23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,646 TL
  • 162,95 TL
  • 105.026
KOCAELİ 28°

ÜLKÜCÜLERE ETTEN DUVAR ÖRÜLDÜ

Ülkücülere etten duvar örüldü

Fırat Çakıroğlu'nu anmak için konferans yapmak isteyen ve KOÜ yönetiminden salon isteyen ülkücü öğrenciler bugün Umuttepe kampüsünde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

21 Şubat 2017 Salı 10:27 Sürmanşet

Geçtiğimiz aylarda Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Seçimleri ülkücüler ve rektörlük arasında gerginliğe sebep olmuş, Ülkücülerin adayı Fahrettin Porsuk ilk seçimde 1 oy farkla Ak Parti’nin adayı Metin Geldeş’e karşı seçimi kazanmış ancak Rektörlük seçimi iptal ederek yenilenmesini istemişti. Yenilenen seçimler sonucu Metin Geldeş seçimi 23 oyla kazanmış ve başkan olmuştu.

 
Geçtiğimiz günlerde ise Porsuk, 20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesi’nde PKK’lılar tarafından şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu anmak için düzenlemek istedikleri konferansa Kocaeli Üniversitesi yönetiminin müsaade etmediğini sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Bunun üzerine ülkücü öğrenciler bugün Çakıroğlu'nun ölüm yıl dönümü sebebiyle bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşte "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları atıldı. Öte yandan yürüyüş için özel güvenlik elemanları da güvenlik sevisyesi arttırdı. Ülkücülerin önünde adeta etten duvar ördü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Ender Özdemir vefat etti

Ender Özdemir vefat etti