20 Kasım 2017 Pazartesi

  • 3,866 TL
  • 4,538 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

TABAK ROPÖRTAJINDA: HİZMET HAREKETİNDE OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM

Tabak ropörtajında: Hizmet hareketinde olduğum için gurur duyuyorum

.

05 Nisan 2017 Çarşamba 10:44 Asayiş

KASİAD Başkanı Mehmet Tabak FETÖ  kapsamında hakim karşısına çıktı, suçsuzum ifadesini kullandı. Tabak'ın 2014 yılı Kasım ayı'nda yandaş medya olarak bilinen Özgür Kocaeli Gazetesinde verdiği röportajda, hizmet hareketinde olduğundan dolayı gurur duyduğunu söylediği ortaya çıktı.  Kocaeli 4.ağır ceza mahkemesinde ifade veren Mehmet Tabak, 'Benim Bank Asya’ya gidip birebir işlem yapmam mümkün değildir. Benim bir çağrı üzerine para yatırmam da mümkün değildir. Ben kimsenin çağrısına, telkinine ve ricasına göre hiçbir yere para yatırmam” ifadelerini  kullandı. Tabak, masum olduğunu iddia ederek,'İsteğim dışında tarafıma yapılan rica neticesinde derneğin yaşça en büyük isimlerinden biri olduğum ve saygı gördüğüm için dernek derneğin yönetim kurulu başkanı oldum. Bank Asya’dan ev kredisi aldığım için bankaya para yatırma işlemi yaptım. Masumum, tahliyemi talep ediyorum' dedi.

 

'BU DAVA SONSUZA KADAR YAŞAYACAK'
Mehmet Tabak Kocaeli Adliyesinde ki ifadesinde kendini böyle savunurken, Özgür Kocaeli Gazetesindeki röportajında Fethullah Gülen örgütünden övgülerle söz ettiği ortaya çıktı. İş adamı Tabak, Gazetecinin Fethullah Gülen cemaatine bağlı mısınız  sorusuna şu cümlelerle yanıt vererek,' Hizmet hareketinde olmaktan gurur duyuyorum. Çünkü burada eğitim gönüllüleri var. Burada iyi insanlar var. Bu ülkenin gençlerini yetiştiren, meslek kazandıran, onları vatanına milletine hizmet eden gençler olarak yetiştiren insanlar var. Böyle insanların arasında olmaktan hep gurur duydum. Bu dava, sonsuza kadar yaşayacaktır. Hizmet hareketinde olmaktan korkmuyorum. Korku çok insani bir duygudur. Türkiye de zor zamanlardan geçiyor. Hepimizin bildiği bir kavga ortamı var. Korkanlar, kaygılı olanlar, çekinenler var. Başım dik alnım açık' sözlerine yet vermiş. 

 

'KORKMUYORUZ'
Röportajı yapan gazetecinin arkadaşlarınız korkmuyor mu sorusuna Tabak, “Arkadaşlarımla tanışmaya devam ediyorum. Bugüne kadar görüştüğüm hiç kimse korktuğunu söylemedi. Aslına bakarsanız ben Türkiye’de bir kavga olduğunu da düşünmüyorum. Bence kavga isteyenler ve bu işi kaşıyanlar var” ifadelerini kullandı. Tabak,  17-25 Aralık tarihinden sonra KASİAD'dan kopmaların yaşanıp yaşanmadığını soran gazeteciye ise, “Sadece 40 kişi istifa etti. Bugün 360 üyemiz var. Arkadaşlarımız da kendi inisiyatifleriyle ayrıldılar. Biz TUSKON’a bağlıyız. Bugün TUSKON’a bağlı derneklerin üye sayısı 50 bindir. TUSKON’a 227 dernek üyedir” diye konuştu. 
İşte Mehmet Tabak'ın 2014 yılında yandaş medya Özgür Kocaeli Gazetesine verdiği röportajdan ilginç anektodlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Balkondan Düşen Kadın Hayatını Kaybetti

Balkondan Düşen Kadın Hayatını Kaybetti