sanatçı Şefik Bursalı’nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçılarımızın çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla; Türkiye genelinde 17. Şefik Bursalı Resim Yarışması düzenlenmiştir. 


DİJİTAL ORTAMDA
Bu yıl, yarışmanın dijital ortamda değerlendirilecek olması nedeniyle eser görsellerinin yer aldığı CD/DVD ve başvuru dosyalarının 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Roma Meydanı Hipodrom Caddesi 06330 Hipodrom-ANKARA adresine gönderilmesi/teslim edilmesi gerekmektedir. 


8 BİN TL ÖDÜL
17. Şefik Bursalı Resim Yarışması’nda, Başarı Ödülüne değer görülecek 5 adet eserin her biri için; 8 bin TL ve başarı belgesi, sergilenmeye değer görülecek her bir eser için 500 TL ve katılım belgesi verilecektir. Yarışmanın Seçici Kurulu ise 3 akademisyen /sanatçı, 1 Şefik Bursalı ailesi temsilcisi ve 1 Bakanlık temsilcisinden oluşturulacaktır. 


BAŞVURU ADRESLERİ
Seçici Kurul Üyelerinin isimleri Bakanlığımız resmi internet sitesi www.kulturturizm.gov.tr ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden ayrıca duyurulacaktır. Söz konusu yarışmanın katılım formları ve şartnamesi; Bakanlığın web siteleri olan www.kulturturizm.gov.tr, www.guzelsanatlar.gov.tr adreslerinden, Valiliklerden (İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri), ilgili Fakülte ve Derneklerden temin edilebilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Yaman, TÜMSİAD’ın konuğu oldu

Yaman, TÜMSİAD’ın konuğu oldu