18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TAM 110 KİLO VERDİ

Tam 110 kilo verdi

Gölcük esnaflarından Mert Lokantasının sahibi Nuri Karakaya’nın oğlu Şafak Karakaya daha 24 yaşında ve 3 sene önce geçirdiği tüp mide operasyonu ile 202 kilodan 92 kiloya inerek tam 110 kilo verdi.

05 Mart 2017 Pazar 19:44 Yaşam

Umuttepe eğitim ve Araştırma Hastanesi Doç. Dr. Oğuzhan Büyükgebiz tarafından yapılan operasyon çok başarılı geçtiğini söyleyen Şafak Karakaya ameliyat öncesi ve sonrasını anlattı, “ Doğduğumdan beri kilolu biriydim. Özellikle 15 yaşından sonra çok hızlı kilo almaya başladım ve önüne geçemedim.Yıllarca spor yapmaya çalıştım ama kilom ona bile müsade etmiyordu. Diyet yapmaya çalışıyordum ama oda olmuyordu. Ameliyat öncesi uyku apnesi hastasıydım ve makineye bağlı uyuyabiliyordum daha doğrusu uyuyamıyordum. Şeker hastası adayıydım ve tansiyonun 18’in altına inmiyordu. Kıyafet bulamıyordum anca özel dikim kıyafetler giyebiliyordum.kilom beni çok fazla olumsuz etkiliyordu. Bütün hayat kalitem düşmüştü. 

 

 

“İşlemler Tam bir yılımı aldı”
Bu ameliyat hayatımın dönüm noktası oldu. Ameliyat olmama  Gölcük’te Ali abim var oda bu ameliyatı oldu. Sen neden olmuyorsun dedi. Biraz araştırma yaptım ve ameliyat olan hastaların nasıl kısa zamanda hızlı kilo verdiklerini gördüm vebenimde biraz önce bu ameliyatı olmam gerektiğini düşündüm. Hastaneye başvurumu yaptım doktorumla tanıştım neler yapmam gerektğini öğrendim. İşlemler tam bir yılımı aldı. Mide ülserim çıktı. Onun tedavisi uzun zaman aldı ama en sonunda  3 Nisan 2014’te operasyonum gerçekleşti. 

 

 

Kilo Veremeyenlere Umut Olmaya Devam Edecek
Tabi sadece ameliyat olmakla iş bitmiyor. Bi süre sonra fitness yapmaya başladım. 6 ay boyunca hergün yüzdüm  ve hala yüzmeye  devam ediyorum. Yüzmek özellikle vücudumun toparlanmasında çok yardımcı oldu. Şimdi arkadaşlarla halı saha maçı yapıyoruz arkasından yüzmeye gidiyoruz. Tabi o kadar kiloyu verdikten sonra vücut bir yere kadar toparlıyor. Şimdi sırada vücut gerdirme operasyonum var. Onuda olduğum zaman hayatım baştan sona değişmiş olacak. Doktorum Oğuzhan hoca ile hala görüşüyoruz. Oda bu durumdan çok memnun ve şu anda operasyon olan hastalarının arasında en fazla kilo veren benimolduğunu söylüyor. Şimdi çok mutluyum cok sağlıklıyım. Beni uzun zamandır görmeyen arkadaşlarım beni görünce tanıyamıyor. Şimdi çevremde kilolu kim varsa onunda bu operasyonu yaptırıp fazla kilolarından kurtulmasını istiyorum”dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

MİA projesinde şuyulandırma çalışması başladı

MİA projesinde şuyulandırma çalışması başladı