23 Kasım 2017 Perşembe

  • 3,918 TL
  • 4,632 TL
  • 163,64 TL
  • 105.964
KOCAELİ 28°

SEÇİM SONRASI KOÜ KARIŞTI

Seçim sonrası KOÜ karıştı

KOÜ Öğrenci Konseyi seçimleri sonrası çıkan olaylar sonucu 10 kişi yaralandı, 37 kişi gözaltına alındı

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:44 Sürmanşet

Kocaeli Üniversitesi'nin iptal edilen tartışmalı öğrenci konseyi seçimleri sonuçlandı. Fahrettin Porsuk'un 1 oyla kazandığı öğrenci konseyi seçimleri iptal edilmişti. Tekrarlanan seçimde Fahrettin Porsuk ile Metin Geldeş yarıştı ve kazanan Geldeş oldu. Ancak seçimin sonuçlanmasının ardından çıkan olaylar sonucu 10 kişi yaralandı, 37 kişi ise gözaltına alındı.

Seçimler başladığında öğrenciler salona aranarak alındı. Güvenlik görevlileri Umuttepe Kampüsü'ndeki  öğrenc ileri n dışındak i di ğer fakülte öğrenc lerin i içeri  almayınca tartışma çıktı. Okula alınmayan öğrenci lerle güvenl ik arasında tartışma çıktı. Öte yandan basın mensupları da seçimin yapılacağı salondan çıkarıldı. Seçimin basına kapalı olduğu açıklandı. Bu karara en çok ülkücü öğrenciler tepki gösterdi.


 
Seçimlerin basına kapatılmasına ülkücü öğreniciler, "neyi gizlemeye çalışıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.
 
Seçimde toplam 41 fakülte temsilcisi oy kullandı. Kulanılan oylardan Metin Geldeş 23 oy, Fahrettin
Porsuk (18) oy aldı. Sonuçlara göre KOÜ Konsey Başkanı Metin Geldeş seçildi.

 

İptal edilen ve oldukça tartışılan KOÜ Öğrenci Konseyi Seçimleri olaylı bitti. Metin Geldeş 23 oyla başkan seçildiği sonucunun açıklanmasından sonra Fahrettin Porsuk' u destekleyen ülkücüler ile Geldeş'i destekleyen AKPliler arasinda salon dışında olay çıktı.  Polis yaklaşık 37 kişiyi göz altına aldı

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Seçimlere müdahale edenleri...

Seçimlere müdahale edenleri...