18 Kasım 2017 Cumartesi

  • 3,875 TL
  • 4,571 TL
  • 160,67 TL
  • 106.239
KOCAELİ 28°

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLEN KOMİSER YARDIMCISI: LİNÇ GİRİŞİMİNDEN KORKTUĞUM İÇİN YURTDIŞINA KAÇTIM

Meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı: Linç girişiminden korktuğum için yurtdışına kaçtım

Kocaeli’de devam eden FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında tutuklanıp meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı Uğur S. hakim karşısına çıktı.

22 Şubat 2017 Çarşamba 16:37 Sürmanşet

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan ve meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı Uğur S. hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hâkim karşısına çıkan eski polis,” Darbe girişiminden sonra bu örgütün üyesi olduğum iddia edilerek mesleğimden ihraç edildim. Her an linç girişimine uğrayabilirim ve artık iş bulamam düşüncesi ile kaçak yollardan yurt dışına çıktım” dedi.


‘Böyle bir program kullanmış olsam hatırlardım’
Masum olduğunu ifade eden Uğur S., “Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Görevimi kanunlara uygun olarak yerine getirdim. Silahlı ya da silahsız hiç bir örgüte üye olmadım. 2012 yılında akıllı telefon aldım. Bilişim alanına merakım vardı. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde internet ve bilişim teknolojileri bölümünde yüksek lisans yapıyorum. 2012 yılından sonra Apple Store ve Google Play Store’dan birçok program indirerek kullandım. Bylock isimli programı indirip kullandığımı hatırlamıyorum. Böyle bir program kullanmış olsam hatırlardım. Ancak Bylock denilen programın Apple Store’dan ve Play Store’dan indirilebilen bir program olduğunu öğrendim” dedi.

​P​rogramı kullanıp kullanmadığımı hatırlamıyorum’
“Ben kesinlikle Bylock denilen iletişim programını kullanmadım” diyen Uğur S.,” 15 Temmuz darbe girişimini FETÖ denilen silahlı örgütün gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Darbe girişiminden sonra bu örgütün üyesi olduğum iddia edilerek mesleğimden ihraç edildim. Her an linç girişimine uğrayabilirim ve artık iş bulamam düşüncesi ile kaçak yollardan yurt dışına çıktım. Çünkü pasaportum da iptal edilmişti. Romanya polisi bizi yakaladı. Bulgaristan'a teslim etti. Oradan da sınır dışı edilerek Türkiye'ye getirildim. 2014-2016 yıllarında Bylock programı herkes tarafından indirilip kullanılabilen bir programdır. Telefonuma sayısız iletişim programı indirdim ve kullandım. Bylock denilen programı kullanıp kullanmadığımı hatırlamıyorum” şeklinde konuştu.

 

‘ Hiçbir delil yoktur ‘
Savunmasına devam eden Uğur S. ,” İddianamede söz konusu örgütün eylemlerine yoğun bir şekilde katıldığım yazılmış ancak hiç bir eylem gösterilmemiştir. Söz konusu örgütün bankasına para yatırmadım. Okul ve dershanesine gitmedim. Yayın organlarına abone olmadım. Bu nedenle beraatimi istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı. Sanık avukatı Abdullah Serdar Önür ise,” Müvekkilimin savunmasına katılıyoruz. Müvekkilimin FETÖ silahlı terör örgütüne üye olduğuna dair hiç bir delil yoktur. Tahliyesini talep ediyoruz” dedi. Mahkeme heyeti sanık avukatının savunma yapması için ek süre talebini kabul ederek sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 28 Şubat 2017 tarihine ertelendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ANKET

SONRAKİ HABER

Kazayla vurulan şüpheli için emniyetten açıklama

Kazayla vurulan şüpheli için emniyetten açıklama