19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

PARKOTOMAT İŞÇİLERİN DE PARASINI ÖDEMEMİŞ

Parkotomat işçilerin de parasını ödememiş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat 2016’da sözleşmesi fesh edilen Parkotomat firmasının işçilerin de maaşını ödemediği ortaya çıktı. İşçiler şimdi firmaya dava açıyor.

21 Kasım 2016 Pazartesi 20:21 Sürmanşet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan BELDE A.Ş. tarafından Parkomat olarak bilinen Parkotomat Limited Şirketi’ne ihale edilen İzmit ve Derince cadde üstü park yerleri, ilgili firmanın ödeme yükümlülüklerini sözleşme şartlarında belirtildiği şekilde yerine getirmemesi nedeniyle 8 Şubat 2016 tarihinde sözleşmesi tek taraflı fesh edilmişti.


YÜRÜTMEYİ DURDURMA
Bu gelişmenin ardından Parkotomat firması yürütmeyi durdurma kararı çıkartmıştı. Ardından yürütmeyi durdurma kararına BELDE A.Ş. tarafından yapılan itiraz neticesinde 29 Şubat 2016 tarihinde görülen duruşmada Parkotomat Firmasının BELDE AŞ’ye 10 gün içinde 3 aylık kira bedelini ödemesi, ödeme yapması durumunda ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına karar verdi. Parkotomat firması mahkemenin belirlediği 3 aylık kira bedelini 10 gün içinde ödemediği için 15 Mart 2016 tarihinde haklarını kaybetti. Bu gelişme üzerine İzmit ve Derince park alanlarının işletilmesi 17 Mart 2016 tarihinden itibaren BELDE AŞ. Tarafından yapılma başlandı.


İŞÇİLERİN DE PARASI ÖDENMEMİŞ
Parkotomat firmasının Büyükşehir Belediyesi’ne olan ödeme yükümlülüklerinin yanı sıra işçileri de mağdur ettiği ortaya çıktı. İşçilerin maaş, mesai, tazminat, yıllık izin ücreti ve sosyal haklar da dahil olmak üzere hiçbir ödeme yapmadığı belirlendi. Bir süre alacaklarının peşinden koşan işçiler çareyi hukuki yollarda aramakta buldu. İşçiler, Parkotomat firmasına Kocaeli 4. İş Mahkemesi’nde dava açtı. Ancak firma yetkililerinden kimseye ulaşılamıyor.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Katledilen taksicinin son müşterisi borcunu böyle ödedi

Katledilen taksicinin son müşterisi borcunu böyle ödedi