19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

O ÇOCUĞUN ANNE BABASINA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

O çocuğun anne babasına ağırlaştırılmış müebbet istemi

Geçtiğimiz aylarda Çayırova’da merdivenden düştüğü iddia edilen A.C.K. adlı erkek çocuğun annesi ve üvey babası için 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası isteniyor

17 Ekim 2016 Pazartesi 14:20 Sürmanşet

Geçtiğimiz aylarda Çayırova’da merdivenden düştüğü iddiasıyla ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ve 11 gün burada tedavi gördükten sonra vefat eden A.C.K.’nın annesi ve üvey babası hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

 

MERDİVENDEN DÜŞTÜĞÜ SÖYLENMİŞTİ

Merdivenden düşerek öldüğü iddia edilen 3 yaşndaki A.C.K.’nın ölümündeki gerçek Adli Tıp raporuyla ortaya çıkmıştı. Rapora göre A.C.K., cinsel istismara maruz kalmış ve hırpalanarak ya da sert bir cisimle vurularak öldürülmüştü.

 

ANNE VE BABAYA İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

Olayın ardından tutuklu bulunan anne G.K. ve üvey baba İ.Y tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Adli Tıp raporunun sonucuna göre harekete geçen savcılık, konuyla ilgili iddianamesini hazırladı. İddianameye göre; anne G.K. ve üvey baba İ.Y için “Çocuğu kasten öldürmeye iştirak” ve “Çocuğa cinsel saldırıya iştirak” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Hazırlanan iddianame Gebze Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

İşsizlik artıyor, ama eleman bulamıyoruz!

İşsizlik artıyor, ama eleman bulamıyoruz!