25 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,944 TL
  • 4,709 TL
  • 163,18 TL
  • 104.539
KOCAELİ 28°

TETİKÇİYİ ÖLDÜRÜP DERE KENARINA ATAN ŞAHISLAR ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Tetikçiyi öldürüp dere kenarına atan şahıslar adliyeye sevk edildi

Adana'da meclis üyesini öldürmesi için para almasına rağmen saldırıyı gerçekleştirmeden kayıplara karışan Hasan İlker Yılmaz, Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde başına ateş açılarak öldürülürken, Yılmaz'ı öldüren tetikçi ile azmettiren kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

11 Şubat 2017 Cumartesi 11:16 Sürmanşet

Geçen yıl 8 Kasım tarihinde, Körfez Yukarı Hereke Mahallesi'nde su birikintisinin yanında başına ateş edilerek öldürülmüş Hasan İlker Yılmaz'ın cesedi bulundu. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Jandarma, Hasan İlker Yılmaz'ın cebinde bulunan içerisinde bir miktar esrarın bulunduğu kağıtta yazılı olan isimden yola çıktı. Jandarma, Mayıs ayında Adana'da uğradığı silahlı saldırıda yaralanan MHP'li belediye meclis üyesi İsmail Hakkı Gözübatık'a silahlı saldırıyı planlayan Mehmet N.T.'nin saldırıyı önce Hasan İlker Yılmaz'a yaptırmak istediği, ancak Yılmaz'ın parayı alarak kaçtığını, Mehmet N.T.'nin bunun üzerine Yılmaz'ı öldürmesi için Hilmi S.'yi görevlendirdiğini tespit etti. Jandarma, Mehmet N.T.'nin Mersin'de, Hilmi S.'nin ise Adana'da olduğunu belirledi. Düzenlenen operasyonlarla 2 kişi yakalandı.

 

Gözaltına alınan Mehmet N.T. ile Hilmi S. Kocaeli Jandarma Komutanlığı'na getirildi. 2 kişi sorgulamalarının tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi. İsmail Hakkı Gözübatık'a saldırıyı gerçekleştiren bir başka kişi ise daha önce tutuklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Türkiye genelinde huzur uygulaması

Türkiye genelinde huzur uygulaması