18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TRAMVAY 6 GÜN SONRA HİZMETE GİRİYOR AMA...

Tramvay 6 gün sonra hizmete giriyor ama...

Sekapark’tan otogara kadar 7 kilometrelik bir güzergahta hizmete girecek olan tramvay için artık geri sayım başladı!

29 Ocak 2017 Pazar 09:59 Sürmanşet

Sekapark’tan otogara kadar 7 kilometrelik bir güzergahta hizmete girecek olan tramvay için artık geri sayım başladı! 

Büyükşehir yetkilileri her defasında kentin mega projesi olarak tanımlarken gel gör ki esnaf ve vatandaşlar ise bunun tam aksini söylüyorlar. 

Büyükşehir Belediyesinin web adresi olan kocaeli.bel.tr'de tramvay ile ilgili açılan bölümde açılışına son 6 günün kaldığını gösteriyor. Yani Büyükşehir Belediyesi tam kararlılıkla tramvayın normal öngörülen sürede biteceğini iddia ediyor. Fakat işin gerçeği ise pek te inandırıcı değil. Hizmete girmesine 6 gün kalmasına rağmen tramvay güzergahında son durak olan Merkez Bankası ve tran garının olduğu bölge ile birlikte, barlar sokağı, şehabettin bilgisu caddesi gibi bir çok güzergahlarda da henüz inşaat işleri bitmiş değil. Bu kısa sürede de biteceğe hiç benzemiyor. 

Tramvay inşaatına başlanan günden gün geçmiyor ki İzmit'in bir bölgesinde doğalgaz borusu, su borusu patlamasın. Bu mega projeyi üstlenen beceriksiz müteahhit ise sözün tam anlamıyla üstesinden gelemiyor. İzmit'te artan araç trafiğinin çilesi ile tmramvay inşaatının çilesi de üst üste gelince hem vatandaş bu duruma aylardır isyan ediyor hem de güzergah üstünden bulunan ve evlerine bir lokma ekmek götürme derdinde olan esnaf. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sitesinde de bulunan sayaca bakacak olursak 6 gün sonra İzmitliler tramvayına kavuşacak ama tek sorun inşaat çalışmalarının bitmemesi. 

Bakalım Büyükşehirin de vadettiği ve öngördüğü tarihte açılışa yetişecek mi yetişmeyecek mi. Şimdiden büyüğünden küçüğüne her kes bu sorunun cevabını merak ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Türkiye genelinde 50 bin polisle operasyon

Türkiye genelinde 50 bin polisle operasyon