19 Kasım 2017 Pazar

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 161,11 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MUSTAFA YAMAN İL BAŞKANLARINDA FİKİR AYRILIĞI YARATTI

Mustafa Yaman il başkanlarında fikir ayrılığı yarattı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından her ayın ilk pazartesi günü yapılması planlanan il başkanları değerlendirme toplantılarının dördüncüsü Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün ev sahipliğinde yapıldı.

03 Ekim 2016 Pazartesi 14:58 Sürmanşet

15 Temmuz darbe girişiminin ardından her ayın ilk pazartesi günü yapılması planlanan il başkanları değerlendirme toplantılarının dördüncüsü Lastik-İş Sosyal Tesisleri’nde Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün ev sahipliğinde yapıldı. Değerlendirme toplantısına DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün yanı sıra, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Nihat Yıldız katılım gösterdi. Programda konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman’ın durumunun sorulması üzerine değerlendirmelerde bulunarak, “Seçilmiş bir muhtarın suçu yoksa görevine iade edilmesini isteriz. Ben AKP il başkanıyım. Muhatabı olmadığım konularda cevap vermem doğru değil” dedi.

 

ÖYLE BİR DÜNYA YOK

DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Türkiye’ye örnektir bu. Toplantılara umarım devam ederiz. Kocaeli için yapılacak ne varsa istişare ediyoruz. Bugün aramızda MİA ve Çöp yakma tesisi olmak üzere büyük yatırımları konuştuk. Büyükşehir başkanımız bize ziyaretimizde bir bilgilendirme yapacak.15 Temmuz’dan sonra başlayan gözaltılarda daha dikkatli olması konusu da gündemimizde. CHP İl Başkanımızın Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman’ın görevine döndürülmesi yönünde bir talebi oldu. Zannedilmesin ki burada muhalefet yapılmayacak. Öyle bir dünya yok. Toplantılarda görüşlerimizi bildireceğiz ve gerekiyorsa eleştirilerimizi de dile getireceğiz” dedi.

 

YETKİLİLERE İLETTİK

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman’ın durumunun sorulması üzerine değerlendirmelerde bulunarak, “Seçilmiş bir muhtarın suçu yoksa görevine iade edilmesini isteriz. Ben AKP il başkanıyım. Muhatabı olmadığım konularda cevap vermem doğru değil. Bu bağlamda temennimi ifade edebilirim ama konunun varacağı ben bilemem. Hukuki konularda siyasetçilerin temenni noktasından ileri gitmesi şık değil. Sürecin kısa tutulması temennimizdir. Memuriyet anlamında açıkta olanların en azından sürecin kısaltılması noktasında talepleri aldık yetkililere ilettik” açıklamasında bulundu.

 

ÖĞRETMEN SIKINTISI OLMADI

FETÖ operasyonlarının ardından oluşan öğretmen açığının okulları olumsuz etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine değerlendirmelerde bulunan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kurban bayramının hemen ertesi günü okullar açıldı. Öğretmen sebebiyle sıkıntı olmadı. Olacaksa da olsun zaten bu vatana ihanet edenlerin çocuklarımıza öğretmenlik yapmasını herhalde bu masadaki kimse istemez. Ben inanıyorum ki bir problem olmadı. Olan problemleri de hemen çözme noktasında gayret gösteriliyor” ifadelerini kullandı.

 

BİZ BU İŞİ SULANDIRMIYORUZ

FETÖ dediğimiz yapı bizdeymiş gibi gözükmekle birlikte hemen hemen her kurumda bulunmaktadır diyen Ceyhan, “AKP olarak 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra biz FETÖ’ye karşı tavrımızı netleştirdik. Araştırmalarımızı yapıyoruz ve nihayetinde paralel olduğuna kanaat getirdiğimizle yollarımızı ayırıyoruz. Bu manda bütün partilerin kendi sokağını temizlemeli. Bu daha doğru olacaktır. Biz işi sulandırmıyoruz. Terör olarak bu örgüt 17-25 Aralık’tan sonra kırmızı kitaba girmiştir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

2 kadın gardiyan gözaltına alındı

2 kadın gardiyan gözaltına alındı