17 Kasım 2017 Cuma

  • 3,877 TL
  • 4,574 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

ÜNAL KÖKEN AYRIŞTIRICI SÖYLEMİ TERK ETMELİDİR

ÜNAL KÖKEN AYRIŞTIRICI SÖYLEMİ TERK ETMELİDİR

Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Fatih Polat, Ünal Köken ‘in referandumla alakalı söylediği ‘’ Biz Müslümanlar olarak, Allaha inananlar olarak evetçileriz, karşımızda duranlar hayırcılardır" sözleri, ‘’Bu, hayır oyu kullanacakları Müslüman saymamak değil de nedir? ‘’ sözleriyle eleştirdi.

03 Mart 2017 Cuma 10:46 Siyaset

Polat şunları söyledi,  ‘’Referandum yaklaştıkça Ak Partililerde görülen ayrıştırıcı söylemler ve hırçınlaşan tavırlar ibretle izlenmektedir. Önce eski bir milletvekilinin 16 Nisana münhasır hadis üretme denemesi, simdi de Kandıra Belediye Başkanının ayrıştırıcı saçmalıkları. Bunları bu millet hak etmemektedir. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ‘in zırvalık olarak değerlendirilebilecek beyanlarına Ak Partili yetkililerin mutlaka bir diyeceği olmalıdır. Ne diyeceklerini merakla takip edeceğiz. Ne diyor Ak Partili bu Başkan? “Biz Müslümanlar olarak, Allaha inananlar olarak evetçileriz, karşımızda duranlar hayırcılardır" Bu nedir Allah aşkına? Bu, aklın hafsalanın durduğu bir ana işaret olsa gerektir? Ey Ak Partililer, ey milletimiz, Bu, hayır oyu kullanacakları Müslüman saymamak değil de nedir? Bu ayrıştırmak, ötekileştirmek, bölmek değil midir? Kendinden başkasına yaşama hakkı tanımamak değil midir? Şunu herkes bilmelidir ki, bu bir faşist söylemdir. Ve Köken hangi İslami yetkinlikle bu tür faşizm soslu fetvalar verebilmektedir?


Bu Milletten Özür Dilemelidir
‘’Bu gayri İslami ayrıştırmayı yapmakta beis görmeyen Köken 'in, IHL eğitimini siyasi hırslarına kurban edebilmiş olması da düşünmeye değer bulunmaktadır. Belediye Başkanı çıkıp acilen bu milletten özür dilemelidir. 
Ayrıca "Zırva tevil götürmez' misali saçmalıklara imza atan, bu isimlere Ak Partinin kuruluş felsefesini birilerinin anlatması gerekmiyor mu acaba? Milli Görüş gömleğinin çıkarıldığını, parti çalışmalarında ayet-hadis okunmayacağını söyleye söyleye Fazilet Partisinden ayrılık sürecini başlattıklarını ve Ak Partinin bu umdelerle kurulduğunu bu 'az hocalara' birileri anlatabilir mi acaba? Milletimize buradan sesleniyor ve diyoruz ki, siyasi çıkarlar uğruna dinimizin öğretilerini çarpıtan bu hırsın temsilcilerine ve bu ayrıştırma fitnesinin teşvikçilerine bir ders verilmesi artık şart olmuştur. Geleceğiniz için siyasi kararlar almadan, kardeşliğin, barışın, diyaloğun, huzurun teminatı olan Saadet Partisini mutlaka dinleyiniz.’’ İfadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

BBP’li İşcen MHP’ye geçti

BBP’li İşcen MHP’ye geçti