21 Kasım 2017 Salı

  • 3,957 TL
  • 4,642 TL
  • 162,49 TL
  • 104.090
KOCAELİ 28°

YAHYA KAPTAN’IN PAZAR ÇİLESİ

Yahya Kaptan’ın pazar çilesi

Uzun yıllardır tartışma konusu olan ve bir türlü İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilmeyen Yahya Kaptan kapalı pazar alanı yine gündeme geldi.

06 Şubat 2017 Pazartesi 09:28 Sürmanşet

AKP’nin bir türlü isteği oy hedefini yakalayamadığı Yahya Kaptan’da kapalı pazar alanı tartışması sürüyor. İzmit’in en kabalık mahallelerinden biri olan Yahya Kaptan’da halen bir kapalı pazar alanı bulunmuyor. Yahya Kaptanlılar ise bu konudan şikâyetçi. Son olarak Yahya Kaptan sakinlerinden olan Makine Mühendisleri Odası Ünal Özmural da bu konuya değindi. Sosyal medya üzerinden İzmit Belediyesine yönelik eleştirilerini sıralayan Özmural, denetimin yapılmadığına da dikkat çekti. İşte Özmural’ın açıklaması:

 

20.000 kişinin yaşadığı İzmit Yahya Kaptan’ın pazarında yıllardan beri insanlar çamur ve yağmur altında alışveriş yapar. Üstelik denetim hak getire. 


Alt yapı eksikliği nedeniyle kimyasal konulan atık bidonlardan alınan sularla balıklar sebzeler yıkanır soğutucusu olmayanlar, yazın sıcakta süt ürünleri, balık satarlar. Belediye ise esnaftan yer parasını alır gider. Diğer konulara hiç bakmaz.


Olmadık yerlere para harcayan İzmit Belediyesi bu alanı modern kapalı pazar yeri haline getirmemekte direnir. Neden mi? Çünkü bu semtten AKP’ye oy çıkmaz. Ama kendine oy verene semtleri ihya etmekten geri kalmazlar...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaeli’de her eve geliyor… Bu neyin faturası?

Kocaeli’de her eve geliyor… Bu neyin faturası?